Skocz do zawartości

Film - "KUCHENNA CHEMIA - MIĘSO" z lektorem


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam film z serii Kuchenna Chemia o tematyce Mięso z polskim lektorem. Film obala wiele teorii dotychczas kojarzonych z obróbką mięsa. Eksperymenty prowadzą: właściciel restauracji i naukowiec. Bardzo ciekawa i dobra pozycja, o której juz kiedyś wpominaliśmy z Papciem. Film nagrany jest w formacie mpg i zajmuje ponad 457 MB.

Chciałbym go rozpropagować wśród zadymiaczy i dlatego proszę jakiegoś specjalistę o pomoc jak to zrobić.

Warto.

Posiadam również film z tej samej serii o soli - bardzo ciekawy (polski lektor).

Oba filmy zmienią pogląd państwa na niektóre stare i utarte tradycje kuchenne.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodam jeszcze, że to jest ten film, gdzie kucharz opala palnikiem mięso wołowe, by nadac mu aromat pieczystego, a potem piecze je w piekarniku w temp. 55 st.C.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że to jest ten film, gdzie kucharz opala palnikiem mięso wołowe, by nadac mu aromat pieczystego, a potem piecze je w piekarniku w temp. 55 st.C.

Maxell - wiem, że są rózne nowinki, ale wołowina w temp 55°C to chyba jakieś nieporozumienie. Mogę się mylić, ale w tej temp to dobrze białko się nie zetnie i będzie a'la carpaccio

Wino, kobiety i śpiew.
Wino robię sam, kobiety mam trzy w domu, a o śpiewie lepiej przemilczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jesteś Kolego tradycjonalistą. Są różne rodzaje mięsa wołowego, ważny jest także czas obróbki. Dlatego choćby, warto ten film zobaczyć.

Białko zaczyna ścinać się już w temp. 35-36 st.C. Przy okazji zobacz do jakiej temperatury wewnątrz produktu parzymy lub pieczemy nasze wyroby. :wink:

Przy okazji film łamie zasadę, że czym dłużej pieczemy mięso i to w wyższej temperaturze (patelnia), tym bardziej zapobiegamy wypływaniu z niego soków mięsnych, a tym samym traceniu wartościowych składników.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jakie filmy chodzi i warto je obejżeć. Ja mam zamiar spróbować tej metody na mięso tylko nie mogę znaleźć w moim bałaganie części do zrobienia takiego piecyka na 55-60 stopni, diabeł ogonem nakrył moje mini grzałeczki i termometr- termostat na 60 stopni. Mój piekarnik nie potrafi utrzymywać takiej temperatury, Filmy warte obejrzenia. Już piszę się na te filmy,

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy okazji film łamie zasadę, że czym dłużej pieczemy mięso i to w wyższej temperaturze (patelnia), tym bardziej zapobiegamy wypływaniu z niego soków mięsnych, a tym samym traceniu wartościowych składników.

Ja jestem chyba jednym z niewielu co zajadają mięsko : ja to tak nazywam raz dwa trzy z jednej strony i raz dwa trzy z drugiej strony i upieczone . Nie cierpię wysmażonego , przypieczonego , a już nie mówiąc przypalonego mięska . Gotuję i smażę na na takich temperaturach żeby przykrywki od garnków nie podskakiwały a w mieszkaniu nie było zapachu przypalonego tłuszczu .

 

A tak na filmik też się piszę .

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jesteś Kolego tradycjonalistą. Są różne rodzaje mięsa wołowego, ważny jest także czas obróbki. Dlatego choćby, warto ten film zobaczyć.

Białko zaczyna ścinać się już w temp. 35-36 st.C. Przy okazji zobacz do jakiej temperatury wewnątrz produktu parzymy lub pieczemy nasze wyroby. :wink:

Przy okazji film łamie zasadę, że czym dłużej pieczemy mięso i to w wyższej temperaturze (patelnia), tym bardziej zapobiegamy wypływaniu z niego soków mięsnych, a tym samym traceniu wartościowych składników.

Zaciekawiłeś mnie. Kogo muszę zmolestować :grin: , aby to cudo zobaczyć?

Wino, kobiety i śpiew.
Wino robię sam, kobiety mam trzy w domu, a o śpiewie lepiej przemilczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście warunkiem prowadzenia tego typu eksperymentów jest zaopatrzenie się w świeżutkie, badane mięso, ze sprawdzonego źródła.

Chęć udostepnienia filmów nie wynika z chęci namawiania Was na zmiane technologii obróbki mięsa, ale warto poznać kilka sztuczek kulinarnych oraz poznać tajniki mięsa, np. w jakiej temperaturze najlepiej parzyć mięso z kolagenem, z goleni, by było miękkie i delikatne, a w jakiej np, obrabiac polędwicę.

Zreszta Papcio także widział film i na pewno mnie poprze.

