Jump to content

Guidelines

Regulamin forum dyskusyjnego wedlinydomowe.pl:

1. Rejestracja
 1. Chcąc czynnie uczestniczyć w życiu Forum (posiadać dostęp do wszystkich działów, pisać posty, posiadać własny avatar, mieć możliwość wysyłania prywatnych wiadomości-pw, itp.) należy się zarejestrować i zalogować.
 2. Każdy użytkownik forum rejestrując się zgadza się z postanowieniami niniejszego regulaminu.
 3. Administracja ma prawo usunąć konto:
  1. które nie zostanie aktywowane w ciągu 30 dni od założenia,
  2. na które użytkownik nie zaloguje się w ciągu 90 dni od założenia.
  3. z którego użytkownik nie będzie korzystał (logował się) przez min. 3 lata.
 4. Użytkownik może posiadać/korzystać tylko z jednego konta.
 5. Na forum zabronione jest korzystanie z rozwiązań mających na celu anonimowy dostęp do zasobów internetu (anonimowe proxy, TOR, itp.).
 6. Po likwidacji konta (na życzenie użytkownika lub ze względu na nieprzestrzeganie regulaminu), ponowna rejestracja użytkownika na forum może mieć miejsce tylko po uzyskaniu zgody administracji forum (kontakt: mailing@wedlinydomowe.pl).
2. Pisanie postów
 1. Nie zadawaj pytania, na które już kiedyś została udzielona odpowiedź na forum i zanim je zadasz sprawdź zawsze czy nie ma na nie odpowiedzi na stronie macierzystej www.wedlinydomowe.pl - korzystaj z funkcji Szukaj.
 2. Pisz rzeczowo i konkretnie, tak ażeby każdy Cię zrozumiał.
 3. Nadawaj tematom tytuły, które krótko i rzeczowo będą odzwierciedlać treść w nich zawartą, po których osoba później szukająca czegoś na forum mogła to odnaleźć.
 4. Posty i tematy należy dodawać w odpowiadających im tematycznie działach/subforach. Nie należy dodawać wątków o danym temacie w miejscach przeznaczonych do dyskusji na inne tematy.
 5. Dyskusje prowadzone w poszczególnych działach/subforach/tematach powinny być związane z tematyką domowego wyrobu wędlin. Jedyny wyjątek stanowi dział: "O wszystkim" w którym dopuszczalne są dyskusje na inne tematy z wyłączeniem tematów religijnych i politycznych.
 6. Nie należy dodawać nowych wątków do już istniejących tematów. W takim wypadku należy założyć nowy temat w odpowiednim dziale.
 7. Cytowanie wiadomości powinno być wyróżnione na tyle czytelnie, ażeby nie zlewał się tekst oryginalny (cytowany) z właśnie pisanym.
 8. Użytkownik zobowiązany jest do edycji posta gdy uważa, że zapomniał dopisać odpowiedniego zdania. Edycja posta możliwa jest przez 30 minut od momentu wysłania.
 9. Nie obrażaj nikogo, staraj się tego nie czynić publicznie nawet gdy masz ku temu powody. Zanim publicznie kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób, przemyśl to na spokojnie i dwukrotnie.
 10. Zwracaj uwagę raczej bezpośrednio danej osobie (za pośrednictwem pw, lub maila) niż publicznie (zostanie lepiej odebrana i nie jako atak), chyba że jest to osoba już wyjątkowo łamiąca wszelkie reguły (i robi to też publicznie) i po wcześniej osobiście zwróconej jej uwadze nie zareaguje.
 11. Na forum obowiązuje język polski wraz z wszystkimi jego regułami gramatycznymi, ortograficznymi, interpunkcyjnymi itp. Jeśli ktoś ma problemy, niech skorzysta z edytora tekstu, a następnie przeniesie tekst na forum używając metody copy-paste. Nie dotyczy pisania bez polskich znaków, co często jest problemem stricte technicznym.
 12. Jeśli się zwracasz do danej konkretnej osoby raczej pisz zaimki dużą literą: "Ty", "Ci", "Tobie"... a nie "ty" itp.
 13. Swoje opinie wyrażaj zawsze w sposób kulturalny.
 14. Zabrania się powtórnego wklejania/pisania posta po usunięciu go przez moderatora.
 15. W przypadku zamknięcia/zablokowania tematu przez moderatora zabrania się kontynuowania tego samego wątku w innym temacie.
 16. W przypadku usunięcia/edycji posta/tematu, otrzymania ostrzeżenia itp. ewentualne wyjaśnienia należy prowadzić za pomocą pw/maila, a nie publicznie na forum.
 17. Publiczne cytowanie na forum jakiejkolwiek prywatnej korespondencji pomiędzy użytkownikami dopuszczalne jest tylko i wyłącznie w przypadku zgodnej woli wszystkich stron korespondencji i po uprzednim uzyskaniu zgody administracji forum.
 18. W przypadku naruszenia powyższych zasad moderatorzy zastrzegają sobie możliwość:
  1. Edycji lub usunięcia postów.
  2. Usunięcia tematów.
  3. Przyznawania użytkownikom łamiącym regulamin ostrzeżeń.
  4. Zablokowania możliwości pisania użytkownikowi.
  5. Wprowadzenia opcji czasowego zatwierdzania wszystkich postów danego użytkownika.
  6. Nałożenie czasowego lub stałego bana na użytkownika.
  7. Usunięcia użytkownika naruszającego regulamin.
 19. Wszelkie działania, w jakiejkolwiek formie, prowadzone przez osoby lub grupy osób na szkodę naszego forum, skutkować będą natychmiastowym banem.
 20. Wszystkie osoby, które zostały usunięte z naszego forum na stałe, czasowo lub zawieszone w prawach użytkownika, nie mogą uczestniczyć w zlotach oraz innych imprezach organizowanych i współorganizowanych przez administrację naszego forum, a także odbywających się pod egidą Wędzarniczej Braci, do czasu zakończenia nałożonej kary.
3. Avatary
 1. Wszyscy, którzy mają avatary, lub będą chcieli takowe posiadać, proszeni są o korzystanie z obrazków o wymiarach nie większych niż 100x100 pixeli.
4. Reklama
      1.   Reklamowanie i informowanie o działalności gospodarczej związanej z tematyką Forum jest dopuszczalne WYŁĄCZNIE poprzez:
       a. umieszczenie odpowiedniego wątku w zakładce Giełda WB,
       b. podpis (stopkę) użytkownika, który może zawierać krótkie hasło reklamowe oraz link do strony przedstawiającej ofertę firmy.
Po wcześniejszym uzgodnieniu z administracją forum.

 

5. Wyłączenie odpowiedzialności

 1. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Właściciel forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli uważacie, że którakolwiek z opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, netykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, obraźliwa, wzywa do nienawiści na tle religijnym lub rasowym - zgłoście ją do moderacji.
 2. Administracja forum ma prawo do zmiany regulaminu. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku użytkowania forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.