Skocz do zawartości

Mieszarka-gdzie zakupić


jan58

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, no tak właśnie się zastanawiam czy 9 kg to nie za mało bo będziesz musiał robić na dwa razy, ja mam mieszarkę 22 kg i jest w sam raz przy wsadzie 15 kg czyli przeciętnym naszym przerobie. pomyśl nad inwestycją w 22 kg bo to sprzęt dożywotni a różnica .... nie jest znacząca :)

 

pozdr W

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sprzęt kupiony na alledrogo za 600 pln +przesyłka (gość stwierdził, że dla niego jest za mała) dla mnie w sam raz ... nie mam podłączonego silnika ale z @tusiaczkiem kombinuję aby życie stało się prostsze (na razie nie wychodzi)

pozdr. W

 

 

 

http://images01.olx-st.com/ui/10/94/50/1371637332_465689450_2-Mieszalka-Miesiarka-Mieszarka-do-farszu-miesa-kielbas-Kepno.jpg

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad wciągarką elektryczną. Można ją łatwo umocować na wspólnej podstawie,ale musisz pozbyć się z niej osłony i rolki z liną.Połączenie jest bardzo proste tylko nie wiem jakie obroty u ciebie osiągnie gdyż masz przekładnie.Normalne połączenie bez przekładni daje 56 obr/ min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan58 zastanów się czy przy takiej ilości wędlin potrzebna Ci mieszałka . Ja jak robię 10=12 kg to mieszam ręcznie bo jak mam  póżniej mieszarkę myć to mnie diabli biorą. W mojej mieści się 20 pare kilo. Też z początku myślałem że będę z niej korzystał. Wydaje mi się że lepiej zainwestować w dobrą maszynkę (wilka) ale to jest moje zdanie i kiedyś nikt by mnie nie przekonał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia, ale z tego co wyczytałem, to w mieszałce nie może być ani za mało ani za dużo farszu. Przy 12 kg 20 litrowa byłaby w sam raz. Ja przerabiam najczęściej 25 - 33kg farszu i rozglądam się za 40l. Co do napędu to 56 obrotów to chyba trochę za dużo do mieszałki. Co innego jeśli ma przekładnię, wtedy trzeba to podzielić przez 2, lub 3 (jeśli przełożenie 1:2, lub 1:3). Ja kupując mieszałkę bez przekładni zdecydował bym się na motoreduktor np. 370W i obtoty 35/min. Taki mogę kupić za ok. 200zł nowy. Podłączyć nie trudniej niż wyciągarkę, a jest to silnik do pracy ciągłej. Biorąc pod uwagę że jest 3 fazowy, to z obrotami prawo/lewo też nie powinno być większych kłopotów. Jeżeli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu.

bwie fajna ta mieszałka i jak na 22l to niedroga.

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mieszalka-do-miesa-elektryczna-40l-i3921269363.html w tej mieszałce łopaty sa z blachy o grubosci 4mm cała reszta z 2mm a w tych  http://technologiss....mart&Itemid=175 łopaty z 2mm a cała reszta?producent nie podaje a wiec pewnie z 1mm a to nie jest zbyt wiele,z czegos sie musi brac ta mniejsza cena,pozdrawiam


http://allegro.pl/mieszalka-reczna-elektryczna-do-miesa-farszu-40l-i3919213703.html


http://allegro.pl/mieszalka-reczna-elektryczna-do-miesa-farszu-40l-i3919213703.html


http://allegro.pl/mieszalka-do-miesa-55l-i3896937003.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawdą jest co pisze Emis (a nie mam powodu by mu nie wierzyć) to dwukrotna różnica grubości blachy w jego mieszałce, w porównaniu z tymi tańszymi to naprawdę bardzo dużo. Jest podany telefon do producenta (na stronie allegro), można zadzwonić i zapytać czy zrobił by mniejszą. Pewnie była by też tańsza.

Jeżeli chodzi o mieszałkę Bwie, to 9kg kosztuje 500zł, 9kg wychylna 600zł, 22kg 800zł, 22kg wychylna 1200zł, ale 22kg nie mają na stanie i w tym roku pewnie nie uda im się sprowadzić. Nie otrzymałem odpowiedzi skąd sprowadzają, ale pewnie od skośnookiego brata.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to dwukrotna różnica grubości blachy w jego mieszałce, w porównaniu z tymi tańszymi to naprawdę bardzo dużo...

 

Tylko pytanie czy potrzeba konstruować mieszarkę z tak grubej blachy...

 

Swoją drogą to nie wiem jaką grubość blachy ma mój sprzęt (bo na razie jest w "delegacji") ale jak dla mnie to pancerna konstrukcja i wydaje mi się, że ciężko było by zrobić jej jakiekolwiek "kuku" przy normalnej eksploatacji.

Ten sprzęt z alledrogo jest bardzo fajny ale jak na moje możliwości sporo za drogi :mellow:

 

pozdr.

