Skocz do zawartości

Maciekzbrzegu robi


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A co będzie.?
Będzie duuża bestja  :thumbsup:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było

Było dobrze. :)

 

 

Jest

 

 Po co przewróciłeś ?. :laugh:

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Arkadiuszu poprzednia to pełna improwizacja, ale fajna była, nauczyła pokory itd. W górach jednak jak przyszło metr śniegu to było wyzwanie,teraz liczyłem bo mamy system ostrzegania przed powodzią. . http://lsop.powiat.klodzko.pl/to w sierpniu miałem 20 dni z deszczem większym lub mniejszym. W takich warunkach to wędzenie w mojej prymitywstycznej wędzarni to było wyzwanie. Ale jak pisze nauczyła pokory, dała doświadczenie. Też była za mała to był krąg 60 cm, a temperatura go załatwiła, no i zapomnij o pieczeniu, nie dało rady wyciągnąć temp 80 stopni, palenisko małe itp. Praktycznie wszystko to miałem zimne wędzenie????. To była wedzarnia taka trochę nie matura a chęć szczera i zrobiona w godzinę. Pierwsze wędzenie robiłem z kolegą z Odessy moczenie drewna i polewanie ogniska. Wyszło i wspominam z sentymentem. No i z wiekiem i wiedzą z forum człowiek chce sobie poprawić konfort. Zrobiłem kibelek nie ze kanołowa be tylko aby zrobić fajną kanałowa to budżet musiałbym mieć dużo większy. Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powoli do przodu.

post-45732-0-36745900-1639669485_thumb.jpg

Wypoziomowane, piony też są tylko pogody brak. Więc przerwa.Pada

W międzyczasie otworzyłem ligawe dlugodojrzewajacą to naprawdę długo 3 lata. Smaczna,ciągliwa. Raczej nie powtórzę za długo to trwało.

 

post-45732-0-89217600-1639669712_thumb.jpg

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej nie powtórzę za długo to trwało
Nastawiaj co roku , będzie na bieżąco....Nalewek robię 10 x tyle co ubędzie ale za to mam wieloletnie :D  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Smaczna,ciągliwa.

 post-45732-0-89217600-1639669712_thumb.j

 

Zlituj się  :facepalm:

Kto tak grubo kroi wędlinę dojrzewającą  :rolleyes:

Plasterki powinny być półprzeźroczyste  :thumbsup:

Bardzo ostry nóż, a najlepiej solidna krajalnica do wędlin.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jak kto. Ja.

Masz rację co do krojenia. Nie mówiąc o tym że z prezentacji wyrobów to nigdy nie byłem dobry. Ale też była dobra (ligawa znaczy) . Część była krojoną cieniej.

Teraz jest "urlop zadymiaczowy" Bo wendzaryny brak, na dojrzewające czasu i sprzętu brak. Więc praktycznie nic się nie robi co najwyżej pasztety, pieczyste i kiszonki. Ale pracuje w temacie

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale też była dobra (ligawa znaczy)

Gdybyś ją prawidłowo pokroił, rozpływałaby się w ustach.

Jest równomiernie osuszona na całym przekroju, co nie jest łatwe do uzyskania.

Po tak długim dojrzewaniu jest to niewątpliwie wyrób luksusowy  :clap:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

 

Moja.Wersja niemiecka ? przywieziona z Germanii . Działa . sprzedawca sam zaznaczył że trzeba naostrzyć.Cena myślę że przyzwoitą 1,2 k .Czaiłem się trochę. Nowy level w kiełbasofilstwie. Ostrzenie przegląd w zaprzyjaźnionej firmie oleje itp.Prosba jak tym działamy instrukcje i porady praktyczne. Namiary na sitka może coś dokupie. Ale jest 3 ,6,10 szarpak.Z drugiej strony mam Alfa 12 z pełnym kompletem większych sitek. Zobaczymy.

post-40040-0-84784500-1643312074_thumb.jpg

 

Ps

Pierwszy raz zabaczyłem jak należy zabezpieczyć profesjonalnie przesyłkę. Byłem trochę sceptyczny bo zakup nie rejestrowany i jak otwierałem przy kurierze pierwsze zabezpieczenia to już byłem pod wrażeniem.

 

Dlaczego ten model a nie inny ? . To Vintage , gabaryty , możliwość rozbudowy, sentymentem no i padażanie za drogomistrzem. :D :D :D

A Jeszcze mycie Alfy 12 trzeba myć całą a tu tylko gardziel

Edytowane przez EAnna
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dodałem to jest mesko bauknecht . Trochę dziwne drogi z Niemiec przyjechała do Polski. Układ szarpak nóż sitko. Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Gratki Maciek...

