Skocz do zawartości

Pierwsze surowe wedlinki


mikas86

Rekomendowane odpowiedzi

Ustalmy na początku ,że schab bez kości będziemy tu nazywali polędwicą.Do takich wędlin potrzeba odpowiednich warunków.Temperatura 12C i wilgotność ok.80 % i stąd ta różnica,ale nie jest tak źle.Da się zjeść.Tylko nie używaj cukru do tego typu wędlin bo to świetna pożywka dla bakteri. Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robiłeś go na soli czy peklosoli? Bo pomijając otoczke to barwa jakas za ciemna.i ile dałeś g na kg. Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tak. Cieszę się ze tak szybko znalazłem sie na forum i będę mial dostęp do fajnej wiedzy Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dobrze czytać co Ci odpisują koledzy.

I to koledzy z niezaprzeczalną potężną wiedzą 

 

Ustalmy na początku ,że schab bez kości będziemy tu nazywali polędwicą.

 

A TY mimo wszytko lecisz za schabem

Żałuję, że wcześniej nie trafiłem na to forum. Schab robiłem według prostego przepisu

 

Wstąpiłeś na forum na którym można nauczyć się bardzo dużo, warunek umiejętność rozmawiania z ludźmi tym samym językiem

Np. kupując auto określasz : paliwo. wielkość, rocznik - i z tego masz wyniki szukania - 

Na forum wędliniarskim też jest specjalistyczne nazewnictwo i tego się powinieneś nauczyć- ale to przyjdzie  z czasem. 

 

ps. Nie rób na oko bo szczypie. Lepiej zainwestuj w wagę 

 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jego wina, tylko bałaganu w przepisach krążących w internecie.

To ci się czasami czyta, zrzuca resztę włosów jakie mam na głowie.

I czy można coś z tym zrobić?

Jak dla mnie NIC.

Co najgorsze, za te pożal się Boże trujące przepisy, nikt nie bierze odpowiedzialności.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schab to schab z kością czy bez a polędwica to wyrób ze schabu. Polędwica może być np. sopocka lub łososiowa.

Wycinając kości ze schabu nie przemienia się on w cudowny sposób w polędwicę

Edytowane przez Papcio

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak tak..bez kości, to już polędwica.

A cudu tu nie ma.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O schab i poledwice wojna trwa, a polowa forumowiczow "  flaka " a nie w oslonki  ma do kielbas. To dopiero zabawa :tongue:

Edytowane przez ANNAM

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu na forum, jak mnie pamięć nie myli Dziadek ładnie i zrozumiale to opisywał

 

 

a polowa forumowiczow " flaka " a nie w oslonki ma do kielbas.

Ja używam jelit bo flaka do kiełbas (wędlin) nigdzie nie mogłem dostać :rolleyes:

Ale masz rację Annam. Każda wędlina jest tu opisana niemal do atomu a część użytkowników i tak kruszy kopie czasem o mało ważne rzeczy. Nie ważne jest że nowy kolega "pekluje solą schab" ważne że to nie schab tylko polędwica itp.

Nie znam całej terminologii, staram się jej uczyć (i używać), ale czasem ciężko jest ustalić co jest czym jak "starsi koledzy" też się spierają jak nazywa się dany kawał-ek mięsa.

 

A tak z ciekawostek, wiecie że w pewnej sieci sklepów mięsnych wieprzowina (cała świnka) ma 6 (słownie sześć)... ĆWIARTEK?

 

Jest możliwość zamówienia u nich ĆWIARTKĘ wieprzowiny a jak zapytałem o cenę, to Pani sprzedawczyni skonsultowała to pytanie ze "swoją górą" i podała ku mojemu zdziwieniu 3 ceny (za przód, środek i tył). Kiedy zapytałem od kiedy ćwiartka (tak reklamują sprzedaż) to 1/3 części, pani się tylko uśmiechnęła. Nie pozostało mi nic innego jak też się uśmiechnąć i zrezygnować z zakupu ( i tak było dla mnie za drogo, ale to może za te innowacje :D )

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam zadanie na tyle uproszczone ze kazda z czesci po polsku byla dla mnie nowoscia , zreszta jak kupuje mieso jakiekolwiek w Pl to szukam rysunku gdzie sie znajduje w zwierzeciu bo handlowego nazewnictwa nie znam ...ostatnio pytalam o roznice z cwiartka z kurczaka a udo z kurczaka bo jak lezalo to nie widzialam roznicy ( tylko w cenie).Jestem bardzo niewygodny klient bo zadaje za duzo pytan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice z cwiartka z kurczaka a udo z kurczaka

electro - ja całe życie mieszkam w PL i nie wiem :D

 

Ostatnio kupowałem bez tej "końcowej" kości (takiej wzdłuż cięcia) może to ta różnica :facepalm:

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiartka z kurczaka jest nieobrobiona. Po prostu połówka cięta na pół. Natomiast udo z kurczaka nie posiada kupra i części żeber.

Tutaj masz grafikę:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11067-grafikarozbiór-kura/?p=403319

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, to. Kupowałem UDO :)  ryc.7.14 (ale na kuper nawet nie zwróciłem uwagi -znaczy że go brak)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio kupowałem bez tej "końcowej" kości (takiej wzdłuż cięcia) może to ta różnica
  tak udo to bez kosci krzyrzowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papcio, dnia 02 Paź 2019 - 09:44, napisał:

A jak osznurujesz karczek to masz już baleron?snapback.png

 

 

 

 

Zacytuje słowa Dziadka cyt"

Chronologicznie to pierwsza jest karkówka - element z rozbioru półtuszy.. Karkówka po wykrojeniu kości nazywana jest karczkiem . Karczek jako mięso z karkówki ma różne zastosowanie w kuchni a jako wyrób na wędzonkę  poddany procesowi peklowania, wędzenia i parzenia nazywany jest ogólnie baleronem. Oryginalny  baleron to karczek peklowany włożony w  osłonkę i  osznurowany...Karczek peklowany bez osłonki zawieszony na pętelce wędzony i parzony nazwany został - baleron bezosłonkowy.

 

Tak mnie nauczono i tak piszę w tym temacie.

 Dopisano - Karczek peklowany moim zdaniem nie jest baleronem bo może mieć inne przeznaczenie  np. do pieczenia, gotowania jak również karczek przeznaczony  na baleron

end cyt.

 

link https://wedlinydomow...leron/?p=629898

 

 

Papcio, dnia 01 Paź 2019 - 21:47, napisał:snapback.png

Schab to schab z kością czy bez a polędwica to wyrób ze schabu. Polędwica może być np. sopocka lub łososiowa.

Wycinając kości ze schabu nie przemienia się on w cudowny sposób w polędwicę

 

A tu wpis Dziadka też do przeczytania

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/9370-schab-bk-kilka-pytań-laika/?p=331237

 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje zdanie i nie ma potrzeby by się z nim zgadzać. Nie ja pierwszy na tym forum zakwestionowałem te nazewnictwo.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.