Skocz do zawartości

Kiełbasa śląska produkcji Pawła


paweljack

Rekomendowane odpowiedzi

Pawle, a co to są za kije?  :)  Aluminiowe czy z innego tworzywa?

 

Dysponujesz jakimś linkiem? :)

Aleminium, proszę:  http://www.gastrosilesia.pl/kij-wedzarniczy-gwiazdka-aluminiowy-mm,18,2,10619

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Uzywam kiji aluminiowych od paru lat , latwosc mycia , pewnośc  polozenia , kupowałem po 5 zl szyuka dawniej dwa lata temu kupiłem dwa bo mi moi pracownicy uzyli do jakis prac i zniszczyli placiłem chyab po 10,00 zl. Bardzo wygodne 

Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo dobrze, z drewnianych zwłaszcza taką świeżą kiełbasę źle się ściąga a teraz to inny komfort pracy. 

 

Ładne, ale niepraktyczne moim zdaniem . Można się łatwo poparzyć.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dobrze, z drewnianych zwłaszcza taką świeżą kiełbasę źle się ściąga a teraz to inny komfort pracy. 

 

Ładne, ale niepraktyczne moim zdaniem . Można się łatwo poparzyć.

To inna inszość, zwłaszcza przy pieczeniu.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To inna inszość, zwłaszcza przy pieczeniu.

 

O to, to.To są odpowiednie kije do wędzarni przemysłowych gdzie cały wózek wjeżdża i wyjeżdża razem z kijami i wędzonkami.Przy wędzarniach domowych każdy kij trzeba zdjąć ręcznie i tu jest pies pogrzebany. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na zdjęciu są do osadzania w domu i są wygodniejsze zwłaszcza do ściągania kiełbas a w wędzarni mam takie i takie.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli wiadomo o co biega można założyć rękawicę

 

To jeszcze maskę p-gaz bo jak się otworzy wędzarnię to dym bucha  w twarz. :D  

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Marketowe mięso , mrożone uprzednio i pewnie już strzyknięte ładnie wodá tak ze 20% , tak więc wypadało by z niego odciàgnàć jakieś 10% żeby trzymać się 16.

Ps Pytasz może w selagrosie czy w makro skad te mięso majà? dobrze by było wiedzieć , bo wcale to takie nie jasne ze z Polski , a i polskie rzeznie nie maja zbyt dużego wyboru bo to market dyktuje ceny nie oni .

Oczywiscie nie pisze Ci na zlosc , bo sam przejechalem sie juz nie raz na tym marketowym miesie ,a jak sie zainteresowalem tematem to sprawy od kuchni nie wygladaja ciekawie .Teraz szukam hurtowni ktore glownie dostarczaja mieso do restauracji i malych sklepow ktore robia same wyroby , wiadomo nie jest to super ale mieso napewno lepsze , minus - ze musisz kupic sporo , ale to nie klopot bo klasyfikuje i do torebek do mrozenia miesa , I do zamrazarki ( min -20c) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketowe mięso , mrożone uprzednio i pewnie już strzyknięte ładnie wodá tak ze 20% ,

Myślę, że tak robią w USA skoro masz takie doświadczenia. U nas jest mięso świeże, próżniowo zapakowane i ja takie kupuję. Zapakuj 10 kg szynkę próżniowo, to zobaczysz ile OSOCZA wyciągnie. Pisał też o tej "wodzie" DZIADEK, więc nie ma co się powtarzać. Nie wiem, skąd bierze selgros ale w "makrze" jest mięso z kilku polskich ZM, wystarczy czytać, przetestować i wybrać. Na opakowaniu zawsze jest podane skąd, kiedy ubój, czy świeże czy "wstępnie przygotowane", czy na grilla itd. To na zdjęciu jest z Sokołowa. W supermarketach nie kupuję.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , jesli jest napisane skad i kiedy byl uboj , to gitara gra , czyli dobrze ze nie ma tak jak w us .

Chociaz jak czytalem skad pozyskuje miesa lidl czy francuskie markety to glowa mala . Ja tu kupuje czasem w costco cos jak makro czy selagros no niestety ale oni biora glownie ze smithfield( ubojnia swiata) , i chociaz nie wiem jak bede sie trzymal receptur to g.. Z tego wyjdzie , natomiast mieso od farmera swieze to juz inni inszosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w "makrze" jest mięso z kilku polskich ZM,

Bywa też  w MAKRO mięso (widziałam całe szynki) "z rynku niemieckiego" z zawartością dodatkowego "białka wieprzowego".

Już kiedyś o tym pisałam.

Należy bardzo uważnie czytać etykiety.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przypraw , to tu tez sutuacja dziwna bo okazuje sie ze wiekszosc z nich przyplywa z chin , a wiadomo jaki tam smog ,no i sobie lezakuja dopoki ich nie popakuja i dadza nalepke ze np zrobione w PL , tylko zapomna dodac ze chodzi tylko o naklejke .

Tak wiec kupilem dobra suszarke i w przyszlym sezonie bede suszyl koleandre majeranek inne ziola dla swoich potrzeb starczy , bo poprostu nie interesuje mnie ilosc a jakosc i smak wtedy jest satysfakcja z pracy , a jak mam zrobic kielbase podobna w smaku jak z lidla to szkoda mojego czasu .