Na razowy rzut okiem to brakuje... lejka do nadziewania kieubasy fi23 ;)

Będziesz zadowolony...

Zafrapował mnie inne "serwis/przegląd"... da radę się podłączyć?

Moja ma prawie 40 lat...wypada zrobić przegląd... ;)

...zakiedyś pogadamy....

Edytowane przez ziezielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawność Siba "dymogenerator" zdobytą. Trochę prowizorką. W tym roku będę robił wiatę nad wędzarnia to będzie inaczej. Ale rozwiązanie działa w nocy śnieg z deszczem i nic się nie stało. Samo wędzenie wrzuciłem filet z łososia. . Dymiło całą moc i raczej tak mało czuć dym .
Fakt to zimne wędzenie -5 do +7 stopni na zewnątrz to w wędzarni pewnie podobnie Wymaga to dopracowania znaczy obsługa . Może trzeba będzie dodać drugi dymogenerator, moze zmniejszyć komorę
na zasadzie do zimnego wygrodzić mniejsza ,a do ciepłego demontowac.Zobaczymy w praniu .Innymi słowy za parę złotych mam w kibelku funkcję zimnego wędzenia.
Sam kibelek pomimo elementów prowizorki spełnia moje oczekiwania. A w porównaniu do wędzarni z kręgu to bajka.

 

post-39694-0-98537800-1647440196_thumb.jpg

post-39694-0-39946200-1647440204_thumb.jpg

Edytowane przez Maxell
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymiło całą moc i raczej tak mało czuć dym .

Maciek twoja dmuchawka ma za niską wydajność dymu w stosunku do pojemności komory (po zdjęciu tak na "oko" oceniam, że komora ma pojemność ok. 0,5-1m3). Dmuchawka typu Dymbox lub podobnej konstrukcji do Rogera nie da wystarczającej ilość dymu.

 

 

 

Fakt to zimne wędzenie -5 do +7 stopni na zewnątrz to w wędzarni pewnie podobnie

Proponuję abyś pomyślał jeszcze nad jakimś mobilnym rozwiązaniem grzejnym które podniesie temp. do 20-22C, w innym przypadku dym będzie kłębił się w dolnej części komory a brak przepływu skutkować może zakwaszeniem (działanie podobne jak w kominie, ciepłe powietrze unosi się ku górze).

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak komorą 1 m³. Jak kupowałem dymogenerator to sprzedający zwrócił uwagę że komorą dużo a z doborem pompki może być problem. Za mało powietrza źle ,za dużo też. To tak na szybko . W nocy się wędziło a piź.... gorzej niż w Kieleckim teraz zresztą też .To nie było ochoty doglądać tego robić prób itp. Jak we wszystkim dużo jeszcze przede mną . Z ogrzewaniem będę coś kombinował z gazowym .

Pompka jest największą w tym typoszeregu 600 l/h i ma regulację i to zadecydowało o jej wyborze. Masz na myśli jakąś inna . Ponieważ w temacie raczkuję to z góry dziękuję za porady

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszarunia w bazie. :D   Pojemność 17 litrów silnik 220/380V moc 0.55kw. W domy mam siłę więc pytanie czy bardziej będę leniwy do podłączenia przedłużacza, czy zamiany podłączenia silnika  póki co będę na 380 V istniejący   przewód chyba wystarczy ? chyba. Obroty oki, nie znalazłem jeszcze tabliczki przekładni. Chodzi bardzo cicho, równomiernie. W środku misy dospawane skrzydełka. Podstawa klejonka dąb olejowany. Zrobiona estetycznie że smakiem zadbana. Dałem 999PLN no dobra przepłaciłem :facepalm: dałem tysia  :D  :D   :thumbsup: . Jestem zadowolony. Bardzo miły przyjazny pan sprzedawca. Miłośnik wyrobów domowych ale nie jest na forum. Zaprosił mnie do swojego pomieszczenia na wyroby. Aż przyjemniej było odbierać maszynkę.

 

Ps.

Żeby nie było podzieliłem się wiadomością na "Perełki..." dałem innym szansę. Reasumując warto marzyć i szukać.

 

post-45732-0-87773500-1647871472_thumb.jpg

 

Trochę domyka się temat wyposażenia.

Wedzaryna pomysły Andyandy i dyskusja na forum wykonanie własne.

Nadziewarka pomoc w wyborze forum ,Bagno.

