Skocz do zawartości

Poznaj Stachu po zapachu-ktokolwiek widział ktokolwiek wie


grzegorz36

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem gościniec z Bartlowizny z Goniądza ( nie mogłem być – Iga – córka, ma anginę)

Same przysmaki :grin: :grin: :grin:

Wydaje mi się że autor, to ktoś że tak się wyrażę od Nas.

Mam zatem, propozycję :idea: jeśli podczas swoich wędrówek lub podróży napotkacie super jadło i być może jego autora piszcie,

to będzie wskazówka dla nas- zadymiaczy w drodze.

grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By się łatwiej rozpoznawać w Polsce, powinniśmy załatwic sobie naklejki na szyby samochodowe z nazwą stronki i jej adresem. Jesli będzie zainteresowanie, to zamówimy coś takiego w drukarni, ale to juz po zlocie. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sie sprecyzować?

szyneczka, kiełbaski , salceson - wszystko bardzo smaczne :grin:

A oto adres BARTLOWIZNA - OŚRODEK SZKOLENIOWO-WYPOCZYNKOWY

19-110 Goniądz, ul. Nadbiebrzańska 32

tel. (085) 738 06 30 do 32, fax (085) 738 06 33

recepcja@biebrza.com.pl

DZIADEK podał link do strony.

grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz trudniej o smaczne, zdrowe i różnorodne posiłki, w czasach masowej produkcji żywności - nasza oferta to prawdziwy rarytas.

 

Wyroby Własne

 

Wyborny smak, naturalne, najwyższej klasy surowce pochodzące z regionu Zielonych Płuc Polski i staropolska receptura to niepowtarzalny przepis na regionalne wyroby własne Karczmy Bartla

Ciekawe jak ten opis ze strony BARTLOWIZNY ma się do tego, o czym niedawno pisał DZIADEK:

 

Wiele małych masarni zachwala swoje wyroby ze są tradycyjne ale prawda jest taka że tylko w nazwie. Mój kolega [...] twierdzi że bez dodatków i substytutów zwiększających wydajność nie ma szans na prosperowanie. [...] A my kupujemy to wszystko jako smaczne zdrowe domowe wyroby

Pozdrawiam

BonAir

 

PS. A co to za piekielna maszyna jest na tym zdjęciu?

Urządzenie do odkręcania kiełbas ?

 

http://www.biebrza.com.pl/data/foto/karczma_gastronomia_09.jpg

 

Rozbawiły mnie też zdjęcia w dziale:

Atrakcje na terenie Bartlowizny:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

http://www.biebrza.com.pl/data/foto/atrakcje_03.jpg

http://www.biebrza.com.pl/data/foto/atrakcje_04.jpg

http://www.biebrza.com.pl/data/foto/atrakcje_01.jpg

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając -nie można porównywać wyrobów z Bartla z wyrobami z małych masarni które działają na innych zasadach .Wyroby z Bartla jak widać robione tradycyjnie nastawione są na naturalny wygląd przyciągający klienta który zapłaci każdą cenę by popróbować tych smakołyków .Co do atrakcji trzeba się tam urodzić i wychować i mieć w pamięci dawniejsze czasy i te bezkresne tereny naturalnej dzikiej przyrody .I taki widok wolanta zaprzężonego w konika pełnego dziewcząt. przejeżdżającego wśród ,,biel'' pełnych kwiatów i wysokich na 2 metry dzikich traw czy nie wspaniała atrakcja. Lub gdy jesteś nad Biebrzą na rybach i od 2dni nie widziałeś prócz ptaków , łosi i innych zwierząt ,oraz kąsających komarów bąków i ślepaków żadnej ludzkiej istoty a tu przy Twoim spławiku przepływają takie ,,łanie'' czy to nie wspaniały widok i atrakcja. Urodzony i wychowany na tych terenach może inaczej pojmuje te atrakcje. a to tylko 30km od Goniądza który słynął z wielkich targów gdzie ten szlak nie raz przemierzał mój Dziadek i Tata mając za pojazd furmankę tą dawną na kołach drewnianych z metalowymi obręczami. Gościniec z Bartla to na pewno zbiór wszystkich wędlin i innych wyrobów specjalnie przygotowanych dla gości. Pozdrawiam wszystkich a szczególnie. Tiera który pięknie przypomina że jest na Podlasiu piękne miasto Lomża jak i dobry w niej produkowany napój .
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w odpowiedzi :)

 

... nie znam wyrobów i potraw z "Bartla" :( ... a szkoda, ... jeżeli Szef Kuchni zna dobrze swój fach i produkty używane w kuchni (i masarni) są wysokiej jakości to potrawy i wyroby powinny być takoż same,

... jeżeli chodzi o "naturalną i dziką przyrodę" to jest jej coraz mniej i należy dbać o to co jeszcze nie zostało zepsute i zurbanizowane (na Florydzie, gdzie obecnie mieszkam, takich terenów jest sporo a wody niezwykle czyste ... ... w krainie aligatorów ) i naprawdę nie wiem jak sie mają do tego "łanie" w plastikowej łódce :) (... przecież niecodziennie odbywa się tam "zlot miejscowych miss" :) ... chyba, że jest to obsługa ośrodka umilająca czas ... zadbano o Panów a zapomniano o Paniach :) (przecież mamy "równouprawnienie" :) ...)

