Skocz do zawartości

Nowy kalkulator Kolegi Skalar'a50


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić Wam wersję roboczą nowego kalkulatora opracowywanego przez Kolegę Skalar'a50.

Proszę o konstruktywne uwagi mające wpływ na udoskonalenie tego "pomocnika zadymiacza"


Chciałbym jeszcze dodać, iż zdjęcia tła będą rozjaśnione, aby nie miały wpływu na odczyt wyników.

Project1.zip

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kalkulator na pierwszej stronie to nic nowego już mamy taki :laugh:

Następne są ciekawe - ale te dwie pierwsze tabele są strasznie nieczytelne przez te maziaje jako tło (po wpatrzeniu jest jakieś mięso) - może by tak tło zostawić jak na ostatniej zakładce.

Ps. Skalar technicznie  dobra robota, ale ja wywalam z kompa bo oczy bolą

 

ps2. w Kalkulatorze jaki mam do tej pory - na dole jest czerwony napis :

Bezwzględnie przestrzegamy zakresu temperatur 4-8st.C

 

Mnie ten napis nie potrzebny ale ma być profesjonalny kalkulator więc bierzemy pod uwagę wszelkie za i przeciw ;)

Edytowane przez Artur Dor

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ,że znów rozpęta się dyskusja pomiędzy tymi bardziej i mniej słonolubnymi o ilość soli na litr wody .

Jak dla mnie dawki peklosoli  nieco za duże ale jak dla początkujących co nie potrafią  sobie poradzić z przeliczaniem to dobre rozwiązanie  - potem mogą sobie wprowadzać korekty .

Uwaga Artura  o zamieszczeniu temperatur peklowania bardzo trafna .

Tło do korekty.

 

PS Ja pekluję 10-13 dni używając zawsze 80-84gramów peklosoli na litr i stosuję ok 0,5litra solanki na kg mięsa . A na sucho na kiełbasy  raczej nie więcej niż 18gramów na kg mięsa.

Edytowane przez chudziak

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrobić jak w poprzednim kalkulatorze - 2 opcje - słonolubna i mniej słonolubna - czyli Wersja Dziadka i Szczepana

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli maja pozostac jako tło zdjecia peklowanego miesa . to napisy powinny być bardziej czytelne , np- białe ,w czesci merytorycznej kalkulator  mi sie podoba ,jesli mozna dodałbym mozliwość zapisywania - archiwizacji stezenia solanki , jaką użyliśmy w danym cyklu , wtedy bedzie mozna naniesc uwagi co do sloności i dobrac sobie odpowiednie stezenie .Pozdrawiam 

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pekluję 10-13 dni używając zawsze 80-84gramów peklosoli na litr i stosuję ok 0,5litra solanki na kg mięsa . A na sucho na kiełbasy raczej nie więcej niż 18gramów na kg mięsa.

Tak, dla mnie kalkulator też zupełnie nieprzydatny, solanki zawsze od 0,6 do 0,8 litra na kilogram mięsa, peklosoli

od 0,8 do 0,95kg na 10l wody, czas nie krótszy niż tydzień, najczęściej 10-14 dni, żadnych nastrzyków, chyba że element duży,

i temperatura wczoraj mierzyłem w pojemnikach i było odpowiednio -0,8 stopnia - 15 dzień, -0,2 stopnia - 6 dzień i 3,7 stopnia - 3 dzień.

 

tło bedzie poprawione

Wtedy się przyjrzymy temu... :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niejasne dla mnie jest peklowanie na sucho. Podane jest tylko 20 g/kg, pieprz, ziele? No i kawałki 5-6 cm są za duże chyba?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peklowanie na mokro:

Stezewnie procentowe ------------------ literówka

peklowanie na sucho:

mięso rozdrobnione ................... (5-6cm - powtarza się chyba chodzi o wielkość oczek siatki)  poprawić

To tak na szybko- może w nocy będę miał chwilkę na posiedzenie to zagłębie się :D

Edytowane przez Artur Dor

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam "programistę" nie lubisz języka polskiego? W programie udostępnianym powinno dbać o poprawność, brak polskich liter!

