Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Dzisiaj
  3. Troche odswieżę temat. Kupilem w Lidlu ich pakowarkę prozniowa, model: SV 125 C3 Producent: SilverCrest Dolna i gorna uszczelka z pokrywy pasuje idealnie do dolnej z Profi cook 1015. Uszczelkę tę mozna nabyc w sklepie ktory polecaja, tj. tu: https://www.kompernass.com/pl/akcesoria/559/2x-zapasowy-pierscien-uszczelniajacy Niestety, gornego nie udalo mi się namierzyć jeszcze. cena przesylki dosc znaczna wiec gdyby byli chętni na paczkę zbiorowa to chętnie bym się dolączyl do zakupu. pozdrawiam
  4. piotr87

    Przywitanie

    Witam wszystkich i dziękuję, że mogę być w tej braci. Pozdrawiam
  5. Te stare linki odnoszą się do strony głównej, która w tej chwili jest wyłączona. Jednak sporo przepisów przeniosłem na forum i np. przepis na kurczaka aromatycznego Dziadka na pewno jest. Wystarczy wklepać do wyszukiwarki.
  6. Zaworek od strony wylotu powietrza do rury dymowej odkręcony, ten drugi zakręcony, ale to zupełny przypadek i nie wydaje mi się żeby to miało na coś wpływ.
  7. Gdzie się podziały wszystkie przepisy z głównej?
  8. Wczoraj
  9. tomibass

    Przywitanie

    Witam wszystkich niewitanych
  10. Muski

    Przywitanie

    Witaj, początki są zawsze trudne, ale pomagamy
  11. Perlenbacher do mielonego zamiast buraczków...
  12. Dziękuję za pomoc icierpliwość do mnie 😉🙂
  13. Andrzej C

    Przywitanie

    I ja witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowy ale myślę zabawić dłużej, czerpiąc z Waszej wiedzy i doświadczenia na początku mojej przygody z wędzeniem.
  14. Już Ci pisałem . Rosół powinien mieć góra 25 C lub niżej.
  15. Muski

    Znalezione w sieci

    Biała kiełbasa w cieście francuskim – kapitalnie prosta i efektowna. Goście oszaleją na jej punkcie (msn.com)
  16. EAnna

    Suszona krew

    Zrobią się krupy Z suszonej krwi należy zrobić płynną (mikser) a tę dopiero zaparzyć gorącą kaszą.
  17. Letni co najwyżej...
  18. To raczej będę rozpuszczał w "rosole" 🙂. Lepiej w zimnym czy ciepłym?
  19. szrekPL

    Bilu dymi

    Piękności, zwłaszcza kabanosiki
  20. Todek

    Suszona krew

    Ja również rozpuszczam przed użyciem.
  21. bilu72

    Bilu dymi

    Już można pakować
  22. Będę wędził w tą sobotę, zobaczę jak będzie z ta wilgotnością wędzonek, jak powstanie, no to dalsza robota na starym Borniaku. Trochę kasy poszło na ten nowy (299 zł), a z efektów po pierwszym wędzeniu nie byłem zadowolony. Zobaczymy jak będzie tym razem...
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.