Wilk pomoc w wyborze forum i ziezielony 

Gar 50 l też trafijka znaczy promocja ziezielony nawet mi znalazł w sieci :tongue:

Mieszaryna pomoc w wyborze forum, ziezielony, Grzewlod

Termometry  pomoc w wyborze forum ,Billu ,  MariuszB.

Teraz poluję na taboret.

Dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz Pan zadowolony :thumbsup::clap:

 

 

 

Gar 50 l też trawiejka ziezielony

Też muszę się za czymś takim rozejrzeć (jeszcze nie wiem czy 50L czy od razu 98L). Bo w domu największy 30L i trzeba na kilka razy grzać a w parniku (na dworze) zimą za zimno :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUZ JESTEM . Gar 50 l na raz z 20 kilo sparzysz. Ziezielony zdradził mi parę myków i też na co zwrócić uwagę. Skład stali mocowanie uchwytów, jak parzyć , taki jest np. idealny do serów, dlaczego w moim przypadku to optymalna wielkość itp.itd .Trudno mi zdradzać tajniki mistrza :D a i boję się, że mogę coś pominąć przekręcić :D:laugh: . Nawiąż kontakt na PW z ziezielonym. :D:thumbsup:

 

Np. zwróć uwagę 20 kilo wyrobu, woda z 10 kg gar 5 kg i mamy z grubego palca 35 kg a może 40 to trzeba niekiedy szarpnąć.

Nie odwlekaj zakupu ponad miarę. Rosja , Ukraina to duży producent metali typu nikiel , mangan itp. wiec z wiadomych powodów stal nierdzewna nie będzie tanieć.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując warto marzyć i szukać

Tak może dla początkujących adeptów . Proces moich zakupów/inwestycji  pewnie przyspieszył w ostatnim roku  (kiełbasofilstwem zajmuje kilkanaście lata z przerwami kilkadziesiąt :) ) ale trwał latami  . Uważam że warto co jakiś czas kupić porządną rzecz niż na "hura" bo brak kasy , bo trzeba szybko . taką co później tylko denerwuje . Wychodzę z założenia że ,  jedni np. kupują kije golfowe a mało grają , drudzy np. drogie wina , których nie piją . Dlaczego bo lubią .  A ja dobry/przyzwoity  sprzęt.  Powiem szczerze nie wiem jak się rozwinie moja "kariera" kiełbasofilska . Ale fajnie i przyjemnie się robi na dobrym sprzęcie. Tu nie chodzi tylko aby zrobić wyrób bo dobre robiłem na Alfie 10 i sam nabijałem na niej  kiełbasy :facepalm: , wędziłem w kręgu drogowym . Ale to była mordęga . :facepalm: Ale można można :D . Ale przecież należy się człowiekowi też trochę wygody i przyjemności .  Tak ku rozwadze . :D:thumbsup:. Dobierać wszystko pod siebie . Dlaczego np kibelek bo na dobrą kanałową chyba , raczej mnie nie stać . Dlaczego np. nie szukam wilka a inni tak,  bo zastosowanie jego w moim przypadku byłoby znikoma. Dlaczego nie system do puszkowania bo raczej nie będę robił itd itp .  

Mi się udało pozyskać sprzęt w bardzo przyjaznych cenach . Wam też  do dzieła pozyskiwać wiedzę , szukać w sieci . :thumbsup:

 

 

@Wróbel

Np. zwróć uwagę 20 kilo wyrobu, woda z 10 kg gar 5 kg i mamy z grubego palca 35 kg a może 40 to trzeba niekiedy szarpnąć.

z gorącą wodą i wyrobami !!! W standardowej kuchni może być ciężko 100 l będzie razy dwa ? to już mega wyzwanie . W pomieszczeniu dedykowanym z taboretem mniejsze . Trzeba wszystko wyważyć aby było optymalnie :thumbsup:. Ziezielony zwracał mi na takie niuanse i inne uwagę Jak znam życie przy Twoim postępie/rozwoju  przyda się jeden i drugi :D to tylko pewnie kwestia czasu  :D 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak znam życie przy Twoim postępie/rozwoju przyda się jeden i drugi :D to tylko pewnie kwestia czasu :D

Normalnie jakbym ślubną słyszał :facepalm::laugh: :laugh: :laugh::thumbsup:  :clap: 

 

Na szczęście miesiąc temu wygrałem taboret (stąd pomysł na większy gar pod strzechą) bo na szklanej płycie bym się nie odważył.

Podoba mi się od wiosny do jesieni, gdy cały wkład wędzarni mieszczę na raz w parniku. Szybko i sprawnie to idzie.

A zimą tak dłubałem na raty. Ale do następnej zimy mam trochę czasu ;)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.