Skocz do zawartości

Co macie dziś na obiad?


Bahus

Rekomendowane odpowiedzi

:sad: Ja to mam ''tradycjonalistę'' : ma być coś ta i mięsko i ZIEMNIAKI :lol: :grin: A dziś były pierogi z mięsem i kapustą , okraszone cebulką :devil: bo mnie się zachciało... A cooo :lol:
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś spróbuj w zielonym curry z cukinia i trzema kolorami papryki ja robię i jest petarda...

 

A dziś zrobiłem makaron penne ze szpinakiem, serem rokpol, parmezanem i piersią z kurczaka...do tego odrobina czosnku...i śmietanki...zjedliśmy wszystko i zastanawiam się czy jutro nie zrobić znowu takie dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedobry 78 pewnie,że spróbuję. W oryginale jest pasta curry..

Niestety nie nabyłam jeszcze takowej..ale niebawem pewnie i stanę się posiadaczką :P

Ja jadłam ( wg oryginalnego przepisu z bakłażanem pieczonym ..nie z cukinią..ale wszystko to podobne..:) ).

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc kiedyś w Amsterdamie wstąpiłem na piwko i zobaczyłem jak się robi żarełko na "oczach " klienta i też sobie zamówiłem. Połączenie mięsa chudego , tłustego i owoce + surówki i ziemniaki smażone . Do tego majonez prosto z maszyny i nie żaden ketchup , tylko pomidorki z puszki . Jak na moje zarobki trochę to kosztowało , ale przepis mam za friko. :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc kiedyś w Amsterdamie

Ja też bywałem, nawet często w Amsterdamie i pamiętam, żę Holendrzy w Amsterdamie kochają się w jajkach sadzonych w różnych wariacjach.

:cool:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na obiad.

 

Do podania trzeba mieć półmisek .

Można usmażyć frytki , ale ja robię pieczone ziemniaki w kombiwarze.. Ziemniaki obrać i pokroić na ćwiartki - zagotować z solą i odlać , pokropić oliwą i posypać suszoną papryką . Przełożyć do kombiwaru na niski ruszt i upiec , jak nie mamy tego sprzętu można w piekarniku.

Następnie smażymy dosyć gruby plaster karkówki i w połowie smażenia dodajemy na patelnię plaster ananasa - najlepiej świerzy , ale może być z puszki. Na drugiej patelni smażymy cebulkę . Na trzeciej smarzymy plaster bekonu i tu pomocna będzie specjalna siatka by bekon nam się nie poskręcał.

Z boku półmiska układamy ziemniaki / frytki. po środku karkówka obłożona cebulką na karkówkę kładziemy ananas i na to bekon.

Z boku półmiska kładziemy liść kapusty i na liść dodajemy pokrojony pomidor , świerzy ogórek , kilka winogron i papryki. Na mniejszym listku sałaty dajemy dużą łyszkę majonezu i przecieru pomidorowego.

Do popicia kompot owocowy gdzie możemy zużyć resztę ananasa z puszki .

Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wstawiłem rosołek ze swojskiej kury . Makaron swojski w drodze :grin:

 

 

Pozdrawiam

I u mnie podobnie :lol: :lol: Tradycyjnie rosołek z swojskiej kury gotowany na płycie, którą właśnie rozpalam. Makaron już prawie przygotowany. Troszkę podeschnie i przekręcę przez makaronicę

 

Ciasto na makaron 3 jajeczny wykonane w trzy minuty w tzw. "Termomixie"

Drugiego nie będzie bo po pierwsze; nie chce mi się :lol:

po drugie nie rozpieszczam koni, którzy mogliby przejąć pałeczkę :smile:

Również pozdrawiam :smile:

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak u kolegów rosół tylko że z indyka, gotowany na kuchni węglowej do tego swojski makaron z gęsiego jajka, ręcznie krojony . Na drugie łopatka wieprzowa pieczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a dzis gaska na obiad

U nas na obiadek kaczusia nadziewana jabłkami

w trakcie obróbki termicznej :cool:

:thumbsup:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.