Skocz do zawartości

Maszynki Alfa z Blachowni , producent FPHU ROBERT PTAK


bogdan b

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

myślałem, że 22 są również

 

 

 Jeżeli 22 nie mają  to gdzieś na forum są fotki ,  jak można gardziel samemu dorobić . :D

 

 

 Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się koledzy i tak jak ktoś już pisał Alfy 22 z podwyższoną gardzielą na razie nie ma - brak formy, ale mówił, że sie "porozgląda" i może za jakiś czas będą :)

 

 Ceny poszły tak średnio o 30 zł do góry, od infa z początku wątku  :(

 

         - Alfa 22   - 250 zł

         - Alfa 32 zwykła  -  280 zł

         - Alfa 32 podwyższona gardziel   - 300 zł

 

Nie dopytałem o koszty wysyłki w kraju, ile płaciliście?

Edytowane przez janus_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

mam pytanie do właścicieli ALfy z wysoką gardzielą. - czy używacie może maszynki takiej z napędem do nadziewania kiełbas? jak z podawaniem farszu przez ta gardziel?

 

Do nadziewania używaj nadziewarki a nie maszynki ,unikniesz niepotrzebnego gniecenia mięsa i przegrzania farszu.

Kiełbasa wykonana nadziewarką a maszynką do mielenia to - nie wiem nawet do czego to porównać .

Nawet byle jaka nadziewarka jest lepsza od najlepszej maszynki do mielenia , osobiście przekonałem się na własnej skórze jak klękła mi nadziewarka i skończyłem nabijanie maszynką do mielenia , ten sam farsz a kiełbasy wyszły jakby całkowicie inne - nigdy więcej nie popełnię tego błędu .

Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość drastycznie posunięte wnioski.

Można maszynka do mięsa zrobić dobrą kiełbasę, tylko trzeba mieć niższe obroty aby zdążyć z podawaniem farszu.

Akurat gardziel jest stożkowa w Alfie i nie zbyt pomaga przy popychaniu farszu na kiełbasę, lepszy byłby kształt walca.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ja na pewno nie będę używał nadziewarki chociaż zgadzam się z Bogdanem. Zadałem pytanie dlatego że się zastanawiam co kupić zwykłą 32 i dorobić misę czy wysoką gardziel. Na 100% będę nadziewał maszynką i moje pytanie jest co bedzie poręczniejsze. ( od razu do Mira - wiem palce :-))

Buduje maszynkę z falownikiem z regulacją obrotów od 60-140 płynną. Na tą chwilę wydaje mi się że po przerobieniu szarpaka ( wypiłowaniu i zrobieniu takiej ala gwiazdy od mercedesa jak przy zelmerze ten biały plastik)) przy szybkich obrotach nadziewanie w dwie osoby powinno isc tzw migiem :-) falownik mam za przysłowiową złotówkę dlatego spróbuje. 

Gniecenie miesa się z Bogdanem zgodzę ale przegrzewanie farszu??? sam nie wiem.

Daj wędzarni serce a ona odda ci dusze :-) zasłyszane ale ładne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 obrotów na minutę przy 32-e to całkiem spory wydatek farszu jak chcesz nią nadziewać i mielić celuj w obroty 30-100 chyba że chcesz przerabiać na raz dwa tuczniki i krowę.

Czyli do nadziewania dużo mniejsze obroty i jak najwyższa gardziel stale dopełniana farszem samemu cieżko to sprawnie ogarnąć bez pedału ze stopem ;)

 

Ps

Wilczku...Chłopaki to na boisku i w agencji ... bo my tu jesteśmy młode wilki .... wilcy młodzi ... czyli wilkowie ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić zwykłą 32 i drobić gardziel + misa + tłok.

Nie jestem pewien, ale mam chyba jeszcze prowadnik ślimaka, bo kiedyś je robiłem.

Jeśli jesteś zainteresowany pisz na PW.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ...penetrujesz mój sklep.... :D

Maszynki mam, więc zapraszam.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na olx Sylwek ja kupiłem komplet nowych sitek z nowym nożem ... nie pamiętam ale 10 szt za 50pln ;)

Z pewnością potrzebujesz szarpak ... jest też takie fajne z 9-ma trójkątami grube ... 16; 12; 10 ; 8 ; 5 i jakieś drobne 2, 3 ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak jak @Roger pisze z  uwagą do 10  to 2,5 mm jest  najdrobniejsze  (nie ma 2 mm przynajmniej nie spotkałem a szukałem i to długo)  możesz zamiast 5 wziąć 4 i  6

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak np.: do  pasztetu ,  do wołowiny i III wp.  na klej do kiełbas, do kiełbas drobnorozdrobnionych  np serdelek  itd

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie. Jaka w użytkowaniu jest maszynka 22 i 32. Czy jak przyjdzie mi zrobić powiedzmy tylko 5-10 kg kiełbasy to 32 bedzie tez się spisywać? nie chodzi o cene tylko się pytam czy np 32 nie jest za duża jak bede chciał zmielić tylko pare kg. - przeważnie robie minimum 20-30 lub pod 100.

Daj wędzarni serce a ona odda ci dusze :-) zasłyszane ale ładne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy np 32 nie jest za duża jak bede chciał zmielić tylko pare kg

jest za duża, ostatnio jak chciałem coś przetestować i na 32-ce mieliłem 15kG to dłużej mi zajęło umycie maszynki po pracy niż samo mielenie :) tzn. całe przygotowanie ustawienie, zamocowanie, później rozkręcanie, mycie itp było niewspółmierne do czasu mielenia i teraz jak robiłem 10kG białej to Zelmer 8ka z szuflady na stół, ale jak będę niedługo robił 30kG to już 32-ka będzie używana

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viszna a porównywałeś strukturę mięsa mieloną alfą 32 i zelmerkiem?Jak dla mnie lepszy jest farsz zmielony alfą,zelmery,itp mają małe gardziele i ślimaki a wysokie obroty,co powoduje miażdżenie mięsa.Obecnie nie robię dużo wyrobów więc też mielę Dianą 8[alfa 32 z napędem na wczasach u kuzyna :)],nawet sitko z oczkami 13 mm nie pomaga,wszystko wychodzi na jedno kopyto :hmm:.Od dłuższego czasu szukam alfy 10 a raczej 12 coby zastąpiła Dianę,ale to niestety biały kruk :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.