Skocz do zawartości

Kaszanka produkcji Pawła


paweljack

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest konieczność dodawania krwi? Czy prócz koloru ma ona jakiś cel?

Jest w sprzedaży kaszanka biała, ale czy to jeszcze kaszanka?  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Śmiało rób taka podwędzana kaszaneczka "na biało" jest superaśna ... ja ją bardzo lubię.
 

 Roger to biala robi sie tak samo jaknormalna, tylko bez krwi? JA nigdy takiej nie jadlam a warto chyba sprobowac

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie tak jak Arkadiusz tu macie jego przepis (3-i post):

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8741-w%C4%99dliny-podrobowe/

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię dokładnie tak jak Arkadiusz tu macie jego przepis (3-i post):  

 

Muszę nieco sprostować .Otóż w przepisie jest błąd w ilości dodanej soli.Powinno być 17g/kg a nie 23 g/kg. Sumujemu wszystkie składniki wraz z rosołem do gotowania kaszy, kaszą, mięsem i rosołem dodanym zamiast krwi i solimy 17g/kg .

 

Tu jest już poprawiony przepis.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8741-wędliny-podrobowe/?p=154243

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest w sprzedaży kaszanka biała, ale czy to jeszcze kaszanka? 

W niektórych rejonach Beskidu Śląskiego nie dodaje się krwi do kaszanki ze względów religijnych.

Taki wyrób nazywa się tam "kaszokiem".

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A gdzie niespodzianki ( kawalki watrobki) w przekroju ( jak mowi Henio)? 

Wydaje się, że w okolicach Skierniewic i Rawy Mazowieckiej, przynajmniej tam spotykałem w sklepach. 

 

 

 

Pomijam to jak się robiło u mnie w domu, bo tak staram się też robić co widać w tym temacie ale w żadnej recepturze w PW 16 i PW 21 nie ma kiszki krwistej, kaszanej albo kaszanki, w której jest pokrojona wątroba.

Jeśli cokolwiek jest krojone to w kilku recepturach podgardle,maski i mięso z głów, i bułka.

Więc jeśli ktoś lubi w kaszance coś gryźć, przeżuwać albo przełykać, to jego sprawa i regionu z którego się wywodzi.

Nie piszmy zatem po raz kolejny, że kaszanka bez wątroby w kostkę to nie kaszanka.

Podobnie jest z kaszą, 2/3 kraju używa kaszy jęczmiennej a 1/3 kaszy gryczanej, receptury są zatytułowane np. "kiszka kaszana wyborowa jęczmienna lub gryczana." A ciągle czytam, że jedyna słuszna kaszanka jest z kaszą gryczaną.

A moim zdaniem kaszanka gryczana jest sucha i mało apetyczna z wyglądu.

W osłonkach są kiszki a kaszanka jest luzem.

Smacznego.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam to jak się robiło u mnie w domu, bo tak staram się też robić co widać w tym temacie ale w żadnej recepturze w PW 16 i PW 21 nie ma kiszki krwistej, kaszanej albo kaszanki, w której jest pokrojona wątroba.

 

Zwróć szczególną uwagę na pkt.2 w "postać surowca po obróbce".Co do 21 to nie będę już powielał. 

 

post-41296-0-40787900-1426187103_thumb.jpg

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwróć szczególną uwagę na pkt.2 w "postać surowca po obróbce".Co do 21 to nie będę już powielał. 

Masz rację, nie zauważyłem. Ale jest napisane , że może być pokrojona ( na specjalne życzenie odbiorców), więc nie obligatoryjnie, co w kontekście mojej wypowiedzi nie oznacza wzoru kaszanki, tylko możliwość. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz rację, nie zauważyłem. Ale jest napisane , że może być pokrojona ( na specjalne życzenie odbiorców), więc nie obligatoryjnie, co w kontekście mojej wypowiedzi nie oznacza wzoru kaszanki, tylko możliwość. 

 

Kombinujesz jak koń pod górę.Uderz się w piersi i napisz mea culpa i będzie po sprawie.Nie myli się tylko ten co nic nie robi.  :D

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację, nie zauważyłem. Ale jest napisane , że może być pokrojona ( na specjalne życzenie odbiorców), więc nie obligatoryjnie, co w kontekście mojej wypowiedzi nie oznacza wzoru kaszanki, tylko możliwość. 

 

Uderz się w piersi i napisz mea culpa i będzie po sprawie.

Napisałem przecież, że masz rację odnośnie tego punktu.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie nie ma jednej słusznej kaszanki. to tak jak z bigosem. Każdy ma inny i dla każdego inny jest ideałem.

 

Pewnie można by napisać, że ideał to taka kaszanka jak była w domu za dzieciaka bo każdy do tych smaków chce wracać i porównuje kolejne wyroby.

 

Dla mnie ideał to jednak kasza jęczmienna i do tego dodatek starej bułki krojonej w dużą kostkę. Taka była u babci i reszta to smaczne ale jednak podróby.

 

A tak na prawdę to tak jak z każdym wyrobem, trzeba czasem coś zmieniać by się nie znudziło. Można kombinować z kaszami, przyprawami albo dodawać wątrobę w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideał to jednak kasza jęczmienna i do tego dodatek starej bułki krojonej w dużą kostkę. Taka była u babci i reszta to smaczne ale jednak podróby.

To bułczanka poznańska, też się u mnie robiło ale to jednak też odmiana kaszanki, kaszanka z dodatkiem bułki.

 

 

Można kombinować z kaszami, przyprawami albo dodawać wątrobę w kostce.

Można, tylko nie można komuś zarzucać, że nie umie robić kaszanki, bo nie kroi w kostkę.  :)

 

Można jak pisze Gonzo i bez wątroby, tylko co na to ortodoksi?  :D

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co na to ortodoksi? 

 

Ortodoksom zawsze samkuje "moja" kaszana w grubej kiszce i pieczona.No i bez tej krajanki oczywiście   :D I wcale długo nie muszę namawiać żeby chwalili :D  :laugh:  :laugh:

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.