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyszt17 piszesz szczerze i to dobrze ale bardziej przekonuję się do opinii bwie ponieważ nie ma potrzeby mieć aż tak "pancernego" sprzętu a wiem że on "przeżyje" nas bez większego problemu.Wielu naszych kolegów ż braci wędzarniczej mają tą lżejszą i jeszcze nikomu dziura nie wyleciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan58 zgadzam się z Tobą, można podyskutować, a każdy wybierze to co będzie uważał za najlepsze dla niego. Mnie mieszałka bwie też się podoba i za 600zł jak on dał chętnie bym kupił. Ale ta sama u sprzedawcy to 800zł za 22l, u Emisa 800zł kosztuje 30l z tym, że bez przekładni. Przekładnia przy napędzie ręcznym ma duże znaczenie, ja chcę zastosować motoreduktor, a  wtedy to już nie ma większego znaczenia czy przekładnia jest czy jej nie ma.

Może to co napisze niektórym wyda się głupie, ale ja przy zakupie biorę też pod uwagę kto to produkuje, zawsze jeśli nie ma wielkiej różnicy w cenie kupię POLSKI produkt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyszt17 zgadzam się z tobą że powinniśmy brać pod uwagę rodzimego producenta.Ale czy warto mieć sentyment gdy w grę wchodzi cena? To co pisze Emis jest troszeczkę kłamstwem- jeśli chodzi o grubość blachy-ponieważ nasz kolega Bwie kilka postów wyżej pokazał stronę na której wyrażnie jest napisane że zastosowana blacha to 2. Masz rację że uniwersalną mieszarką przy tej ilośći farszu którą przerabiam była by 20l ale nie pasuje mi ta z przekładnią,natomiast jeśli mam sporo zapłacić to wolę mniejszą tanszą  i na dwa wsady mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To co pisze Emis jest troszeczkę kłamstwem- jeśli chodzi o grubość blachy-ponieważ nasz kolega Bwie kilka postów wyżej pokazał stronę na której wyrażnie jest napisane że zastosowana blacha to 2.

Nie wiem, o co chodzi z tym kłamstwem? Łopaty mieszarek z tej firmy co  Bwie są grubości 2mm (te mniejsze), a 2,5mm (22l). Ile ma grubość blachy cała mieszałka nie wiedzieli, ale Bwie powiedział, że zmierzy i poda na forum (być może to są 2, czy 3mm, a nie 1?).

Jeżeli chodzi o wielkość to ja na Twoim miejscu zainwestował bym w 22l, tym bardziej, że chcesz robić napęd. Różnica 300zł to nie jest tak dużo. Ja 2 razy mieszając bałbym się, że każda porcja wyjdzie mi trochę inna. Chyba, że właśnie chodzi Ci o dwa różne smaki.

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan58 zgadzam się z Tobą, można podyskutować, a każdy wybierze to co będzie uważał za najlepsze dla niego. Mnie mieszałka bwie też się podoba i za 600zł jak on dał chętnie bym kupił. Ale ta sama u sprzedawcy to 800zł za 22l, u Emisa 800zł kosztuje 30l z tym, że bez przekładni. Przekładnia przy napędzie ręcznym ma duże znaczenie, ja chcę zastosować motoreduktor, a  wtedy to już nie ma większego znaczenia czy przekładnia jest czy jej nie ma.

Może to co napisze niektórym wyda się głupie, ale ja przy zakupie biorę też pod uwagę kto to produkuje, zawsze jeśli nie ma wielkiej różnicy w cenie kupię POLSKI produkt.

Pozdrawiam

Tu sie musze z Tobą nie zgodzic bo jesli ta przekładnia jest na jakis plastykowych lub teflonowych tulejkach(a zakładam ze tak jest) to przy podłaczeniu motoreduktora zeby uzyskac 30 obrotow(łopatek)na minute przekładnia trzy do jednego bedzie musiala zrobic az 90 obrotów na minute a to napewno nie pojdzie na zdrowie tej przekładni ręcznej,takie jest moje zdanie nie pisze tego tylko po to zeby sie zareklamowac;)

Krzyszt17 zgadzam się z tobą że powinniśmy brać pod uwagę rodzimego producenta.Ale czy warto mieć sentyment gdy w grę wchodzi cena? To co pisze Emis jest troszeczkę kłamstwem- jeśli chodzi o grubość blachy-ponieważ nasz kolega Bwie kilka postów wyżej pokazał stronę na której wyrażnie jest napisane że zastosowana blacha to 2. Masz rację że uniwersalną mieszarką przy tej ilośći farszu którą przerabiam była by 20l ale nie pasuje mi ta z przekładnią,natomiast jeśli mam sporo zapłacić to wolę mniejszą tanszą  i na dwa wsady mieszać.

Łopaty grubosc blachy 4mm boki oraz poszycie 2mm scinacze 3mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.