Skocz do zawartości

Przechowywanie jelit


Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem w Gdańsku sklepik gdzie mozna zamówić jelitka. Pani ta powiedział że najlepiej przechowuje sie jelita zasolone i zalane wodą w słoiku, twierdziła iż przeleżą pare lat.

Jaka jest wasza opinia czy jelita zasypywać solą, czy solą i zalać wodą.

Jeżeli jelito się wyciagnie i na moczy do obróbki, a nie wykorzysta czy można z powrotem włożyć do soli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć.

Jest taka ogólna zasada, chyba nawet unormowana, że jelita przechowujemy w stanie suchym zasolonym lub w stanie suszonym. Zawsze mozna je odmoczyć. Bo logicznie biorąc, po co trzymac w solance, skoro solenie ma za główne zadanie własnie pozbawienie produktów solonych wody. Jesli zostanie Ci jelit, zasol je spora ilością soli. Sól zmień ze dwa razy az będzie sucha i zasol na dobre. W poradniku masarza podałem jak ja to od lat robię.

Przed uzyciem jelitka moczysz pare godzin i masz jak świeże.

Także odzyskają swą elastyczność i wytrrzymałość. Możesz sobie zrobić próbę. W przypadku solenia, masz 100% pewności, że ładnie sie przechowaja.

Osobiście nie radzę kupować takich ilości jelit, by przetrzymywac je po kilka lat. Sa zawsze dostepne świeże.

Pozdro.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

7 miesięcy to dla prawidłowo przechowywanych jelit żadne halo :) statkiem płyną do Polski z Chin "tylko" 3 miesiące.

A wracając do tematu to jeśli mamy je zasolone i przechowywane w lodówce / najlepiej w słoiku / powinny wytrzymać do 5 lat.

 

Jednak przyznam racje koledze @Bagno czas się brać do roboty.

 

3mcie się Mirek :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to jeśli mamy je zasolone i przechowywane w lodówce / najlepiej w słoiku / powinny wytrzymać do 5 lat.

 

a w zakrętce słoika trzeba zrobic kilka dziurek - wilgoć musi jakoś wydostać się na zewnątrz

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziurki też jak najbardziej ale uwaga na zapachy w lodóce bo jednak jelita do najładniej pachnacych nie należą.

 

Mirek

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

 

Naprawdę nie mogę określić dokładnie od kiedy posiadam te jelita baranie . Ponad dwa lata na pewno . Nie było żadnego problemu z nadziewaniem .

Jelita są przechowywane w soli i w lodówce

 

 

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w zakrętce słoika trzeba zrobic kilka dziurek - wilgoć musi jakoś wydostać się na zewnątrz

Smród, tzn. specyficzny zapach też. :cool: Dodam, że kiedyś flaki tak mi w lodówce wyschły, że nie nadały się już do użycia. Ale były bez wilgoci. :shock:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej k,

jaki jest rozmiar prezentowanych na zdjęciu jelit?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest rozmiar prezentowanych na zdjęciu jelit?

 

Mam je tak dawno że już nie pamiętam jaki to był rozmiar . Postaram się jednak odpowiedzieć : nadziewałem lejkiem 12mm , bo na 18 bym nie założył .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 22/24 lub 24+ tylko bez punktu odniesienia to ciężko dokładnie określić, zdjęcia mylą.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie mogę określić dokładnie od kiedy posiadam te jelita baranie . Ponad dwa lata na pewno . Nie było żadnego problemu z nadziewaniem .

Jelita są przechowywane w soli i w lodówce

No to w czym problem?

Znajomy 6 lat po weselu na ktore byla przerobiona swinka znalazl jelita zasolone w piwnicy i byly ok.

 

Smród, tzn. specyficzny zapach też. Dodam, że kiedyś flaki tak mi w lodówce wyschły, że nie nadały się już do użycia. Ale były bez wilgoci.

bylo cza zamoczyc :wink: :grin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich wyschniętych jelit to dobra zabawka dla pieska. :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo cza zamoczyc...przed wyjmowaniem ze sloika

Nic z tego.To nie pomoże a pies się ucieszy :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak wszystkich członków tej zacnej rodziny

Mam trochę pokrewne pytanie jak długo można przechowywać żołądek i w jakich warunkach to robić. Mam czasem dostęp do takich rzeczy a nie zawsze czas i możliwości zrobić salceson od razu stąd moje pytanie.

Z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak długo można przechowywać żołądek i w jakich warunkach to robić.

Dokładnie oczyszczony, szczególnie ze złogów tłuszczu, dokładnie zasolony w szczelnym pojemniku, w lodówce - najdłużej trzymałem około miesiąca. Przed użyciem dokładnie wymoczyć, dość długo. Raz miałem przez słabe wymoczenie za słony salceson. :grin:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo można przechowywać żołądek i w jakich warunkach to robić.

Dwa, dobrze oczyszczone i nasolone żołądki trzymałam 4 miesiące w lodówce w komorze zerowej. Temperatura nie wyższa niz 2st.C. Po wymoczeniu były jak nowe :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nasolone żołądki trzymam w zamrżarce i to nawet 6-7 m-cy i też nie narzekam.Ponieważ są solone to nigdy się nie zamarzają całkowicie i potem wystarczy wymoczyć i nadziewać.Nigdy jeszcze żaden mi nie pękł w parzeniu.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.