Skocz do zawartości

Grill u Einshel...


Einshell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Zainspirowana wiosenną pogodą zaczęłam szukać w necie kociołka węgierskiego , tylko , że było ''alle  drogo'' :D  Zrobiliśmy więc porządki w garażu i okazało się , że mamy materiał... :thumbsup:  Po konsultacjach z Moim , doszliśmy do wniosku , że ''zrobimy 'se' sami...'' :D  Jeszcze tylko dokupić kociołek i jazda... A tak sie prezentuje czwartkowe grillowaniepost-45054-0-80906000-1394877260_thumb.jpg a tu ''konstruktor''post-45054-0-47267600-1394877347_thumb.jpgpost-45054-0-06512400-1394877544_thumb.jpgpost-45054-0-58710700-1394877675_thumb.jpgpost-45054-0-23355200-1394877803_thumb.jpgpost-45054-0-32460700-1394877882_thumb.jpg I zadowolona ekipa !!!  :D  Całość jest ''deczko'' masywna , ale za to stabilna :cool:

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaki kociołek węgierski potrzebujesz ?  tzn ile litrów, ew jaki kształt ?

Mam w ofercie, ceny dla forum są niższe niż na stronie.

Kociołki mam prosto z Węgier, bardzo dobrej jakości, sprzedajemy głównie stalowe emaliowane, są też z innych materiałów. Tyowe węgierskie tłoczone z jednego kawałka blachy, rybne mają inne dno, mocniejsze, podobno podwójne.

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  Dzięki ! Owy ''szyszek''  ma jeszcze jedno zadanie... obraca się nim cały element wiszący , w środku jest łożysko :thumbsup: No... to jest ''choinek'' , bo tak jakoś łyso było... :D;)  Pozdrawiam!


DziadkuMaćku .. myślę nad żeliwnym o poj. 14 litrów , ale jest ciężki , a ''moja' konsrtukcja wazy ok 30 kg :facepalm:

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe szczęście, że choinek..... :)

-----------

Czerwiec. Siedzi typiszon na piwie w barze, pod parasolem...

Ma pokrwawione ręce i tępy wyraz pyska...

- ...co się stało?

- ...eee nic k..... żonę pobiłem...

- ?

- od pół roku codziennie to samo mi gadała....

- To dobrze zrobiłeś? Co mówiła?

- Żebym choinkę wyniósł..

- Yhy...

Edytowane przez ziezielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

einshel - są w ofercie kociołki żeliwne przystosowane do wieszania o poj 13 l.  

Osobiście sporo kociołkuję i uważam, że do wieszania lepsze są emaliowane, łatwo się czyszczą i wcale nie są odatne na przypalanie. Oczywiscie przy właściwym użytkowaniu.

Żeliwne używam bezpośrednio na ogniu, w ogniu i pod żarem, tzn mam też takie (prywatnie), które są przystosowane do zasypania żarem.

Na stronie nie mam wszystkich modeli, ew proszę o pytania na PW.

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ruszt również jest z odzysku ;) ale Mój nie kojarzy skąd...Leżał dość długo i trochę przyrdzewiał... :hmm:  Wyczysciliśmy i po wypaleniu ...gitara. :cool: Pozdrawiam!

Edytowane przez EAnna
Ort.
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

einshel -pytanie do konstruktora .

Widzę zbrojeniówkę ,śrubunki ,kolanka , nyple , ale napisz proszę co wieńczy ten grill ?

Pozdrawiam Wujaszek Tom

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki trójnóg fajna sprawa. Gratuluję pomysłu!

 

Ruszt też własnoręcznie wykonany? Zastanawia mnie tak idealnie wygięte koło ;)

Trójnogów Ci Panie dostatek http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tr%C3%B3jn%C3%B3g+grill&search_scope=

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki trójnóg fajna sprawa. Gratuluję pomysłu!

 

Ruszt też własnoręcznie wykonany? Zastanawia mnie tak idealnie wygięte koło ;)

Trójnogów Ci Panie dostatek http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tr%C3%B3jn%C3%B3g+grill&search_scope=

 

 

A gdzie napisałem że nie ma w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taki trójnóg fajna sprawa. Gratuluję pomysłu!

 

Ruszt też własnoręcznie wykonany? Zastanawia mnie tak idealnie wygięte koło ;)

Trójnogów Ci Panie dostatek http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tr%C3%B3jn%C3%B3g+grill&search_scope=

 

 

A gdzie napisałem że nie ma w sprzedaży?

 

Bo skoro gratulujesz pomysłu, to znaczy uważasz, że ten pan to wymyślił. Potem pytasz o koło, to pomyślałem, że może kupione. Pokazałem możliwe miejsca. Bo gdybyś pogratulował wykonania, to inna sprawa. A tak pomyślałem, że nie widziałeś jeszcze takich. Tyle. Miłego weekendu.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę zbrojeniówkę ,śrubunki ,kolanka , nyple , ale napisz proszę co wieńczy ten grill ?