Programik powinien być.... ja wykasowałem!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papciu, to jest wersja robocza i wklejamy ja po to, byście wyłapali błędy i zaproponowali ewentualne poprawki. Kiedy będzie wersja końcowa, uroczyście o tym powiadomię. :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko czego się nauczyłem o wędzeniu i wyrobach to na tej stronie...

jeśli chodzi o polskie znaki to nie ma ich z 2 powodów:

jeden, to że moja wersja Delphi6 jest bardzo stara i na zachodzie nie pomyśleli w tym czasie o tym że w Polsce też piszą programy

a drugi... że można w nim zmienić czcionkę,

 

mięso rozdrobnione ................... (5-6cm - powtarza się chyba chodzi o wielkość oczek siatki)  poprawić
nie koniecznie z polskimi znakami, a wtedy jakieś cuda się będą działy :)

 

 

mięso rozdrobnione ................... (5-6cm - powtarza się chyba chodzi o wielkość oczek siatki)  poprawić

dzięki za zwrócenie uwagi zaraz poprawię :)

troszkę sie chyba pogubiłem i też teraz myślę że chodzi o wielkość oczek i w tym miejscu prosił bym moderatorów o podanie nicków autorów informacji, bo chciał bym umieścić źródło informacji w programie jeśli się zgodzą :blush:


 

 

Trochę niejasne dla mnie jest peklowanie na sucho. Podane jest tylko 20 g/kg, pieprz, ziele? No i kawałki 5-6 cm są za duże chyba?

informacja pochodzi ze strony

http://www.wedlinydomowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=166&Itemid=4

ja to zrozumiałem że takie kawałki są optymalne i że szybkośc peklowania zależy od temperatury...

ktoś mnie poprawi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

najbardziej dla mnie przydatny to kalkulator do solenia ryb,kalkulator bardzo ładnie zrobiony bravo.

pozdrawiam

Marek

p.s.już dawno zaniechałem uniwersalne tabele do peklowania mięsa na sucho i mokro,należy rozważyć pod jaki asortyment ma być skierowany kalkulator-tabela,w przeciwnym razie może-nie musi wyrządzić wiele złego w finalnym gotowym produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s.już dawno zaniechałem uniwersalne tabele do peklowania mięsa na sucho i mokro,należy rozważyć pod jaki asortyment ma być skierowany kalkulator-tabela,w przeciwnym razie może-nie musi wyrządzić wiele złego w finalnym gotowym produkcie

w opcjach jest możliwość ustalenia własnej wersji może się przyda :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednych przepisach podają 3 x 3 w innych podają  4 x 4 max bo większe się nie peklują na sucho, ale mniejsza o to. To jedna sprawa a na drugą nie odpowiedziałeś. To ja odpowiem. Na jednej stronie zawarte są informacje o peklowaniu na sucho dużych kawałków, elementów mięsa a pod spodem na kiełbasy, o sugerowaniu, że to musi być z pieprzem i zielem nie wspomnę. Dlatego pytałem o te 20 g. To nie będzie jasne dla początkującego.

 

Solanka bardzo pomocna.

 

W soleniu ryb nie rozumiem tej 4 przy temperaturze, jak to czytać?

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka peklowania ryb , jest literówka w pozycji TEMPERATURA PEKLOWANIA , ta "4" chyba przypadkiem wpadła . A po za tym jeśli nie będzie błędów to jest bardzo pomocne narzędzie dla wszystkich . Fajne jest to, że autor zebrał wszystko w jednym programie. 

 

A pełnią szczęścia pewnie by była tez wersja na urządzenia mobilne np. w androidzie :D 

Edytowane przez Zico

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W soleniu ryb nie rozumiem tej 4 przy temperaturze, jak to czytać?

 

przy soleniu ryb korzystałem z tabeli na tej stronie

http://www.grzegorzswiadek.pl/wedzenie-RYBY-wedzenie-ryb-jak-zrobic-solanke-i-jak-wedzic-krok-po-kroku

 

a te 4 sam nie wiem skąd się wzięło :mellow:  zaznaczam że jestem początkującym, ryby soliłem 2 razy z kiepskim skutkiem raz przesolone raz prawie bez soli i tutaj własnie cenne sa uwagi doświadczonych fachowców dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.