Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Nadziewarka pionowa Oscar Cook

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mirekr134a

Mirekr134a

Weteran

• Użytkownicy
  • 1012 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 26 wrz 2014 - 21:13

Elu, jeżeli użyjesz silikonu do klejenia akwariów to będzie OK. Można też używać droższego tzw. spożywczego. Można też użyć klej do wklejania szyb samochodowych. Dowolność jest pełna. Jest jednak jeden podstawowy warunek. Powierzchnie które mają być klejone należy

1. dobrze najpierw oczyścić obie powierzchnie

2. zmatować powierzchnie drobnym papierem ściernym

3. zmyć i odtłuścić odpowiednim rozpuszczalnikiem

4. na tak przygotowane powierzchnie położyć klej lub silikon

5. złożyć razem i skleić, pozostawiając w spokoju na 24 godz.

Wszystko, tylko tyle i aż tyle, jeżeli przedstawione  warunki zostaną spełnione, sukces 100% gwarantowany, tak jak to widać na moich fotkach.

Dobrze mówisz powierzchnie muszą być czyste i starannie odtłuszczone ( jakiś rozpuszczalnik nitro )

Dodam jeszcze że utwardzanie sylikonu to średnio 1 mm na dobę .- temperatura pokojowa .

#42 kamil_1983

kamil_1983

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Miejscowośćkielce

Napisano 03 lut 2015 - 12:53

Witam

Wiecie może z jak szybko  trwa napełnianie tą oto nadziewarką 5,5 kg wsadu?

#43 tauceti

tauceti

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • MiejscowośćTarnowskie Góry

Napisano 03 lut 2015 - 22:36

Witam

Jak już tak mówicie o nowych ja też jestem nowy ale jednak mam pytanie kupiłem właśnie nadziewarkę Oscar Cook

i szlak mnie trafia z zębatki sypią się opiłki niklu (na sucho- jest jeszcze nieużywana) poza tym wygląda fajnie i dość solidnie.

Może macie jakiś pomysł co z tym cholerstwem zrobić.

Myślałem żeby może gdzieś dokupić taką zębatkę (16mm) z nierdzewki, ale niestety nie udało mi się nic znaleść.

Jeszcze mam czas żeby ją oddać i sprzedawca napisał mi, że wymieni na nową. Na droższą ( Hendi...??.) mnie nie stać,

Ta wymiana też raczej też nic nie da  skoro moja też jest nowa. Może znacie jakieś inne marki które są troche lepiej zrobine -

Edeelhoof..czy coś..?. Innych nie widzałem na własne oczy.

Licze na pomoc

#44 Hektor

Hektor

Weteran

• Użytkownicy
  • 1254 postów
  • MiejscowośćTarnów

Napisano 03 lut 2015 - 23:08

Jak już tak mówicie o nowych ja też jestem nowy

Ja też byłem nowy i złego od starych nie doświadczyłem, pewnie, że były żarty ale one są i będą, po prostu życie. Nie zniechęcaj się będzie dobrze.Frycowe każdy mysi zapłacić  :D 

Najlepiej tutaj

https://wedlinydomow...go-forumowicza/

Oddaj tą nadziewarkę i zobaczysz co będzie z drugą. Jeżeli się powtórzy sytuacja, to zwrot kasy.

Jak Cię nie stać na Hendii za gotówkę, to może pomyśl o zakupie ratalnym, albo walcz tym co jest w Twoim zasięgu finansowym. 

#45 zibi187

zibi187

Weteran

• Użytkownicy
  • 1419 postów
  • MiejscowośćStargard Szczec.

Napisano 03 lut 2015 - 23:20

Tyle się o tym pisze a koleżanki i koledzy niechętnie czytają wszystkie posty. Wielu pisało, że to zwykły "szajs", i żeby cokolwiek zrobić trzeba na wstępie dokonać przeróbek. Nie po to chyba Kupujesz sprzęt. Czasem lepiej przemęczyć się troszkę i dozbierać do czegoś porządniejszego. Powiedzenie mówi, że "biednego nie stać na tanie zakupy".

#46 krzysiek-krze

krzysiek-krze

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 308 postów
  • MiejscowośćGalicja zachodnia

Napisano 04 lut 2015 - 09:15

Trochę jest spory przeskok cenowy. 150 zł a 500 zł. Niestety nie ma za bardzo nic pośredniego. Łatwo się mówi dozbieraj.... Albo kogoś stać albo nie.W domu są setki wydatków na które trzeba dozbierać. I nie widzę sensu w kupowaniu Hendiego jeśli ktoś robi wyroby dla siebie po 5 kg 3x do roku. Oczywiście chiniola od razu po otwarciu pudełka trzeba wziąć na warsztat. No ale coś za coś. Ja akurat problemów z zębatką nie mam. A i kabanosy nadziewa się spokojnie.