 

paweljack, wykonanego z takich materiałów trójnoga to na allegro nie spotkałem. Pomysłu więc jak najbardziej można gratulować, nie sądzisz? To jest unikat!

Jedź tak, aby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Taki trójnóg fajna sprawa. Gratuluję pomysłu!

 

Ruszt też własnoręcznie wykonany? Zastanawia mnie tak idealnie wygięte koło ;)

Trójnogów Ci Panie dostatek http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tr%C3%B3jn%C3%B3g+grill&search_scope=

 

 

A gdzie napisałem że nie ma w sprzedaży?

 

Bo skoro gratulujesz pomysłu, to znaczy uważasz, że ten pan to wymyślił. Potem pytasz o koło, to pomyślałem, że może kupione. Pokazałem możliwe miejsca. Bo gdybyś pogratulował wykonania, to inna sprawa. A tak pomyślałem, że nie widziałeś jeszcze takich. Tyle. Miłego weekendu.

 

 

Paweł z całym szacunkiem ale czasem próbujesz być mądrzejszy od Pana i piszesz byle popisać... Chcieli kupić. pozbierali materiał z garażu pomyśleli i wykonali.... I za to im gratulacje. Bo trójnogu raczej nie odkryli. Zdaje sobie z tego sprawę jestem już duży.

 

Przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcje na allegro i pójdą jak świeże bułki ;) Niech chłop sobie dorobi :P

 

Ja niestety będę musiał to takiego trójnoga dorobić palenisko. Szkoda mi trawy to raz. Dwa nie mam w sumie za bardzo miejsca na trawie. I będę musiał postawić na bruku.

Palenisko i ...trochę zbyt mały trójnóg   (będzie większy)

post-49340-0-36968000-1394902613_thumb.jpg

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz nóżki.

Ja zamówiłem samo palenisko i dorobiłem nóżki o wysokości mi potrzebnej i dodatkowo odkręcane. Łatwiej przewieźć czy schować sprzęt.

Dla uzyskania stabilności paleniska z wysokością nie można przesadzać, dużo zależy ona od średnicy paleniska, moje ma 70 cm, to dosyć sporo jak na wykorzystywanie z trójnogiem.

Na Mazurach mam ognisko o śr. ponad 1 m, ale nie mam trójogu tylko specjalne ramię zamontowane z boku.

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę zbrojeniówkę ,śrubunki ,kolanka , nyple , ale napisz proszę co wieńczy ten grill ?
  Wujaszku ... To jest (jak już wcześniej pisałam ;)  ) ''szyszka - element ozdobny stosowany do bram . Natomiast śrubunki służą do regulacji rozstawu , mozna również rozkręcić do transportu, Jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem takiego ''koła'' , to ''konstruktor'' mówi ,że wykona dowolną ilość i przywieziemy na zlot, Proszę tylko podać średnicę. :thumbsup: Ps. Dzieki EAnno za poprawkę ! :)  To była pomroczność jasna... :facepalm::D;)  Pozdrawiam !
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką "szyszkę" z...... zegara! Taki stojący i szyszki robiły za ciężarki na łańcuszku. Mieliśmy taki zegar w narzędziowni i po powodzi w 97r nie nadawał się do naprawy, Ostały się ciężarki, jeden jakimś cudem jest u mnie! ot taka pamiątka.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oj wpadłbym do Was na takiego "grila" :)
  Artur , to sie nie zepsuje... :thumbsup: Nawet nikt nie ukradnie ... bo nie uniesie... :D

 

A ja mam taką "szyszkę" z...... zegara!
  Papciu , to nic tylko do takiego ''ustrojstwa'' przyspawać ;):thumbsup::cool: Pozdrawiam !
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

einshel

Witam w temacie kociołkowania. :clap:  takie tematy to mi pasują.

Ja sobie zrobiłem stojak z takich kwadratowych profili. Natomiast jeden kociołek to zdobyczny ok. 40l.

Dostałem garnek do gotowania mleka taki z podwójnym bokiem.Garnek pochodzi z +likwidowanej starej kuchni przemysłowej.

Natomiast drugi kociołek 28l. dostałem za niewielką opłatą od sprzedawcy taki po użyciu jako prezentacja takich przedmiotów w sklepie.

Może popytać u sprzedawców czy nie mają takich powystawowych.

Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.

Pozdrawiam z Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może popytać u sprzedawców czy nie mają takich powystawowych.

 

Dobrze radzisz - ja sprzedaję i większość tych co używam, to właśnie takie, które na wystawach stały, czasami mają jakieś małe, nieistotne uszkodzenia.

Np teraz mam 4 l z małym odpryskiem na uchu do wieszania.

Edytowane przez DZIADEK MACIEK

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.