Skocz do zawartości

Pytanie o izolowanie kanalu dymowego piaskiem


vronka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie wiem czy to glupie pytanie czy nie ale przewod kominowy w mojej wedzarni bedzie sie znajdowalwewnatrz zbudowanego z cegiel "tunelu" i przykryty bedzieblatem. Poniewaz mam duzo piachu na podworku pomyslalemsobie ze do srodka"tunelu"wsypiepiach iszczelnie wypelnie wolne miejsce miedzy kanalem dymnym a sciankami z cegiel. Wiem, ze najlepiej bylo by to izolowac welna mineralna z aluminiowym podbiciem, ale czy piasekzdalby egzamin? Taksobie mysle ze piasek bedzietrzymal cieplo i dodatkowo utrzymywal dluzejwysoka temperaturekanalu dymnego. Dodam, zekanaldymny zbudowany bedzie z ceramicznych pustakow kominowych (tych w ceglanym kolorze).

 

NIe wiem czy w moim rozumowaniu jest garsc logiki czy wrecz przeciwnie. Proszeo uwagi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeanalizuj wędzarnie gdzie kanał dymny jest zakopany pod ziemią :cool: :wink:

inna kwestią jest użycie tych ceramicznych elementów - sporo osób pisało że nie wytrzymują temperatury z paleniska

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

inna kwestią jest użycie tych ceramicznych elementów - sporo osób pisało że nie wytrzymują temperatury z paleniska

Jeżeli dobrze sobie przypominam to chodzi o rury ceramiczne powiedzmy polewane kanalizacyjne . Ja takie miałem w kominku czyli zrobiony komin do kominka i obmurowany , wszystkie ruty popękały .Vronka mówi o ceramicznych pustakach kominowych tych typowych z których muruje się komin ,ale czy one się nadają na otwory dymne czy tylko wentylacyjne to ja już nie powiem .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa była także o tych elementach kominowych - one po prostu nie wytrzymują bezpośredniego ognia i pękają na początku kanału, pamiętajmy że w kominie nie ma takich warunków gdyż bezpośredni ogień jest wytłumiany najdalej w czopuchu
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pustak kominowy tego typu:

 

http://www.cegielnia-zawada.planty.pl/oferta/c%20pustak%20kominowy.jpg

 

to jak najbardziej nadaje się na przewód dymowy.

Co do piasku to ma to swoje zalety i wady.

Jeśli będzie suchy to po nagrzaniu utrzyma temperaturę ale skoro ma być pod ziemią to zapewne podczas deszczu nasiąknie wodą i będzie stanowił problem. (zwłaszcza w zimie)

Osobiście kanał z cegieł wymurowałbym bym z niewielkim luzem (1-2cm) po każdej stronie tak żeby zmieścić pustak kominowy i dodatkowo pozostawiony luz wypełnił bym zaprawią szamotową.

Podobna technologia jak przy budowie komina pionowego.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec chodzi mi o putaki takie jak w tym artykule:http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1557. czy ktos wie czy Jackoszowi popekaly? Mysle teraz, zeby pierwszy pustak zastapic kawalkiem rury o tej samej srednicy. Dalej nie wiem czy ten piasek todobry pomysl ale skoro przytaczacie analogie do kanalu zakopanegowziemi to chyba nie bylo by to zle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki miro - pisalismy w tym samym momencie:) Chyba wpadl mi nowy pomyslpo twojej sugestii. Co do namykania piasku to planuje odgory przykryc wszystko blatem wiec woda by sie raczej nie dostawala, ale myslezemoglby lapac wilgocco wzimie(o tym wogole nie myslalem) mogloby byc faktycznie problemem.

 

Dziekuje wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt piszemy w tym samym momencie. :)

 

Przyjdzie zima, mróz i mokry piasek zacznie rozsadzać twój przewód kominowy.

nie zabezpieczysz tego w żaden sposób.

Piasek i tak podciągnie wilgoć.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zły pomysł.

Co ty masz z tym piaskiem :) uparłaś się że nie wiem co.

 

Gdyby już coś to utwardź podłoże żwirem.

Żwir przepuści wodę/wilgoć.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh!!

a nie lepiej zmieszć piasek z gliną i obłożyć ten kanał gęstoplastyczną masą?

a niech pęknie i co z tego szczelność zachowa i się nie rozleci :cool:

ale co ja tam wiem o budowie? :grin:

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh!!

a nie lepiej zmieszć piasek z gliną i obłożyć ten kanał gęstoplastyczną masą?

a niech pęknie i co z tego szczelność zachowa i się nie rozleci :cool:

ale co ja tam wiem o budowie? :grin:

Teraz to dopiero namieszałeś :grin: oj Jasiu Jasiu wesołek z Ciebie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.