Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Wczoraj
  3. A dziś schab z szynkowara peklowany 5 dni , w przyprawach z Browinu wg przepisu z broszury p.Nowickiego
  4. Ślę serdeczne życzenia urodzinowe dla Alinki i Janusza.💯🍾🥮
  5. Alinka Smorodina Sto lat w dobrym zdrowiu.
  6. Tak. W dawnych czasach białko sojowe było w postaci grysu i służyło jako wypełniacz masy. Obecnie posiada bardziej technologiczne właściwości.
  7. Ja na lenia. W folie alu z cebulą lub z kapustą kiszoną. Ale skórka zostaje na folii 😕
  8. Zawsze parzę ok 50-60 min , i grill / wiem taka kombinacja, ale są mięciutkie/
  9. Ja na tackach, też trochę obniżają temp i nie pękają, obracanie to podstawa no i czas ... Bez pośpiechu wtedy lepiej smakuje 😁
  10. Kolego rurka jast odpowiednia nie ma potrzeby poprawiania w tym autoklawie czegokolwiek...W momencie przedłużenia tej rurki termometr będzie wskazywał najgoretszy punkt autoklawu!! Różnica moze wynieść nawet 8st miedzy punktem tuż pod lustrem wody a niższymi partiami autoklawu..
  11. Źle przeprowadzony proces obróbki. Boczek z zasady jest "twardzielem", każdy kto robi wędliny wie co mam na myśli. Wielokrotnie grillowałem cienki plasterki, które przed włożeniem do marynaty rozbijałem. Takie plasterki wkładamy na bardzo mocno rozgrzaną płytę, cały proces podobny jest do smażenia "lewa, prawa" zrumieniony zdejmujemy i mamy na chrupko. Jeśli chcemy mieć soczysty pakujemy w niezdrową folię przygotowany wcześniej duży kawałek i grillujemy dość długo w niższej temp.. Pod koniec wyjmujemy z folii kładziemy na mocno rozgrzanego grilla celem zrumienienia wierzchu. Po obróbce mięso zanim podzielimy na porcje musi kilka minut "odpocząć", palce lizać.
  12. Tak jak powiadasz. Cierpliwość jest cnotą. Powoli do celu. Dobrze jest jak kiszka jest tłusta. Smaruję ją wytapiającym się tłuszczem. Kicha gorąca a skórka chrupiąca. Wtedy pies 🐕 nie dostanie flaka.😁 Oczywiście trzeba obracać kaszanki.
  13. Za cienki, mało tłusty,za wysoka temperatura. Powoli na mniejszym ogniu. Takie moje spostrzeżenia.
  14. Alinka 100 lat w uśmiechu 🌻

  15. Alinka wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
  16. Wielokrotnie byłem częstowany grillowanym boczkiem , zwykle przypalony i twardy.
  17. Kaszanka na grillu w wysokiej temperaturze lubi pękać , ćwiczyłem w niższej temperaturze dłużej na siatce nad blaszką nie pęka .
  18. Wymieniamy się technikami grillowania kaszanki.
  19. Sto lat dla dzisiejszych solenizantów
  20. Olu, wszystkiego co najlepsze z okazji urodzin
  21. Wszystkiego naj, naj, 100 lat, dla Wszystkich którym jeszcze nie składałem życzeń!!!
  22. Wszystkiego najlepszego dla dzisiejszych solenizantów
  23. Ostatni tydzień
  24. Przepisy przepisami ale... najważniejsze to ustalić jakie elementy mięsne, gruby mięśni przeznaczymy do celów kulinarnych. Np. jeśli szponder, mostek przeznaczymy do wykrawania ( oddzielenia mięsa od kości) to otrzymamy znaczna ilość mięsa ścięgnistego, które nadaje się do zmielenia na najdrobniejszych siatkach- czyli na farsz wiążący. Jeśli uzyskamy kawałki mało ścięgniste z odrobiną tłuszczu możemy myśleć o kiełbasie średniorozdrobnionej np. zwyczajna plus dodatek tłustej wieprzowiny. Jeśli pozwoli asortyment można pokusić się szynkową i wędzonki.
  25. Aleksandro i Andrzeju w dniu Waszych Urodzin przesyłam moc serdecznych życzeń.💯🥮🍾
  26. Z.O.Ł.Z.A. wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
  27. To jest sztandarowa, przepyszna kiełbasa z mięsa wołowego. W wykonaniu @arkadiusza:
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.