Także ciekawy, i to niezmiernie, jest film o zastosowaniu w kuchni soli i jej właściwościach.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film nagrany jest w formacie mpg i zajmuje ponad 457 MB

MPG 1 czy 2 ? - oba są spore dlatego można zmniejszyć je do xVid czy DiVx i umieścić je na serwerze (jakimś :lol: ) pozwoli na bezproblemowe obejrzenie w komputerze czy większości nowszych odtwarzaczy DVD(po wypaleniu na płytkę :wink: ),

dla amatorów oryginału pozostaje chyba poczta miedzyforumowiczowa i zlot

 

BonAir, Torrent tylko jako jedno ze źródeł - nie każdy może lub chce ściągać Torrentem

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego drugiego filmu to nie kojarzę. Zrób tak jak pisał Tomek. Mój syn mógłby u nas na domowym serwerku go zamieścić i udostępnić. Serwerek nasz chodzi na okrągło, tylko transfer jest niski i tu jest kłopot. Ja mam czas i mogę wypalić sporo płytek i na zlot bym przywiózł.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko transfer jest niski

No właśnie i do tego celu służy torrent.

 

Na początku będzie szło wolno, ale im więcej osób ściągnie taki film i go będzie udostępniać, tym transfer będzie coraz większy.

 

abratku - ja bym nie konwertował- zawsz to kolejna strata jakości

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abratku - ja bym nie konwertował- zawsz to kolejna strata jakości

zawsze w takich przypadkach musi być kompromis - w tym przypadku pewna strata jakości jest do przyjęcia (oczywiście zależy to też od materiału wyjściowego) co nie znaczy że nie może być dostępu do wersji "pełnej"
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... film (filmy) mogę udostępnić na swoim serverze (są już zresztą na nim różności z "wedlinydomowe" :) ) ... muszę go jednak wprzódy dostać :)

 

pozdróweczka

 

Mirek pisz na priva (w razie potrzeby utworzę specjalne konto dla przesyłki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, jestem w posiadaniu wszystkich pieciu odcinków Kuchennej Chemii a także ok. dwudzietu odcinków "Czego nie wiecie o..."- serii kulinaranej utrzymanej w podobnej konwencji. Oraz "Rozszyfrować Farrano Adrię" film o nowatorskim szefie kuchni który zatrudnia do tworzenia swoich dań sztab fizyków i chemików pracujacych ramię w ramię z szefami kuchni w specjalnie do tego stworzonym laboratorium. Film ten wywraca do góry nogami wszystkie pojęcia jakie stworzyła do tej pory klasyczna kuchnia na świecie.

Nie trzeba tego koniecznie naśladować ,ale obejrzeć (aby poszerzyć sobie horyzonty) na pewno warto. Postaram się dostarczyć filmiki na zlot , ale musze to jeszcze dograć logistycznie.

pzdr. dzidek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spakować Rare-m po 100 Mb i wrzucić na rapidshare.Podać linki i po kłopocie.

 

Edit

 

Teraz można wrzucać nawet pliki 200MB czyli jak radzi Abratek zrobić z tego xVid czy DiVx i pliczek zrobi się niewielki.

 

Maxell programy do konwersji choćby tu:

 

http://www.instalki.pl/programy/download/konwersja_audio_video/

 

A jak nie dasz rady to ślij płytkę z filem do mnie a ja już sobie poradzę. :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to prześlij do mnie lub na zlocie bym zabrał a ja mam dużo czasu i mogę skopiować dla chętnych.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mogę mieć prośbę?

Bardzo bym poprosił o wypalenie płytki ze wszystkim, co jest w posiadaniu i jakby dało radę przekazać ją AndrzejowiK podczas zlotu ( jeśli się zgodzisz Andrzeju ). Mieszkamy od siebie o rzut kamieniem i wtedy bym od niego odebrał jak już wróci ze zlotu. Pokrywam wszelkie koszty i dokładam "coś" na zwilżenie śluzówki z moich zasobów :grin:

Maxell tak mnie zaciekawił, że od wczoraj szperam po necie i nigdzie tego nie ma, dlatego pozostało mi tylko Wasze źródło

Wino, kobiety i śpiew.
Wino robię sam, kobiety mam trzy w domu, a o śpiewie lepiej przemilczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety, nie mam teraz czasu zajmować się tą sprawą. Myślę, że Dzidek, jak obiecał, przygotuje komplet płytek na zlot i ktoś od niego odbierze by prowadzić dalszą dystrybucję.

Tak Papciu, mają nawet logo Discovery i są z polskim lektorem. Jest tam, poza mięsem i solą, chyba odcinek o lodach, warzywach, czekoladzie itp.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj szperam po necie i nigdzie tego nie ma

To coś słabo szperasz ;)

Kiedyś przeczytałem, że jak czegoś nie ma w internecie, to tego nie ma :grin:

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuta, co zreszta pisze :wink: , przyjmuje pliki o ciężarze do, o ile pamiętam, 140 MB.

Myslę, że tamat zostawmy na zlot. Dzidek przywizie komplet programów, zabierze je ktoś, kto ma trochę czasu i rozpocznie dystrybucję. Może DJ będzie miał nagrywarkę.

Jeśli nie zapomnę, to zabiorę laptopa.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zapomnę, to zabiorę laptopa.

ziarnko do ziarnka i .... zrobimy kilka kompletów :grin: :wink:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.