Ps . Sorry za of topic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Makro jest też wieprzowina Belgijska. Nie zachęcam do zakupu, jest bardziej "sztywna" twardsza od Polskiej. Ja zagadałem z kierownikiem działu mięsnego i wiem kiedy jest u mnie dostawa. Przyjeżdżam wtedy rano i mam świeże mięso...   Z tym, że ostatnio już tam nie kupuję. W "moim" sklepie Społem jest rozbiór mięsa na miejscu. Zamawiam co chcę, następnego dnia przyjeżdża rano dostawa i na miejscu gość wykrawa co sobie życzę z półtuszy. Jest też jak byk informacja na ścianie, że mięso nie nastrzykiwane, z PL hodowli.

 

P.S.

kiełbasy pierwsza klasa, na wiosnę pierwszy raz będę robił swoją, trzeba będzie zapamiętać przepis :)

Edytowane przez maarec

Zapraszam na naszego bloga   http://www.nacamping.pl/ http://www.nacamping.pl/wp-content/gallery/bamboo/logo-adres.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w "makrze" jest mięso z kilku polskich ZM,

Bywa też  w MAKRO mięso (widziałam całe szynki) "z rynku niemieckiego" z zawartością dodatkowego "białka wieprzowego".

W "moim" nie widziałem jeszcze.

 

 

 

w Makro jest też wieprzowina Belgijska. 

Też nie widziałem.

 

 

 

kiełbasy pierwsza klasa, na wiosnę pierwszy raz będę robił swoją, trzeba będzie zapamiętać przepis :)

Dziękuję. To jedna z ulubionych moich kiełbas.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W "moim" nie widziałem jeszcze.
Ja też a dość uważnie czytam naklejki.....

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pokazuję. Szynka od Dudy, Silesia.... prosto z Belgii.

 

Nie mówię, że zła, powiem nawet, że inna. Doświadczony kolega powiedział mi, że to mięso jest sztywniejsze, twardsze, mniej elastyczne niż Polskie i jego klienci skarżyli się jak kilka razy uwędził. Faktycznie do takich samych wniosków doszedłem, ale nie skarżyłem się. Szynka zniknęła w rodzinie w kilka dni, nikt nie mówił, że twarda. Zaletą było to, że super kroiło się na kiepskiej maszynie zelmera :)

post-78531-0-26497900-1480366180_thumb.jpg

post-78531-0-87288100-1480366182_thumb.jpg

Zapraszam na naszego bloga   http://www.nacamping.pl/ http://www.nacamping.pl/wp-content/gallery/bamboo/logo-adres.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pokazuję. Szynka od Dudy, Silesia.... prosto z Belgii.

Ale o białku nic nie ma.

 

 

 

W "moim" nie widziałem jeszcze.
Ja też a dość uważnie czytam naklejki.....

Właśnie, powinienem napisać w "naszym".  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , u nas w marketach takie mieso jak te z Belgii o ktorym pisze maarec , jest ciemne , wyrob gotowy np kielbasa twardy i ciagnacy pomimo pilnowania temp parzenia . Hm niby hermetycznie zamkniete , ale cos musi w tym byc , pewnie bylo strzykniete solanka w rzezni , i tam pakowane prozniowo , tym sposobem zwieksza sie duzo data przydatnosci . Podobnie z drobiem np indyki prawie wszystkie strzykniete sa 6%-8% solanka i pisze to na opakowaniu , wolowina to szkoda pisac , niby swieza ale jak czlowiek steka z grilla wrzuci na talez i go przekroi to z ziemniakow papka sie zrobi na talezu i wszystko bedzie plywac i to nie najtansza bo taka 80zl za kilogram .

wydaje mi sie ze wszystko zalezy od rzezni , jedne bardziej oszukuja inne mniej , a jesli z dana rzeznia wspolpracuje duzy dyskont czy hipermarket to wiadomo ze liczy sie najnizsza cena a nie jakosc towaru .

wy przynajmniej macie o tyle dobrze ze mozecie jeszcze kupic swinke od rolnika w rozsadnej cenie i miec gwarance je wyrob bedzie smaczny a nie jak opona od traktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze czy u nas czy u was i tak wszystkie drogi prowadza do smithfield , wlasnie troche o tym co poczytalem , wiekszosc marketowego miesa pochodzi wlasnie od firmy smithfield ktora ma olbrzymie i chyba duza czesc ferm w Polsce , a tam sie karmi pasza na bazie soji z brazylji tej najgorszej jakosci , system chowu , rasa swin , pasze to wszedzie tak samo czy to w usa czy w Polsce czy w rumuni , wiec kolego Pawel jedziemy na tym samym wozku .

Ps jak myslisz skad te ZM biora surowiec albo do kogo naleza , ano podobnie jak animex , pek i inne do smitchfield . Kupujac w makro kupujesz w smithfield , dokladnie tak samo jak inni w europie czy ameryce , jedyna nadzieja to mieso z malych gospodarstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.