Wędliny Domowe
Drukuj

Witam !
Pozwoliłem sobie wcześniej zagościć na stronie, prezentacją mojej pierwszej wędzarni wykonanej na ogrodzie rodziców. Wędzarnia w galerii Szuwara, to właśnie moje skromne dzieło. Pragnąłbym nadmienić, że jestem pod wrażeniem zapału ludzi tworzących tę stronę, jak i osób biorących udział w dyskusjach i wymianie doświadczeń w wyrobie wędlin, sposobie wędzenia i ogólnie tzw. „zdrowej żywności”, która była tak naturalna dla naszych rodziców i dziadków. Natomiast w dzisiejszy czasach wielu z Nas, reaktywuje dawne sposoby wyrobu wędlin i chleba, warzenia piwa i ………..., nie z przymusu, tylko z potrzeby zjedzenia dobrego wyrobu, przyjemności przyrządzenia, i świadomości, że staramy się użyć do tego celu jak najmniej środków chemicznych. Niebagatelną sprawą jest także to, że w trakcie np. wędzenia, możemy pobiesiadować z przyjaciółmi.

Teraz powracam do przyczyny, która skłoniła mnie do wykonania wędzarni elektrycznej.
Pracując, i mieszkając z dala od miejsca w którym mam wędzarnie wykonaną z beczki, nie mogłem sobie pozwolić na dłuższe wędzenie (tj. 2, 3, 4 doby i dłużej), i dlatego też postanowiłem z kolegą, wykonać wędzarnie elektryczną. Wędzarnia ta wymaga kilka razy na dobę zasypu wiór, Proces wędzenia jest prawie automatyczny. Sterowanie temperaturą jest za pomocą grzałek regulowanych regulatorem temperatury (w mojej wędzarni jest to regulator temp. RE6). Natomiast sterowanie „zadymiaczem” (pokazują to zdjęcia) wykonałem z regulatora starego żelazka (reg. bimetalowy).
Wędzarnie zacząłem robić w czerwcu. Z uwagi na różne przeciwności losu (brak czasu, wakacje itp.), malowanie części i składanie wykonałem pod koniec sierpnia. Pierwsze wędzenie odbyło się 10 września w imieniny mojego kolegi-Jacka, (u którego na ogrodzie postawiliśmy wędzarnie).
Zdjęcia pokazują czas od malowania, do miłego spotkania na imieninach kolegi 10.09.2005.
Pozdrawiam wszystkich, którym miłe jest dobre „żarełko” i „dębowe peklowanie”.
Do najbliższego spotkania (to jest dobry pomysł!)

Szuwar
gg-11485
tlen: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
skype: szuwar_1


Dodaj komentarz

Uwaga!
Administracja nie posiada żadnych dodatkowy zdjęć/planów/projektów dotyczących
prezentowanych na stronie wędzarni!

Kod antyspamowy
Odśwież