Skocz do zawartości

Uwaga na prace z nożami


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Kochoni chialem z mojej praktyki powiedziec wszystkim poczatkujacym tak jak i ja jestem

zeby nie oszczedzali pieniedzy na metalowej rekawiczce do obrobki miesa bo ja zaoszczedzilem i nie kupilem jej i dzisiaj podczas obrobki miesnej objechal mi nozyk

i pociol paluchy .Myslalem sobie przecierz tobie karpik sie to nie przydarzy heeee a jednak

juz bylem u lekarza i jest wszystko ok reka obandarzowana i paluchy bola pisze to bo napewno sa tacy jak ja ktorzy mysla ze in sie to nie przydarzy ????

 

Karpik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Metalowa rękawica jest droga i raczej przeznaczona do produkcji przemysłowej .

Nam amatorom polecam rękawicę anty-przecięciową za mniejsze pieniądze:

 

http://www.wyrobydomowe.nazwa.pl/catalog/product_info.php/cPath/30/products_id/112

 

:wink:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowa rękawica nigdy nie zastąpi innej, sam mam to wiem jaka jest różnica.

Mozna trafić na aukcjach - towar wyniesiony z różnych zakładów - koszt koło 40. EURO, widziałem na allegro też koło 100 zł.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podczas obrobki miesnej objechal mi nozyk

i pociol paluchy

witam

starzy masarze mi powiadali utniesz sie zawsze tepym nozem i

oni mieli racje,tepym nozem zawsze zrobisz ciecie niezamierzone

no chyba ze myslales w danej chwili o czyms innym lub rutyna

wziela gore.

w rekawicy to pracowalem jak mialem kiedys praktyke w zakladzie

miesnym,fachowcy nie pracowali w tych rekawicach,teraz to juz

jest chyba obowiazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Może troszkę humorystycznie, ale to wcale nie jest śmieszne!!!

Nie zamyślajmy się podczas prac z nożem w ręku bo???? jak już się opamiętamy to może być troszkę za późno!

 

A tutaj coś dla bujających głową w chmurach https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=2491

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj kupiłem dwie półtusze. Jedną rozebrałem, zacząłem drugą i wtedy:

 

 

Sześć szwów, pocięte nerwy, brak czucia w palcu, dwa tygodnie chorobowego i najważniejsze... zobaczyć swój palec od środka... bezcenne !

 

A wystarczyło tylko kupić i założyć rękawice! No cóż, następnym razem się nie dam!

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Radzio! Masakra prawie piłą spalinowa.

Klapsy na pupę Ci się należą za brak rękawicy...... :devil:

Niech to będzie dla nas nauczka-żartów nie ma!!

Ja od lat bardzo ostrożnie- po niewielkim wypadku z maszyną do krojenia.

Trzymaj rękę powyżej serduszka- nie będzie tak bolało i pulsowało.

Oj,biedny Ty,biedny.

KTO PYTA-NIE BŁĄDZI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sześć szwów, pocięte nerwy, brak czucia w palcu, dwa tygodnie chorobowego i najważniejsze... zobaczyć swój palec od środka... bezcenne !

radzio . Bardzo Tobie współczuję . Sześć szwów na jednym palcu , no..no.. . Szybkiego powrotu do zdrowia przecież jedna półtusza została do rozebrania .

 

Serdecznie i gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć szwów na jednym palcu , no..no..

Niestety, dziabnąłem się naprawdę głęboko i prawie dookoła palca! Lekarz powiedział, że miałem sporo szczęścia i nóż nie tknął (ale to się jeszcze okaże) ścięgien.

 

Szybkiego powrotu do zdrowia przecież jedna półtusza została do rozebrania

Dziękuję, posiedzę sobie teraz w domku i będę się kurował. W sumie to zupełnie nieźle wyszło, bo mam taki niezaplanowany urlop :wink:

Co to świnki to już jest podzielona. Ojciec przyjechał i dokończył dzieła.

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przebiciu nożem dłoni od środka na zewnątrz miałem operacje mikrochirurgiczną gdzie szyto mi nerwy ścięgna i wszystko co tam jest koszt prawie 30 tyś Euro :lol: .

Dopiero po 3 miesiącach mogłem poruszać palcami, po kolejnych 4 miesiącach mogłem zamknąć pięść ale nie do końca, a dopiero po 9 miesiącach od operacji miałem czucie na końcach palcy (wcześniej nie miałem w ogóle czucia – papieros wciśnięty między palce mógł się palić do końca, dopiero jak poczułem swąd skóry wiedziałem/przypominało mi się że on tam jest)

 

Nie chce pisać „a nie mówiłem” :lol: :lol: :idea: patrz post wyżej, rękawica to jest to, szczerze polecam.

:!: :!: :!: :cool:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości :mad:

tego nie da się czytać (ani oglądać).

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj Radzio, nie pozazdroszczę. Gdybyś miał problemy z krwawieniem/sączeniem to przy zmianie opatrunku polecam zasypać takim żółtym proszkiem Dermatol i/lub Acudex. Naprawdę sprawdzone

Rękawica zapewne by pomogła, ale nie przeceniajmy jej. Wypadki zawsze sie zdarzały i będą się zdarzać, a przy pracy po prostu trzeba bardzo uważać. W końcu Ayrton Senna, mistrz kierownicy zginął właśnie w samochodzie

Najlepszy dowód na to, że na wypadek "nie ma mocnych" to ostatnio wiozłem naszego rzeźnika z rozbioru, z wieloletnią praktyką, któremu nóż się ześlizgnął i trafił w udo/pachwinę. Krew się lała niemiłosiernie a ja ze Swarzędza na Szwajcarską jechałem 7 minut ( kto zna te rewiry to wie, że Kubicę bym zdublował :grin: ).

No, ale gdyby miał rękawicę to by mu pomogła i nic nie było :blush: :grin: :shock:

Wino, kobiety i śpiew.
Wino robię sam, kobiety mam trzy w domu, a o śpiewie lepiej przemilczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.