Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. mamuśka

    Delicje @mamuśki

    Podgrzałam samą do 95 stopni i ni hu hu. To może będzie u mnie tak jak z suszonymi drożdżami. Z suszonymi mi nigdy nie wyszło, a z normalnymi drożdżami zawsze mi wychodzi. Tak to już jest, nie można mieć wszystkiego 🙃
  3. Po prostu od dzisiaj pekluj wyłącznie peklosolą lub wodnym roztworem peklosoli. Gotowe mieszanki zostaw masarniom przemysłowym. Najważniejsze - nie ufaj zaleceniom podawanym przez "fachowców" z YT.
  4. Kwitnie bardzo dużo różnych kwiatów, wystarczy abyś tylko rozejrzał się.... u mnie nawet mirabelki już kwitną więc mają pszczółki z czego zbierać.
  5. BazylWidzew

    Delicje @mamuśki

    Serwatki po twarogu nie musisz zakwaszać jest kwaśna sama z siebie, wystarczy tylko podgrzać do 95*
  6. mamuśka

    Delicje @mamuśki

    Dziękuję Wam Kochani za pochwały. Teraz z piersią wypiętą chodzę. To dzięki Wam można mieć takie wyroby.😍 Raz podgrzewałam samą kwaśną serwatkę, a raz do takiej serwatki dolałam soku z cytryny (ale ile to było soku na litr kwaśnej serwatki to nie pamiętam). Teraz po zwykłej serwatce wiem już jakie "farflotce" muszą się zrobić. Szkoda że nie posmakowałam serwatki z kwaskiem to bym coś więcej wiedziała na przyszły raz.
  7. Dzisiaj
  8. Witam, Lepsze wrogiem dobrego. W lodówce mam odpowiednie jelita do salami, jednak zachciało mi się białkowych. Są dostępne tu: osłonka białkowa Pozdrawiam
  9. Wiosna idzie, dzisiaj 16,2* Pszczółki ciężko pracują, nie wiem z czego ale pełno pyłku znoszą
  10. Kiedyś o tym było już pisane. Osłonki białkowe dedykowane dla salami nie są dostępne dla amatorów. Muszą sprostać długotrwałej współpracy z różnymi mikroorganizmami, w rozległym zakresie pH, więc nie sa to te - popularne. Dedukcyjną pracę wykonał swego czasu kol. @Stefan S. na podstawie artykułów z Meat Science. Powodem była wyraźna różnica w batonach nabitych w osłonki białkowe i naturalne.
  11. Poprawiłem klase 3 wykroilem z niej tluszcz. Ta kielbasa to moja improwizacja bo nie mogłem się podpiąć swoim składem do gotowego przepisu. Klasa 1 szynka zmielona na szarpaku Klasa 2 boczek zmielony na sitku 8mm Klase 3 glownie warkocz zmieliłem dwa razy na sitku 4mm. I tu mam niewiadomą, jedni łącza wszystko na razem dodają przyprawę plus wode i mieszają do uzyskania kleistosci. Inni natomiast najpierw mieszają klase 1 z 3 a potem dają przyprawy. Ogólnie jest kila sposobów na kielbase. Czy ja ze swoimi składnikami mogę wszystko dodać do siebie , przyprawy , wode , wymieszać i odstawić do lodówki na 24 godziny, a potem znowu przemieszać farszu , nabić w jelito , osadzic 2h i wędzić. ?
  12. Toke

    Delicje @mamuśki

    Pięknie to wygląda ! Ja już z oscypkami/gołkami przed świętami nie dałem rady czasowo. Ale zaraz po świętach trzeba będzie uwędzić, bo dzieciaki żyć nie dają.
  13. szrekPL

    Delicje @mamuśki

    Bardzo ładne wyroby, kij prościutki i jeszcze nie do końca wybarwiony (trzeba częściej używać i będzie okej) serki wspaniałe następne u mnie też będą gołka/gołki
  14. BazylWidzew

    Delicje @mamuśki

    Bardzo ładne wędzonki i oscypki Wyjdzie i z serwatki po twarogu
  15. mamuśka

    Delicje @mamuśki

    Wędzenie świąteczne. W wędzarni oprócz typowych wędzonek po raz pierwszy "bieguski" kurzęce i a'la oscypek, czy jak niektórzy twierdzą "gołka". Łapki trochę poparzyłam w 70 stopniach. Ricotta - tym razem dałam radę. Z 12,4l serwatki 724g. Z serwatki po kwaśnym mleku mi nie wychodzi. Jeszcze muszę odcedzić twaróg z kwaśnego. Z 7l będzie tak 1,2kg, może trochę więcej i będzie sernik 😘 Białego złota było 22l. Pozdrawiam Was serdecznie . Ps. Wyścigówki są ciemniejsze niż na zdjęciu.
  16. Wyblinka, sztyk pół...zróbta porządny penceł i po ptokach 😂🤣
  17. Po pierwsze .Zalecamy żeby peklować mięso w większych kawałkach ponieważ ma mniejszą powierzchnię narażoną na zakażenie i trwa takie peklowanie od 48-72 h. Natomiast czym mięso jest bardziej rozdrobnione to peklowanie przebiega szybciej i dlatego mięso mocno rozdrobnione można peklować krócej. Jeśli w składzie jest azotan potasu czyli saletra to proces peklowania rozpocznie się po dwóch dniach więc nie bardzo rozumiem czemu zalecają peklowanie tylko 24 h. Możesz popeklować dłużej nic się nie stanie.
  18. Popytaj raczej w aptece albo poszukaj na necie u mnie w sklepie ,,masarskim pani zrobiła wielkie oczy"...
  19. Na forum jest kiełbasa chłopska Szczepana. Mielisz mięso i peklujesz 24 godziny. Ok. Tylko w składzie twojej mieszanki jest azotan a nie azotyn. Przynajmniej tak jest napisane na stronie internetowej Browinu.
  20. @quadro555 napiszę jak uwędzę w sobotę Tam jest od groma przypraw, bo jak dzisiaj rano lodówkę otworzyłem to mi nos intensywnością tych przypraw wykręciło. @Maxell dodawał nic więcej nie będę ale ciekawi mnie ten przepis na opakowaniu, żeby mielić mięso do peklowania (tutaj zazwyczaj były inne zalecenia, żeby właśnie nie mielić tylko kroić w kostkę i tego się zawsze trzymam) i że peklowanie trwa tylko 24 godziny. Chyba lepiej to przetrzymać niż po 24 godzinach nabijać kiełbasy. Najgorsze w takich saszetkach z gotowcami jest to, że nie ma wpisanej wagi poszczególnych składników mieszanki i możemy sobie wróżyć z fusów ile saletry jest w opakowaniu.
  21. Witam, Dwa półsztyki to weblinka /wyblinka/ Pozdrawiam
  22. To lepiej było zawiązać sztyk, lepiej by trzymał albo płaski
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.