Skocz do zawartości

Maszynki Alfa z Blachowni , producent FPHU ROBERT PTAK


bogdan b

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Właśnie odebrałem swoją Alfę32 :) Solidny gość. Polecam :) Mam zamiar zrobić do niej napęd i wykorzystać dwu biegowe mieszadło do betonu :) Ciekawe czy poradzi...

post-46608-0-54789800-1422899643_thumb.jpg

Edytowane przez ArT_B_

Счастье не хуй, в руки не возьмешь

Lepiej siedem razy z królewną Śnieżką

niż raz z siedmioma krasnoludkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry koledzy

 

Już od dłuższego czasu przeglądam systematycznie to forum.

 

Efekt, to jak widać wędzarka i przykład ostatniej produkcji.

post-62287-0-75988000-1427102531_thumb.jpg

post-62287-0-32357200-1427102541_thumb.jpg

post-62287-0-28485500-1427102553_thumb.jpg

 

 

Efekt? Jak na razie przerósł najlepsze moje oczekiwania!

Także w zakresie WWA. BaP w szynce: 0,25 µg/kg, a w wędzonym boczku: 0,37 µg/kg. Pozostałe WWA (∑4WWA) także kilka razy poniżej normy!

 

Stwierdziłem, że pora pójść dalej.

Przymierzam się teraz do kupna maszynki - prawdopodobnie będzie to Alfa 10. Mam pytanie  czy w tej chwili jedyna możliwość zakupu nowej to bezpośredni kontakt z firmą Roberta Ptaka? Powinny być przecież znane sklepy, które on zaopatruje. Znalazłem dwa, które twierdzą, że mają nasze krajowe produkty.

 

(http://www.tradismak.pl/pl/p/Maszynki-reczne-do-miesa-zeliwne/329)

(http://e-wagi.istore.pl/producent_bostal)

 

Ale... czy to prawda?

 

W związku z tym proszę o odpowiedź. Czy ktoś czy ktoś miał już kontakt z tymi sklepami i moze potwierdzić, że to są rzeczywiście alfy? Czy też nie warto sobie nimi zawracać głowy?

 

Pozdrawiam

 

Arthur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

Także w zakresie WWA. BaP w szynce: 0,25 µg/kg, a w wędzonym boczku: 0,37 µg/kg. Pozostałe WWA (∑4WWA) także kilka razy poniżej normy!
 

 

Czy to oznacza że oddawałeś wyroby do badania?! ...wow... a jeżeli można się spytać to jaki koszt takich badań i gdzie robiłeś?

Wyroby bardzo ładne ... ale wędzarnia wygląda jak by dopiero była zrobiona :thumbsup: , :clap:

 

Z dymnym pozdrowieniem...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie pochodzi z początku lata ubiegłego roku, dopiero z drugiego wędzenia. W tej chwili jest już troche bardziej okopcona.

 

Co do badania na WWA - ja się tym zajmuję. Próbki poszły przy okazji, po prostu dostarczyłem materiał do pracy magisterskiej.

 

Arthur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry koledzy

 

Już od dłuższego czasu przeglądam systematycznie to forum.

 

Efekt, to jak widać wędzarka i przykład ostatniej produkcji.

attachicon.gifw1r.JPG

attachicon.gifw2r.jpg

attachicon.gifw5r.jpg

 

 

Efekt? Jak na razie przerósł najlepsze moje oczekiwania!

Także w zakresie WWA. BaP w szynce: 0,25 µg/kg, a w wędzonym boczku: 0,37 µg/kg. Pozostałe WWA (∑4WWA) także kilka razy poniżej normy!

 

Stwierdziłem, że pora pójść dalej.

Przymierzam się teraz do kupna maszynki - prawdopodobnie będzie to Alfa 10. Mam pytanie  czy w tej chwili jedyna możliwość zakupu nowej to bezpośredni kontakt z firmą Roberta Ptaka? Powinny być przecież znane sklepy, które on zaopatruje. Znalazłem dwa, które twierdzą, że mają nasze krajowe produkty.

 

(http://www.tradismak.pl/pl/p/Maszynki-reczne-do-miesa-zeliwne/329)

(http://e-wagi.istore.pl/producent_bostal)

 

Ale... czy to prawda?

 

W związku z tym proszę o odpowiedź. Czy ktoś czy ktoś miał już kontakt z tymi sklepami i moze potwierdzić, że to są rzeczywiście alfy? Czy też nie warto sobie nimi zawracać głowy?

 

Pozdrawiam

 

Arthur

Widziałem taką Alfę 32 w sklepie zaopatrzenia masarni koszt to 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Uratowałem od złomowania maszynkę Alfa 22 z elektrycznym napędem, ale na pasek klinowy oraz Modos 12 z korbą. Niestety obie są poważnie zniszczone. Ślady korozji, miejscami brak cynowania itp.(Wiele lat nie używane).

Bardzo proszę o podpowiedź gdzie mógłbym solidnie je „odświeżyć”. Chyba kiedyś na Forum przemknęła mi ta informacja, ale nie mogę jej teraz znaleźć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

 

 

Witam a te alfy dalej są produkowane i czy producent ma jakąś stronę internetową

 

Na początku tematu jest wszystko napisane , jest tam również nr telefonu - wystarczy zadzwonić i spytać o konkrety .

Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a te alfy dalej są produkowane i czy producent ma jakąś stronę internetową

Stronę zamknęli, a właściciela wywieźli na Sybir....  :rolleyes:

Ale mimo tego dalej produkuje.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mieszkam w Niemczech i próbuję kupić Alfę 32. (z wysyłką na adres w Polsce).

 

Dzwoniłem do MIKODA - odesłali mnie do pana Ptaka.

 

Dzwoniłem do pana Ptaka, kazał napisać sms i powiedział że oddzwoni. Nie oddzwonił. Znów zadzwoniłem dzień później,, pogadaliśmy chwilę, nie ma problemu, powiedział, że wyśle mi numer konta przez sms i wyśle maszynkę. Minęło kilka dni i nie ma sms. Napisałem sms. Nie odpisał.

 

Szczerze mówiąc to raczej nie mam ochoty mu wysyłać pieniędzy na konto, bo będę czekał na maszynkę rok.

 

Pytanie: znacie jakieś sklepy internetowe, które oferują oryginalne Alfy 32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Faktycznie kontakt trochę trudny z panem Ptakiem. Też musiałem się przypominać o wysyłkę, ale w ciągu tygodnia od pierwszego kontaktu maszynki (dwie sztuki) miałem u siebie. Obecnie robię do nich napęd. Jakość maszynek i cena bezpośrednio od pana Ptaka jest bardzo dobra. Ogólnie polecam zakup bezpośrednio u niego bo jest dobra a nawet bardzo dobra cena. Wysyłkę miałem za pobraniem.To też przyśpiesza dostawę bo nie trzeba czekać na informację potwierdzenia przelewu.
Jedzenie jest jedną z przyjemności w naszym życiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.