Skocz do zawartości

Kuchenne zdarzenia w kuchni u Betti.


betti

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W wolny wieczór, naszła mnie chęć na kotlety rybne i tak sobie zrobiłem 20 sztuk.

 

Zrobiłem z tego co widać:

Leszcze - 4 szt.

Podgardle - połowa tego co widać

Cebula – 7 sztuk

Jajka - 3 sztuki

Kajzerki – dałem dwie

Natka z pietruszki - mrożona

Przyprawa którą podał kiedyś Zbój Madej

Pieprz

Sól

Bułka tarta

 

Leszcze wyfiletowałem i zdjąłem skórę, w międzyczasie zeszkliłem cebulę średnio pokrojoną, rybę zmieliłem trzy razy. Po pierwszym umyłem maszynkę i wyrzuciłem z jej środka pozostałości. Następnie mielona była natka pietruszki, zeszklona cebula i podgardle. Wymieszałem wszystko z jajkami i namoczonymi kajzerkami. Przyprawiłem tym co napisałem i usmażyliśmy TESTa.

Wyszedł Ok. więc bez poprawek w przyprawach usmażone zostały kotleciki z całej porcji.

Robiłem drugi raz i tak naprawdę to nie wiem kiedy kotlet jest usmażony więc kapkę przetrzymałem pierwszą patelnię i wyszły troszkę bardziej podsmażone.

Piszę w tym temacie bo przecież wiadomo czyja jest kuchnia

 

Mirek

 

MIRKON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a ości?

Nie ma problemu , po trzech razach w maszynce , musiały "pęknąć" :)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mmmm...Gofry w najprostszej postaci są najlepsze :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Przepisów na gofry jest całe mnóstwo, ale naprawdę trudno w domowych warunkach upiec takie naprawdę "gofrowe".

Najczęściej wychodzą jakieś gumiaste. Nie pomaga stawianie na sztorc po upieczeniu, czy ciasto na wodzie bez mleka.

Kombinacja z termostatem nieco poprawia kruchość gofrów, bo temperatura wypieku wzrasta do 250 st. C., ale trzeba uważać, aby ich nie spalić.

Chyba cały problem tkwi w zbyt niskiej mocy grzałek w domowych urządzeniach i delikatnej konstrukcji, która nie magazynuje ciepła. Po nalaniu ciasta następuje znaczne obniżenie temperatury i ponowne rozgrzewanie zamiast pieczenia.

 

To moja teoria, albo gofrowa nieudolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę trudno w domowych warunkach upiec takie naprawdę "gofrowe"

ja problemu nie mam :lol: bo...:

ciasto na wodzie bez mleka

mleko jest lepsze niż woda :cool:

problem tkwi w zbyt niskiej mocy grzałek w domowych urządzeniach i delikatnej konstrukcji, która nie magazynuje ciepła. Po nalaniu ciasta następuje znaczne obniżenie temperatury i ponowne rozgrzewanie zamiast pieczenia.

i używam starej dobrej i mocnej gofrownicy :cool:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisów na gofry jest całe mnóstwo, ale naprawdę trudno w domowych warunkach upiec takie naprawdę "gofrowe".

Ale tylko jeden jest dobry https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=90858&highlight=#90858 :grin:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.