Skocz do zawartości

ZŁOMOWISKO


SMORODINA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Założyłem nowy temat związany z pracą. Ja po 25 latach pracy( ogólny staż 38 lat) w jednej firmie zostałe zezłomowany. Jestem pracownikiem do 31.08.2010 roku. Razem poszło 85 osób.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, iż założyłes ten temat. Takich osób jest więcej. Nie wszystkie chcą dzielić sie swymi osobistymi dramatami. Mam cichą nadzieję, że na naszym forum znajdą sie osoby, które pomogą w znalezieniu nowej pracy. W końcu stanowimy jedna wielka Rodzinę.

Bardzo proszę, by każdy, kto w jakikolwiek sposób może pomóc w takich przypadkach, wyciagnął pomocną rekę do Wędzarniczego Brata lub Siostry.

W imieniu całej naszej społeczności z góry SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w takiej sytuacji we wrześniu zeszłego roku. Z powodu kryzysu w branży zamknęli firmę w której pracowałem - agencję reklamową. Paradoksalnie był to dla mnie impuls, aby "pójść na swoje". Nosiłem się z takim zamiarem od dawna, ale potrzebowałem właśnie impulsu. Jak na razie jestem zadowolony i robota "idzie", mimo że pracuje w ciężkiej branży, a klienci są kapryśni :)

Oczywiście nie znam Twojej sytuacji, a i wiek robi swoje, ale głowa do góry, z takim stażem na pewno masz doświadczenie, które pozwoli w końcu rozwinąć skrzydła. Napisz w jakiej branży pracowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMORODINA, Własny interes, to ciężki kawałek chleba. Znaleźć pracę z tym rocznikiem to "ciemna strona". Jednak są firmy, które potrzebują sprawdzonych i doświadczonych pracowników. W moim przypadku miałem swoją działalność gospodarczą i 24/dobę pracy. Miałem naprawy sprzętu elektronicznego - nieopłacalne, projektowanie i wykonanie instalacji budowlanych- mało zamówień i problem z uzyskaniem zapłaty, handel art. przemysłowymi obuwiem skórzanym- hipermarkety wygrały. Pomimo, że płaciłem tylko ubezpieczenie zdrowotne musiałem zamknąć ze względu na koszty. Problem nie do przeskoczenia jest prosty 17 hipermarketów działających i dodatkowo budowane docelowo 11. O sieciach Lidla, Biedronki, Netto obecnych na każdej dzielnicy nie wspomnę. 3-Miasto straciło kilkanaście dużych zakładów pracy i stocznie. To czysta tragedia dla małej działalności gospodarczej bo giganty i sieci handlowe walcząc pomiędzy sobą niszczą setki małych rodzinnych firm. Radzę sobie wędząc rybki i od czasu do czasu inne wyroby zrobię.

Mam stałych odbiorców i grono stale się powiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Boziu żeby to co złe na dobre Ci wyszło.

Nie wiem czy wiecie, ale w 1990 r wszyscy pracownicy weterynarii w Polsce dostali wypowiedzenia z pracy. Niektórzy z nas podjęli pracę w dalej państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, reszta zaś musiała uczyć się prywatki. Mnie się udało mimo że jako tylko technikowi weterynarii nie jeden próbował podstawić nie tylko nogę.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało mimo że jako tylko technikowi weterynarii nie jeden próbował podstawić nie tylko nogę.

pozdrowionka

Kolunia WIELKI SZACUN dokonałeś nie lada wyczynu.

Mogę sobie wyobrazić jak to musiało drażnić "innych" :cool:

 

Male firmy są w śmiertelnym zagrożeniu

ze strony dużych i średnich,

niestety tutaj niema litości czy przyjaźni. :cry:

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smorodina bardzo Ci wspolczuje, pracuje w mojej firmie juz od 15 lat ale pewnosci jak dlugo bede pracowal nie mam. Mam cicha nadzieje ze moze uda sie do renty, bo jesli mnie zwolnia to wiem ze bede mial klopoty w moim zawodzie znalezc cos przyzwoitego.

Pozdrawiam yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry kol. Smorodina jak pisali już wyżej każde drzwi mają dwie strony.

Tylko się nie poddawać :!: i nie brać osobiście.

Ja pracuję w tej samej firmie od 1982 roku, wtedy było nas 1200 pracowników, teraz w roku 2010 zostało 380, chcieli o 100 zredukować a w końcu musi iść 33.

Co najlepsze przeżyłem przez te 28lat jakieś 10 dyrektorów :grin:

Ale co dalej... jak tak dalej pójdzie to i też wylądujemy na ulicy :???:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasy nastały takie, że nie tylko ludzie starsi mają problem z utrzymaniem i znalezieniem pracy. Właśnie kończę studia, pracowałem już w niejednej firmie, ale w ŻADNEJ nigdy nie wspomniano nawet o umowie o pracę. Obecnie już 2 lata pracuję w jednej z większych firm na rynku polskim i już na początku zapowiedziano mi, że jak myślę o umowie innej niż tej na zlecenie to nie mam tu czego szukać. Zarabiam grosze, nie odprowadzają ode mnie żadnych składek. Dopóki studiowałem to mi to wystarczało, ale teraz chciałbym założyć rodzinę (w październiku wesele), ustatkować się i mieć jakieś poczucie bezpieczeństwa. Niestety jeśli chodzi o pracę takiego poczucia mieć się teraz nie da. Coś tam czasem uwędzę dla znajomych, złapię jakąś fuchę (z zawodu elektryk jestem), ale co miesiąc niestety ten sam problem tym bardziej, że wszystko coraz więcej kosztuje.

 

Jak dla mnie to na etacie (o ile bym taki znalazł) nie czeka mnie nic dobrego, dlatego zaraz po studiach pakuję się we własny interes, jak już zapierdzielać to na swoje....

 

P.S. W firmie gdzie pracuję zwolnienia od stycznia dosięgnęły już ok. 50 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zawodu elektryk jestem

To masz dobry zawód.

O ile wiem, pracy dla elektryków nie brakuje. Zrób uprawnienia (chyba, że je już masz) z eksploatacji i równolegle z dozoru. Czasami poszukiwane są też uprawnienia na wysokie częstotliwości. Potem napisz aplkację do firmy headhunterskiej i do wszystkich potencjalnych pracodawców w promieniu 50km..

Szukaj też pracy w Katowickiej Strefie Ekonomicznej z lokalizacją w Tychach. Moi byli już pracownicy dojeżdżali z Bielska a nawet spod Żywca. Kierownikiem U.R. był inżynier elektryk z B-B.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.