Skocz do zawartości

Moje pierwsze wędzonki


woyyytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem się podzielić zdjęciami z mojego pierwszego wędzenia polędwic, szynek, karczku i boczku. Dorzucam jeszcze dwa zdjęcia z drugiej samodzielnie zrobionej partii kiełbasy.

Wiem, że zdjęcia bez przekroju środkowego, ale proszę o wszelakie uwagi jeśli chodzi o zewnętrzną stronę.

 

pozdrawiam

Wojtek

post-58335-0-77871500-1390422800_thumb.jpg

post-58335-0-70449700-1390422803_thumb.jpg

post-58335-0-59403200-1390422806_thumb.jpg

post-58335-0-67913600-1390422808_thumb.jpg

post-58335-0-69766100-1390422810_thumb.jpg

post-58335-0-18375100-1390422813_thumb.jpg

post-58335-0-54124100-1390422815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze można pochwalić wiązanie - ładne i równe, kiełbaska była podpiekana czy czeka na parzenie ?? bo kolorek trochę ciemny - ale to może być wina fotki

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze można pochwalić wiązanie - ładne i równe, kiełbaska była podpiekana czy czeka na parzenie ?? bo kolorek trochę ciemny - ale to może być wina fotki

Kiełbasa już była po parzeniu. Wędzona tak jak wszytko do tej pory na  okorowanej brzozie, którą rozpalałem i po uzyskaniu żaru wędzona na śliwce, wiśni albo na jakiś innych drzewach owocowych zebranych przez kilka ostatnich lat. 

Na dniach postaram się zamieścić zdjęcia przekroju wędzonek i opisać bardziej dokładnie co i jak robiłem - oczekując na wszelakie komentarze.

Postaram się również w miarę możliwości zakupić jak najszybciej olchę.

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Postaram się również w miarę możliwości zakupić jak najszybciej olchę.

Nie musisz. Drewno z drzew owocowych jest bardzo dobre do wędzenia.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za długo wędzone,kolor za ciemny,polędwicy się nie sznuruje nie ma takiej potrzeby,jak na pierwsze wędzenie nie jest żle.Olcha by się przydała.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na poczatkujacego zadymiarza,

 

 

 

 Basiu285 ,  tak na przyszłość -   zadymiacza  :D :D

 

  Gorąco pozdrawiam

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W poniedziałek przygotowałem około 15 kg mięsa na wędzonki - dwa pojemniki po około 7-8 kg każdy. Pekluję na mokro stężenie solanki około 7%, nastrzyk około 10%. Pierwszy raz obracałem solanki w zalewie we wtorek (wszystko wyglądało bardzo dobrze). Dziś rano obracam drugi raz i w jednym pojemniku, w którym są same schaby zalewa jest lekko mleczna - solanka lekko zmieniła kolor.. Zapach ma bardzo ładny (taki jak zawsze miała, i taki jak jest w drugim pojemniku). Mięsko pięknie się pekluje, nie jest oślizgłe. 

W drugi pojemniku jest przeźroczysta.

 

Wędzenie planuję na sobotę rano. Czy waszym zdaniem powinienem zmienić solankę z powodu koloru, jeśli cała reszta (zapach, wygląd mięsa) wydaję się być dobra? Niby zostało tylko dwa dni, więc może wszystko jest dobrze, a ja tylko coś wymyślam:).

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.