Skocz do zawartości

Z jakich Materiałów budowac elektr wędzarnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Wiem że tych tematów juz troche było, czytam i czytam i  mętlik w głowie.

Więc od początku :

Mam na swoim koncie dwie wędzarnie wybudowane w pl, jedną z drewna ale to była szybka prowizorka z kanałem dymnym,dużo zabawy przy wędzeniu i duzo skoków temperatury,następna była murowana z cegły i zaprawy szamotowej od srodka, wędzenie juz było bardziej kontrolowane,ale wędziłem w niej tylko 3 razy i znalazłem sie w uk.

W końcu mam domek z odpowiednim ogrodem i przymierzam sie do zbudowania wędzarni. W grę wchodzi tylko wędzarnia elektryczna gdyż nie moge tu produkkowac sąsiadom tyle dymu co z naturalnej  heh. zakupiłem już grzałke  2000 W(taka z grilla), Chciałbym żeby komora była co najmniej na 20 kg. myślałem o beczce ale tam musiałbym zrobic pare półek na wedline żeby tyle sie zmieściło,jeżeli grzałka bedzie z dołu to te z dołu sie szybko uwędzą. beczka ładnie wygląda ale cieżko z większa ilościa wędlin. wiec moje pytania są przede wszystkim do materiałów, czy z desek??(i czy ją ocieplic jeszcze??), czy zrobićgo z blachy czarnej??5mm grubośći  ale bedzie w holere ciężka, nierdzewka bardzo droga ( i pewnie tez trzeba  docieplić (nie wiem). czy do tego trzeba miec generator dymu i czy wystarczą zrąbki wrzucone na grzałke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na moją, jest grzałka 2000 wat , dymogenerator i mieści się w niej  na trzech kijach 15 sztuk wędzonek lub 30 par kiełbas.
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7632-wedzarnia-emeryta/

Edytowane przez boob96
„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzarnia o konstrukcji drewnianej + ocieplenie + deski od środka.

Wymiary 50 x 50 x 100, ale to już sam musisz zdecydować.

Grzałka na dole + blacha z otworami na grzałkę.

DG raczej wskazane.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzarnia o konstrukcji drewnianej + ocieplenie + deski od środka - czyli sciana bedzie zrobiona z desek plus ocieplenie ??, z czego ocieplenie??


Do Stały Bywalec,ta blacha jest konieczna to znaczy masz grube deski i w czym pomaga ta blacha??, i jaka jest jej grubość?? nie chciałbym żeby wędzarka ważyła dużo kg bo możliwa bedzie przeprowadzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha jest grubości 1mm, zabezpiecza dół wędzarni przed zapaleniem od grzałki. Ja wyłożyłem całą skrzynie, może nie potrzebnie ale jest na kółkach i z ciężarem nie ma problemu.

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym żeby wędzarka ważyła dużo kg bo możliwa bedzie przeprowadzka.

 

Zrób jak boob96, a dodatkowo może zrobić ją jako rozbieralną.

Ocieplenie wełną mineralną.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 heh, teraz patrze miro z twojego sklepu kupowałem ost przyprawy;D ogólnie do pazdz mieszkałem w bb ;Dświat ten mały jest


-gdybym ją zrobił z beczki to czy przy dwóch poziomach półek lub trzech  uwędzi mi sie mieso bez przekładania z pólki i dolnej na górną w tym samym procesie wędzenia??

-czy wystarczą zrąbki wrzucane na grzałkę czy lepiej ten generator domontowac??


Dużo pytań ale sam sobiena nie nie odpowiem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić parę poziomów w beczce, ale pomyśl jak żmudne będzie przekładanie + dym w oczy.  :D

Rzucanie zrębków na grzałkę ? No ok, ale będziesz stał cały czas i rzucał ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąśnie z tym przekładaniem to odpada, najlepsza bedzie prostokątna konstrukcja z pólkami i dużymi drzwiczkami żeby wędliny przekładać,

beczka łądna, ale przy większej ilości chybanie funkcjonalna


post-64433-0-18522700-1397072952_thumb.jpg
myslałem już o takiej z allegro żeby kupić, docieplić i wrzucic grzałke z generatorem dymu,, jednak może być troche mała Waga około 14kg Wymiary 110 X 46 X 28 CM. nie wiem czy sie tam pomiesci 20 kg, dotychczasowe jakie miałem to były jednopoziomowe.

link do tej powyżej
http://allegro.pl/m71-duza-wedzarnia-wedzarka-ogrodowa-domowa-polki-i4104047458.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie własną drewnianą, rozkładaną + grzałka + DG i masz wszystko czego trzeba.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wełny nie zaszkodzi, ale pustka powietrzna to też dobry izolator.  :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz budżet ale na angielskim ebay-u wpisz stainless cladding i w wynikach otrzymasz dostawców blachy nierdzewnej. Arkusz 1.2 x 2.4 to około 60£ plus dostawa. Wszyscy oferuja docinanie na wymiar. Kroisz na 4 arkusze 0.6 x 1.2 i otrzymujesz najlepszy materiał na wnętrze. Jak to obudować to już tylko twoja inwencja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzarnia o konstrukcji drewnianej + ocieplenie + deski od środka - czyli sciana bedzie zrobiona z desek plus ocieplenie ??, z czego ocieplenie??

Do Stały Bywalec,ta blacha jest konieczna to znaczy masz grube deski i w czym pomaga ta blacha??, i jaka jest jej grubość?? nie chciałbym żeby wędzarka ważyła dużo kg bo możliwa bedzie przeprowadzka.

 

Blachę dostaniesz bez problemów, z docięciem na wymiar. http://sklep-metale.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i z tego bedę budował pustką powietrzną

 

Nie no to zmienia postać na "poleżeć i popatrzeć" ja chętnie pooglądam jakąś fotorelację z budowania tej pustki z desek ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem oglądałem i w promocji sa deski o grubości 38 mm , i z tego bedę budował pustką powietrzną ana zewnątrz deski o grubości 18 mm. co o tym myślicie??? wymiary 1200wys, 80x100, i jaka gruba ma być ta pustka powietrzna??

 

Nie chcę się wymądrzać, ale moim zdaniem to z grubością 38mm trochę przesadziłeś. Ta konstrukcja będzie sporo ważyła. Jak chcesz dać izolację, to ja bym na Twoim miejscu wszystko robił z 18mm. Pozdrowienia, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.