Skocz do zawartości

Gdzie kupić tłok do nadziewarki ?


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nadziewarkę http://allegro.pl/show_item.php?item=3681355893

takiego badziewia to ja na oczy nie widziałem, no może chińskie zabawki dla dzieci ...

Usterki typu wyłażący dołem farsz czy chwianie się konstrukcji da się usprawnić jednak tłok to jakaś masakra.
Niby tłok jest pokryty sylikonem ale przepuszcza jakieś 80% farszu. Zastosowałem uszczelkę ze słoniny i było juz ok ale to prowizorka.

Pytanie czy da się dokupić taki tłok jak w tej http://allegro.pl/nadziewarka-do-kielbas-3-kg-tlok-silikonowy-1993es-i3736498984.html  ?

Wydaje mi się, iż ten tłok ma jakiś uszczelniający o-ring, może będzie lepszy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim nie baw się w usprawnienia , bo tylko na tym stracisz

kupiłeś przez KUP TERAZ na allegro , więc masz prawo zwrotu bez podania przyczyny , no i oczywiście prawo do reklamacji

 

zwróć i kup lepszą , a jeżeli chodzi o ten typ , to najlepiej podpowie Ci sverige2

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu z tym tłokiem nie pasuje, bo na stronie reklamowej na fotkach go nima. Już o tym pisalem, nie ma na fotce tłoka silikonowego, to nie kupować bo to oszustwo. Proszę bardzo.

http://allegro.pl/nadziewarka-do-kielbas-3-kg-tlok-silikonowy-2190p-i3713367746.html

Ale kolega widać chciał kupić taniej i teraz ma kłopot. Posiadam taką nadziewarkę i nawet przy nadziewaniu parówek i serdelków, tłok nie przepuszcza ani grama. Jest po prostu super.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszej to nie kupię bo mnie ma lepszej do 200 zł ...

Nie prawda, kupisz.

Ja używam takiej, jak na tej aukcji http://allegro.pl/maszynka-do-kielbas-nadziewarka-hoffner-3kg-lejki-i3750896375.html i spisuje się bardzo dobrze. Tłok ma pokryty powłoką silikonową, masy mięsnej nie przepuszcza. Mam ją od roku - zrobiła kilkadziesiąt kilogramów kiełbasy i trochę kaszanki. Żeby nie było, ja tego nie sprzedaję, ale polecam - jako hobbysta dobrej kiełbasy, bo jestem zadowolonym jej posiadaczem.

Edytowane przez esjot
esjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną jak  esjot. Też tłok metalowy powleczony silikonem. Również katuję ją koło roku i nie ma problemów. Nie ma "wyłażenia dołem ani chwiania się konstrukcji". Choć muszę przyznać, że ostatnio zaczęła nieco przepuszczać. Tu jednak jest moja wina. Robiłem kiełbaskę bez dodatku wody. Załadowałem do nadziewarki mięso mocno schłodzone i tłok zrobił się nieco wklęsły. Będę musiał dorobić krążek z nierdzewki na tłok aby zwiększyć sztywność. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam chyba taka jak ta. Nie jest zła, ale szału nie ma. Przy nadziewaniu normalnych i grubych kiełbas przez tłok przedostaje się minimalna ilość farszu, można ja pominąć, ale przy robieniu kabanosów już był problem. Farszu przechodziło sporo, tak, że musiałem 3 razy powtarzać proces nadziewania.

Farsz przedostaje się w jednym konkretnym miejscu. Tam gdzie jest zgrzana rura. Dokonałem dokładnych oględzin i stwierdziłem, że rura nie jest idealnie okrągła i w tym miejscu jest lekko jajowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podobnego Chinczyka, jakiego też posiadam, dorobiłem u tokarza tłok z krązka teflonowego. Plaster 50mm, obcięty z wałka fi 110, to wydatek 10-15 zeata 

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein
www.multiplikator.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość tłoka w mojej nadziewarce to gruba 2 mm. blacha, powleczona obustronnie silikonem. Grubość całkowita tłoka wraz koszulką silikonową wynosi 5 mm.Tłok jest bardzo sztywny ii bardzo szczelny, nie przedostaje się absolutnie, nic a nic.Robię zarówno sporo kabanosów jak też parówek, to bardzo dobry, całkowicie szczelny tłok. Wiem że bywają podobne nadziewarki z cienkimi i wyginającymi się tłokami, moja jednak do nich nie należy. Firma daje drugi zapasowy tłok w prezencie. Używam swoją nadziewarkę już dosyć długo i często. Nadziewam każdorazowo spore jak domowy użytek ilości. Średnio 10-15 kg jednorazowo. Nadziewarka spisuję się doskonale. Może szału nie ma jak pisze Todek, ale zadanie swoje wypełnia lepiej niż dobrze. Mam ją i wiem co piszę.

Ps. nie jestem agentem handlowym ani lobbystą f-my Roosler.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

misiek , nie rób siary - sverige ma inną nadziewarkę

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zdjecie twojego tloka?...

No i nawet jest następna fota.....

 

http://gastrotech.net.pl/images/img_bg/DSC06210.JPG

 

Co prawda może być inny wymiar dla Ciebie,

ale liczy się sposób konstrukcji i ....... detale.  :D

 

Ten na fotkach, można kupić oddzielnie za ok 200 pln.  :cool:

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ze źle założoną uszczelką........ :facepalm:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jaka ta nazwa tej nadziewarki...

Eli, to HENDI 7 litrów (typ 282090).  :cool: 

 

Tłok można kupić oryginalny,

albo dorobić wedle sprawdzonych pomysłów. ;)

 

Ale jak zapewne wiesz! :w00t: 

 

Tłok tłokowi nie równy, ....... no i te efekty ......później!  :wub:  :w00t:

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.