... podobają mnie się natomiast lite drewniane meble (choć wnętrze "karczmy" jest przeładowane różnorodnością stylów i "stlików" ... no i ten medal chef'a :) :) :) ... czyżby go nosił na codzień ;) ...)

 

... być może zwracam uwagę na szczegóły i "się czepiam", jednak taka "lukrowana reklama" drażni i na jej podstawie nie odwiedził bym tego ośrodka :( ... i ta "żonglerka cenami" ... cena podstawowa plus opłaty dodatkowe za wannę :) ... no i cenniku zapomniano dodać, że ryby złowione w stawach hodowlanych należy na powrót do stawu wypuścić ;) ... może więc się zdarzyć, że na koniec pobytu dostaniemy rachunek za zużytą elektryczność :);) ... no i na koniec ... te brzmiące swojsko z połączeniem z naturą Eventy ;):) :)

 

... na "obcowanie z przyrodą i naturą" wybrał bym takie miejsca jak Napoleonów i np Dom pod Sosnami i tam chętnie spędzał bym czas :)

 

... są jednak różne gusty i "guściki" :) a z nimi się nie dyskutuje :) ... więc powyższe opinie są oczywiście tylko i wyłącznie moim subiektywnym zdaniem :)

 

pozdrawiam niezmiernie serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu... Szkoda Pawełku, że nie będzie Cię z nami w Napoleonowie. :cry: Trzymając za słowo, wiem, że tylko w tym roku.

Podeśli jakieś zdjęcia ze swych produkcji, gdyz nie gościłeś dawno na stronie głównej.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak taka "lukrowana reklama" drażni i na jej podstawie nie odwiedził bym tego ośrodka

Ze zdjęć na tej stronie, to jeszcze bardzo podoba mi się zdjęcie szarżującego Ułana, który w pełnym pędzie z gracją i precyzją ostrzem swojej szabli rozcina parki Bartlowiowej Kiełbasy, nie raniąc przy tym ani Szefa Kuchni, ani Pomocnika (-cy?) Szefa Kuchni!!! :wink:

 

http://biebrza.com.pl/data/foto/karczma_gastronomia_10.jpg

 

Urzekł mnie również ten oto poniższy obrazek.

Czyż to nie urocze ?

 

 

Musimy w przyszłym roku tam pojechać!

 

Pozdrawiam

BonAir

 

PS. Chef Paul - czy nie zostawiłeś może oprócz wędzarni na Helu (ponoć poprawnie powinno być "w Helu") jakiejś przyczepki campingowej? Chętnie się nią zaopiekuje i wysprzątam! ;-)

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Urzekł mnie również ten oto poniższy obrazek.

Czyż to nie urocze ? ...

 

... by nie powielać obrazka: ... "łania" w siodle w "szpilkach" ... taaaak, a jakże ... UROCZE :lol: :lol: :lol:

... "reklama dźwignią handlu" (widać, że właściciele ośrodka nie szczędzili "kasy" na jego urzadzenie i wyposażenie, ... szkoda, że zabrakło funduszy i wyobraźni na profesjonalną reklamę) ... jednakże, cytując klasyka {MOŻE} "... ciemny lud to kupi" :lol: :lol: :lol:

 

...

PS. Chef Paul - czy nie zostawiłeś może oprócz wędzarni na Helu (ponoć poprawnie powinno być "w Helu") jakiejś przyczepki campingowej? Chętnie się nią zaopiekuje i wysprzątam! ;-)

... "nietety, ... spakowałem wszystkie klamoty" i ... wybyłem na dłużej (czekam na "normalność" ... może się doczekam :devil: ) ... a jeżeli nie to ... pozostają już tylko wakacje (w terminach "sierpniowych" oczywiście :grin: )

 

pozdrawiam niezmiernie serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki sa rozne na temat Bartla "a to wlasciciel kiedys wysoko obracal sie w polityce i dostal zgode na budowe, a to przyjezdzaja same szychy" itp. itd. dla nas co maja to na co dzien nie robi to wiekszej roznicy, karczma jak karczma :P Jak to napisal ChefPaul "... ciemny lud to kupi" :devil: :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tu mirek54

to ja mojemu zięciowi grzegorz36 przywiozlem probki wyrobów z karczmy bartla

po przeczytaniu komentarzy musze ze smutkiem stwierdzić że folder jest nieprecyzyjny :!:

panienek w plastikowych łódkach i w szpilkach na koniu nie było :cry:

ale potrawy nie rozczarowały (byłem 4 dni)

