Skocz do zawartości

Kilka słów o przeróbce zamrażarki na "chłodnię"


Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już na oku zamrażarkę skrzyniową, z której po wymianie termostatu będzie mała chłodnia

Gonzo czy mógłbyś napisać coś więcej o takiej przeróbce?

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wystarczy kupić zwykły termostat od lodówki i podłączyć zamiast tego oryginalnego z zamrażarki.

Dzięki . Jakie to proste tylko należy wiedzieć !!!

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy też wiedzieć że konieczne jest po takiej przeróbce, umożliwienie odpływu wody z komory - zamrażarki skrzyniowe mają taki spust ale służy do mycia i podczas normalnej pracy jest zamknięty, bo i nie jest potrzebny ze względu na to że woda jest w stanie stanie stałym :lol:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skąd ta woda się weźmie

Z produktów :tongue: - w warunkach mroźniczych woda zostaje natychmiast "unieruchomiona" i tylko część osadza się na ściankach komory w postaci szronu,

w lodówce woda leje się strumieniem :lol: poprzez otworek, do pojemnika umieszczonego na sprężarce, a tam odparowuje do atmosfery

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skąd ta woda się weźmie

Z produktów :tongue: - w warunkach mroźniczych woda zostaje natychmiast "unieruchomiona" i tylko część osadza się na ściankach komory w postaci szronu,

w lodówce woda leje się strumieniem :lol: poprzez otworek, do pojemnika umieszczonego na sprężarce, a tam odparowuje do atmosfery

Abratku tak jak pisałem wcześniej ta przeróbka będzie mi służyła(żeby mnie więcej Szczepan nie "farsował" :wink: ) do peklowania na sucho(kiełbasy) lub na mokro i w czasie tego peklowanie nie będzie dłużej włączona jak 14-16 dni łącznie ze schłodzeniem sonki. Tak, że chyba przeceniasz ilość wody powstałej przez ten czas.Ostatecznie można na dole położyć ręcznik.

 

Bagno - dobry pomysł (zastanawiałem się nad tym) pod kątem robienia wędlin dojrzewających ("suszonek")

 

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zastanawiałem się nad tym) pod kątem robienia wędlin dojrzewających ("suszonek")

...a z tym jest poważny problem. Sam się borykam problemami, które muszą być spełnione przy tego rodzaju produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zastanawiałem się nad tym) pod kątem robienia wędlin dojrzewających ("suszonek")

...a z tym jest poważny problem. Sam się borykam problemami, które muszą być spełnione przy tego rodzaju produkcji.

Może kiedyś ( z Twoją wiedzą) coś wymyślimy :grin: .Najważniejsze zacząć (piszę o sobie) :rolleyes:

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, myślę, że juś wkrótce otrzymasz doskonałą pomoc w tego typu produkcji, gdyż mój kolega własnie ukończył bardzo dobrą książkę na temat technologii i produkcji wędlin dojrzewających (obejmuje wędliny z całego świata). Książka ukaże się także w Polsce.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie można na dole położyć ręcznik.

Tego NIE RÓB!, lepiej niech już sobie ta woda pływa swobodnie

jeśli chodzi o komorę dla dojrzewających to Lechu miał nam opisać swoje doświadczenia w zakresie przystosowania lodówki (na zlocie delikatnie mu o tym przypominałem :lol: )

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, nawet mi przez myśl nie przeszło, by podważać Twoją wiedzę i doświadczenie. :wink: Chodzi o to, iż kolega, pisząc książkę, sam robił różnego rodzaju doświadczenia i próby, oraz opierał się na takowych, wykonywanych przez innych entuzjastów tego typu wyrobów. I wyniki tych doświadczeń oraz prób, mogą przypadkiem Ci sie przydać.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell, Czekam z niecierpliwością na książkę.

jeśli chodzi o komorę dla dojrzewających to Lechu miał nam opisać swoje doświadczenia w zakresie przystosowania lodówki

Prosiłem kiedyś i ja https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1378&postdays=0&postorder=asc&start=30 post z Sro Wrz 26, 2007 11:36 pm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.