Skocz do zawartości

"Ogródkowe wyroby Gregtom´a.."


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

a co jest w nich a'la sopockiego?

chyba, że parzone... ?

Chyba nie, dlatego dopytuję.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, ze wzgledu na male "urwisy" w domu, robie te poledwice zawsze w dwuch odkryciach. Parzone i lososiowe.

Parzone to wiadomo a surowe podpiekam dnia pierwszego przy koncu wedzenia i zostawiam w wedzarce jeszcze sie tlacej na noc.

Powtarzam tak jeszcze ze 2 - 3 dni ale w dymku o max. temp. do 40 stopni.


No i nie pozbawiam poledwic warkoczyi mizdry. Sa wiecej wtedy soczyste.  :)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Surowinka" eksperymentalna..

 

5 dni temu, kupilem ostatni kawalek juz zapeklowanej szynki.

Powedrowala na drzewko dla ociekniecia i obsuszenia a zaraz potem do lokomotywki.

W koncowej fazie wedzenia, podnioslem temp. do 85 stopni i zostawilem miesko w komorze do nastepnego dnia.

post-46553-0-60202700-1441313138_thumb.jpgpost-46553-0-51350100-1441313156_thumb.jpg

4 dni temu, szynka zawisla znowu w cieniu na drzewie a pod wieczor znowu na noc do lokomotywki do zimnego wedzenia.

post-46553-0-73249200-1441313180_thumb.jpg

3 dni temu, to samo co dnia czwartego

post-46553-0-84629600-1441313197_thumb.jpg

2 dni temu, tylko obsychanie na drzewku i przechowywanie na noc w wypalonej wedzarce.

1 dzien temu, jak dnia drugiego. 

---------------------------------------

Dzisiaj..:

post-46553-0-56188100-1441313239_thumb.jpgpost-46553-0-13560800-1441313222_thumb.jpgpost-46553-0-19275400-1441313259_thumb.jpg

 

Szyneczka bardzo smaczna i delikatna a nawet powiem ze rozplywa sie  w buzi.

Nie trzeba jej naprawde zuc i wlasciwie niewiem dlaczego. Myslalem ze wyjdzie jakas "ciongulka".  :)

 

 

post-46553-0-00154200-1441313279_thumb.jpg

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wygląda na większą golonkę

Krzysiu.. Rzucaja tutaj na lade juz wytrybowane i zapeklowane szynki na pieczen w jednym kawalku.

Klijent pokazujac palcem, okresla jak duzy kawalek chce zakupic oraz z ktorej strony. Mi sie ostal ten ostatni poprzerastany ale moze dlatego jest taki soczysty.. :)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie trzeba jej naprawde zuc i wlasciwie niewiem dlaczego. Myslalem ze wyjdzie jakas "ciongulka". 

Jeżeli jest sprzedawana jako półprodukt garmażeryjny to mogła byc peklowana z dodatkiem papainy lub podobnego enzymu.

U nas w Makro sprzedają takie cuda :D

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kochani.. Mam znowu w sklepie juz zapeklowane szynki o wadze do 4 kg. wraz z tluszczem i skora..

Tym razem chcialbym ja przyzadzic w zeliwnym kociolku najlepiej w calosci.

Macie prosze jakies propozycje jak mozna ja przyzadzic i co dodac..?

Czy odwazyc sie ja upiec, czy tez zatopic w jakiejs "zupie"..?

 

 

                                              post-46553-0-23425000-1449267232_thumb.jpg

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zapeklowane

Grześ jak ze słonością tych elementów ,bo u mnie takie ,,gotowce,, to pamiątki z Wieliczki.Fajnie ten kawałek wygląda ,jak by słoność pasiła to bym uwędził na surowo i podsuszył :)

Edytowane przez kostek61

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez takie gotowce sa slone nadludzko , ja czasem robie taka ,mniejsze bo bysmy nie przejedli ,najpierw parze wedlog zalecen forumowych ,pozniej zcinam skore z tluszczem.

Mieszam jaja z musztarda i ta mieszanka smaruje wystudzona szynke ,posypuje calosc bulka tarta po tym do piekarnika zapiekam  200 stC na jakies 10-15 min az kolor bedzie zloty, Jest to typowa szynka szwedzka BN. Dla fanow gozdzikow mozna powkladaccale w szynke ,( ja tego jednak nie robie)

http://alltommat.se/wp-content/uploads/import/images/2009-12-09/recept-1197-460x345.jpgwyglada to cos tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, Jacku.. Slonosc tego elementu jest idealna bo u miemiaszkow jest to sprzedawane jako "gotowa" pieczen.

Juz nieraz robilem z niej wedzonki (fotki w tym temacie), albo pieklem w piekarniku. Tego nie idzie popsuc.

Teraz wlasnie chcialem to wrzucic do kociolka na dzialce i piec w kamiennym grillu.. :)

Edytowane przez Gregtom
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Todku.. Nie do gara lecz do kociolka zeliwengo i w ognisko..

No OK, ja powiedziałem tak ogólnie.

To może daj na dno kociołka trochę boczku i liści kapusty.

I pamiętaj, delikatny ogień i jak najdłużej, nie w 1 godz., a nawet w 3 godz.

Edytowane przez Todek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko będzie taki kawał miecha dobrze zrobić w kociołku :(

Nie masz piekarnika ?

 

Ps

Skóra na dół bez dwóch zdań

 

Tapniete z GT-I9500

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ok ... skórę ponacinaj i daj na liscie kapusty od dołu ... ma być sam żar bez płomieni i bardzo długo ... nie wiem czy 3 godziny starczą. Jak Ci pójdzie ogień spalisz z wierzchu a środek bedzie surowy. Na wierzch wrzucilbym ziemniaki w połówki inne warzywa się rozpadną.

Próbuj może sie uda ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To szynkę na kij zapakuj, zrób mały żar i jedziesz...
 

Tieru.. Zara by mnie tutaj zamkli za takie cos.. Ale od Twojej fotki oka nie mozna oderwac tak samo jak od gulaszu ktory pokazales w Twoim kaciku..(Ten pod wiata).. 

Zrobie narazie tak jak Roger radzi.. 

Dzieki Kochani..  :)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.