okolica jest szczególnie urocza z naturalnie dziką przyrodą

takich miejsc w polsce nie jest zbyt wiele

na krótki wyjazd (podkreslam) wypoczynkowy - polecam

pozdrawiam

mirek54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tu mirek54

to ja mojemu zięciowi grzegorz36 przywiozlem probki wyrobów z karczmy bartla

po przeczytaniu komentarzy musze ze smutkiem stwierdzić że folder jest nieprecyzyjny :!:

panienek w plastikowych łódkach i w szpilkach na koniu nie było :cry:

ale potrawy nie rozczarowały (byłem 4 dni)

okolica jest szczególnie urocza z naturalnie dziką przyrodą

takich miejsc w polsce nie jest zbyt wiele

na krótki wyjazd (podkreslam) wypoczynkowy - polecam

pozdrawiam

mirek54

... Witaj Mirku

... jestem daleki od krytyki jakości jadła czy przepięknej podlaskiej przyrody (Podlasie i jego mieszkańców bardzo lubię i cenię)

 

... napisałem zresztą:

...

... nie znam wyrobów i potraw z "Bartla" :( ... a szkoda, ... jeżeli Szef Kuchni zna dobrze swój fach i produkty używane w kuchni (i masarni) są wysokiej jakości to potrawy i wyroby powinny być takoż same,

... jeżeli chodzi o "naturalną i dziką przyrodę" to jest jej coraz mniej i należy dbać o to co jeszcze nie zostało zepsute i zurbanizowane

...

 

... krytykuję natomiast błyszczącą "tanim blichtrem" (jest to tylko i wyłącznie moje prywatne zdanie) reklamę, która wywarła na mnie skutek wręcz odwrotny od zamierzeń jej autorów

 

Pozdrawiam niezmiernie serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki sa rozne na temat Bartla

kiedyś słyszałem takie stwierdzenie, że jeżeli w plotce jest chociaż 5% prawdy to wszystko jest prawdą. Bo czyż zwykły obywatel tego kraj jest w stanie z uczciwej pracy swoichi wynagrodzenia za nią coś takiego i w takim czasie osiągnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki sa rozne na temat Bartla

kiedyś słyszałem takie stwierdzenie, że jeżeli w plotce jest chociaż 5% prawdy to wszystko jest prawdą. Bo czyż zwykły obywatel tego kraj jest w stanie z uczciwej pracy swoichi wynagrodzenia za nią coś takiego i w takim czasie osiągnąć?
... eeech Tadzio ... chyba przesadziłeś :grin: ... nie każdy przecież jest "pracownikiem najemnym za wynagrodzenie" ... są jeszcze pracodawcy (no i nawet niektóre "państwowe posadki" są nieźle płatne :) pozatym ... Banki i "takie tam" ... pozostaje jeszcze giełda, patenty, tantiemy, nagrody sportowe i mnóstwo innych sposobów na uczciwe zarabianie pieniędzy :) ... socjalizm to już historia ... nawet ten z "ludzką twarzą" :) i choć niektórym "z obecnie nam panujących" marzą się "różne takie" to jednak "uleciało w niebyt" :) :wink:

 

pozdrówka serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie każdy przecież jest "pracownikiem najemnym za wynagrodzenie"

Wybacz ale z człowiekiem u którego w myślach rodzą się takie określenia ja nie znajdę wspólnego języka. Więc w tym miejscu wycofuję się z dyskusji życząc Ci wszystkiego dobrego pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie każdy przecież jest "pracownikiem najemnym za wynagrodzenie"

Wybacz ale z człowiekiem u którego w myślach rodzą się takie określenia ja nie znajdę wspólnego języka. Więc w tym miejscu wycofuję się z dyskusji życząc Ci wszystkiego dobrego pozdrawiam serdecznie.
... Szanowny Kolego ... nic mnie się "nie rodzi" ... jest to oficjalna terminologia używana między innymi w "prawie pracy" (jak inaczej nazwać pracownika zatrudnionego w zakładzie pracy za określone wynagrodzenie) :)

 

pozdrówka serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam różne opinie i zdania moich, mam nadzieję kolegów ( praca itd…) z opowiadania Mojego Drogiego teścia wynika:

1. Jedzenie ok.

2. Cisza i piękne widoki ok.

3. Brak tych dziewcząt z reklamy ( pozostawiam każdemu do kontemplacji)w mojej ocenie reklama nieco kiczowata, ale dziewczyny ładne!!! :grin: , może właścicielowi nie starczyło kasy na profesjonalną reklamę lub, ( jest to kwintesencja jego oczekiwań od tego typu ośrodka.

4. Myślę zatem że aby mieć w 100 % wyrobioną opinię i zdanie należy tam pojechać i osobiście się przekonać co do wszelkich walorów i wad tego miejsca.

A tak na marginesie to był wybór dość przypadkowy na podstawie folderu przysłanego do firmy - nie jest to kryptoreklama :!: :!: :!: .

Tylko i wyłącznie info dla zadymiaczy w drodze :lol: :lol: :lol:

grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.