Skocz do zawartości

Nowy kalkulator Kolegi Skalar'a50


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnie wersje kalkulatora z poprawkami dotyczącymi peklowania 14-to dniowego: jedna bez autorów tabel peklowania, druga z wpisanymi autorami:

 

wersje.zip

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapałem tak na szybko jeden błąd: w peklowaniu na sucho podane są niepotrzebnie dwa dodatkowe składniki: pieprz i ziele angielskie. Nie można ich dodawać do peklowania mięsa na wędliny, gdyż może to być niezgodne ze składem przypraw kiełbasy jaką chcemy wykonać.

Moja propozycja: usunąć z peklowania suchego pieprz i ziele angielskie. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę chcę pozbierać w całość sugestie autorów tabel...

peklowanie na mokro myślę że można wykasować słona i mnie słona zostawić wersja według Dziadka i wersja według Szczepana...

peklowanie na sucho...

wykasować pieprz i ziele angielskie w części wersja oficjalna według Maxella, ale zostawić w części wersja własna z dopiskiem opcjonalnie (dla siebie zostawię tak jak jest bo jest mi to przydatne). Lub całkiem usunąć te przyprawy...

 

I tutaj zrodził mi się w głowie pomysł napisania książki kucharskiej jako zakładka do kalkulatora, w krórej wpisywało by się składniki wedlin z przyprawami jakie mają być w danym produkcie i wpisując ilość mięsa otrzymywali byśmy ilość poszczególnych składników.

 

solenie ryb...

i tutaj pytanie do Andyandy'ego w Twojej tabeli są puste miejsca, myślę o lewym górnym i prawym dolnym narożniku .

np. czas solenia 24 godziny, temp wody 17 stopni, solanka  2,7% jest prawidłowa , czy pewnie pola jakoś zablokowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalar, koresponduj wyłącznie z Dziadkiem. On Ci wszystko wytłumaczy. Wtedy mamy szanse na to, że wszystko będzie grało i niebawem gotowy kalkulator zagości na stałe na naszym forum i stronie.

Mógłbyś umieścić gdzieś ładnie logo WB i logo SDM, no i oczywiście podpis wykonawcy.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tutaj zrodził mi się w głowie pomysł napisania książki kucharskiej jako zakładka do kalkulatora, w krórej wpisywało by się składniki wedlin z przyprawami jakie mają być w danym produkcie i wpisując ilość mięsa otrzymywali byśmy ilość poszczególnych składników.

 

Bardzo fajna myśl i dodatkowo możliwość uzupełniania swoimi "wariacjami" to byłby juz taki wypasiony kalkulator z notatnikiem :D  

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Korzystając z kalkulatora zauważyłam,że przy np.peklowaniu 8,9 i 10-cio dniowym, przy  podanej wadze 3 kg i 5 kg /takie spisywałam/ nie zmieniają się wartości peklosoli,cukru i nastrzyku.Proszę o sprawdzenie.A może ma tak być?

Pozdrawiam.

viva.

Od 8-10 dni są te same ilości.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cos to mi nie pasuje wpisuje 10 kg mięsa na jeden dzien peklowania i mam 760-800 gr peklosoli < 4 litry wody ,4 nastrzyki po 60 ml na kg w sumie 2400ml,masaż po nastrzyku tak. I teraz to samo 10 kg mięsa na 14 dni i mam to samo 4 litry wody 760-800 peklosoli 4 nastrzyki i masaż . O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.