Skocz do zawartości

Grzybobranie


Gość ChefPaul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tzreba go jakoś oznakować znacznikiem GPS :-)

Tomku,

ja w swoim gpsie 60 csx mam te wyponkty - są bezcenne :)

 

Jest ich około 750 a dotyczą występowania w całej Polsce między innymi takich grzybów jak:

 

- borowiki ( szlachetne, górskie, ceglastopore, usiatkowane, itd. )

- rydze

- boczniaki

- podgrzybki brunatne, zajączki

- kurki

- kozaki czerwone, grabowe, babka, itd.

- maślaki żółte, sitarze oraz pieprzowe

- zimówki aksamitnotrzonowa ( Płomiennica zimowa )

 

:)

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo,

w najbliższą sobotę jadę na 100% więc jeśli masz ochotę się przejechać to zapraszam

A pewnie, ze przyjadę, poproszę szczegóły na priv :)

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez 5 godzin buszowania po lesie podczas obfitych opadów deszczu udało mi się uzbierać 210 prawdziwków oraz dopadło przeziębienie :(

 

I właśnie z tych samych powodów siedzę w domu a grzybki sobie rosną :grin:

Gratuluję zbiorów :clap:

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po obiadku Aga wyciągnęła mnie na godzinny spacer do lasu mieszczącego się zaledwie kilometr od naszego bloku. Nasze zdziwienie było olbrzymie gdy na miejscu okazało się że tu trwa wysyp :)

Najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia: mam nową miejscówkę i to zaledwie kilometr od miejsca zamieszkania :):)

 

Dzisiejsze zbiory - 272 prawdziwki:

 

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na terenie podwórka :grin:

:shock: Jasne... :rolleyes:

jak to zrobiłes ?

A w lesie zebrał i ''postawił'' w ogródku... :grin: No chyba , że ''kopsnął'' ściółkę z lasu... :grin: :wink: :cool: Ps... :shock: :thumbsup: :clap: Pozdrawiam!
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone rosną w tym miejscu od kiedy pamiętam czyli jak dla mnie to od 7 lat. Często jeszcze w pierwszej połowie maja. Tam jest taki niewielki lasek z brzozami i innymi drzewami liściastymi. Ogólnie oprócz czerwonych znalazłem wczoraj też sporo maślaków, które rosną po przeciwnej stronie, na trawniku.
Jak mi wpadnie do głowy jakiś fajny tekst to go zamieszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie grzyby znalezione na terenie podwórka

takiemu to dobrze nie nachodzi się :) hehe a jak ja się wybieram na grzyby, to nie dość, ze grzybów nie ma, jeszcze Grzesiu się rozchorował :(

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w lesie zebrał i ''postawił'' w ogródku...

ja miałem niecny plan zebrać przez kilka godzin siatkę i 'posadzić' gdzieś w lesie :lol: zrobić fotkę i "Patrzcie ludzie, cud natury" :lol: wioska smerfów :P

dobroduszny, piękne grzybki :) ot jak się natury za bardzo nie sponiewiera to i daleko za nimi chodzić nie trzeba ;)

świadziu, pokazałem rodzince Twoje poczynania :P :shock: równie ogromne wrażenie co ilość zrobiła na nich kompozycja :grin: i oczywiście pytania w stylu "a po ile on to sprzedaje" :lol: :rolleyes: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobroduszny,

gratuluję pięknych kozaków - moja małżonka je uwielbia i dla niej mogą nie istnieć inne gatunki :)

Magdo,

pogoda nam sprzyja - robi się coraz cieplej więc sobotę wiesz gdzie spędzimy :):)

 

Panie Boczku,

nigdy nie sprzedałem nawet jednego słoiczka, a w ciągu roku naprawdę rozdaję ich sporo ( około 300 słoików ) - problem polega na tym że nikt nie zwraca mi pustych słoików i przed każdym sezonem muszę kupować słoiki :( Tu możesz wraz z rodzinką oglądnąć moje poczynania dotyczące grzybów i nie tylko: http://www.grzegorzswiadek.pl/grzyby/wyprawy/2012

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świadziu, właśnie na tej stronce im to pokazywałem :grin: bardzo.. bardzo fajna strona do śledzenia :clap:

problem polega na tym że nikt nie zwraca mi pustych słoików i przed każdym sezonem muszę kupować słoiki

wiem z doświadczenia jak to jest.. ;) i w sumie jest na to prosta rada - mówić.

Większość znajomych ma w zwyczaju; zjeść - wywalić opakowanie. :P nie ma znaczenia czy papier czy plastik czy użyteczny słoiczek.. smutna prawda :(

My 'przetwórcy' cenimy drobne przydatne dobra :P warto ludzi zarażać tym zwyczajem..

 

einshel, 2 godzinki cudownego zdrowego spaceru :) i kilka chwil radości przy znajdowaniu tych grzybczyków hehe bezcenne :) Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy,

kursu grzyboznawcy nie zrobiłem więc nazw łacińskich grzybów nie znam bo są mi zbyteczne na ten moment ( nie ukrywam że 5 lat temu miałem zamiar zdać ten egzamin - lecz termin kursu wypadł na 1 maja a jest to pierwszy dzień w roku kiedy można łowić szczupaki - wybrałem drapieżniki ) - zawsze mogę się podzielić własnym doświadczeniem gdzie można znaleźć grzyby oraz które gatunki są jadalne a które trujące :)

wędkarstwo, grzyby i wędzenie
http://www.grzegorzswiadek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.