Co do pytania o czas nadziewania. Jak jelita nie pękają to 3 l nadziewam ok 5 min sam z okręceniem. Idzie po prostu wszystko sprawnie

.

Użytkownik Maxell edytował ten post 04 lut 2015 - 13:24

#47 michal1

michal1

Początkujący

• Użytkownicy
  • 37 postów
  • Miejscowośćmińsk mazowiecki

Napisano 04 lut 2015 - 11:16

Oscar Cook- mam taką. Jedyne co musiałem z nią zrobić to przy tłoku w plastikowej osłonce wypalić sporo dziur żeby powietrze miało gdzie uciekać. Czyli 5 minut roboty. Nic innego się z nią nie dzieje. Musiałeś dostać wadliwą sztukę.

#48 gontek

gontek

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 442 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 04 lut 2015 - 12:01

Witam

Jak już tak mówicie o nowych ja też jestem nowy ale jednak mam pytanie kupiłem właśnie nadziewarkę Oscar Cook

i szlak mnie trafia z zębatki sypią się opiłki niklu (na sucho- jest jeszcze nieużywana) poza tym wygląda fajnie i dość solidnie.

Może macie jakiś pomysł co z tym cholerstwem zrobić.

Myślałem żeby może gdzieś dokupić taką zębatkę (16mm) z nierdzewki, ale niestety nie udało mi się nic znaleść.

Licze na pomoc

Coś mi się nie zgadza z Twoją nadziewarką. W mojej (Oscar Cook mr11) zębatka jest wyfrezowana bardzo dokładnie, nic się nie sypie i ma srednicę 20mm. Dodam że po drobnych przeróbkach (odpowietrzenie tłoka) jestem z nadziewarki zadowolony.

Użytkownik gontek edytował ten post 04 lut 2015 - 12:05

#49 tauceti

tauceti

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 04 lut 2015 - 17:35

Wielu pisało, że to zwykły "szajs", i żeby cokolwiek zrobić trzeba na wstępie dokonać przeróbek.

Już parę lat czytam forum wędliny domowe.... i z przeróbkami typu odpowietrznik, uszczelnienie cylindra się liczyłem.

Ale po tym jak parę razy na sucho zakręciłem korbą i miałem srebrne ręce od opiłków zmusiło mnie to do zapytania

czy ktoś z was miał taki problem i jak go rozwiązał- chyba nie jestem pierwszy, przecież też macie taki sprzęt.

Coś mi się nie zgadza z Twoją nadziewarką. W mojej (Oscar Cook mr11) zębatka jest wyfrezowana bardzo dokładnie, nic się nie sypie i ma średnicę 20mm. Dodam że po drobnych przeróbkach (odpowietrzenie tłoka) jestem z nadziewarki zadowolony.

Właśnie to jest mr11 w pięknym nowym pudełku i się sypie- a średnicę ma  (chyba?) 16mm, nie mam jej teraz przed sobą bo została w pracy (jutro jeszcze raz sprawdzę).

#50 gontek

gontek

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 442 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 04 lut 2015 - 18:09

Przeglądałem teraz nadziewarki OscarCook na allegro i doliczyłem się ok. 7 różnych wersji. Cenowo też rozbieżność ( od 117zł do ok 200) może więc źle trafiłeś. Z Twojego opisu wynika że części są galwanizowane, w mojej nadziewarce części są z nierdzewki. Na Twoim miejscu bym reklamował.

Użytkownik gontek edytował ten post 04 lut 2015 - 18:10

#51 tauceti

tauceti

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 04 lut 2015 - 22:55

Właśnie wysłałem odstąpienie umowy zawartej na odległość bo reklamując mógłbym stracić możliwość zwrotu (upłynął by termin)

a sprzedawca ma trochę negatywów.

Ja za swoją zapłaciłem 139,90 i chyba wszystko jasne, szkoda mi tylko tych dwóch co kupili razem ze mną.

#52 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7003 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 04 lut 2015 - 23:00

https://wedlinydomow...ge-maker-inc/  Tu link do tematu, gdzie będzie można znaleźć nadziewarki  jakie lubię.....  :cool: 

#53 tauceti

tauceti

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 04 lut 2015 - 23:14

Fajnie ale 125,99 USD czyli około 450 zł to cudów nie ma.

#54 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 7003 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 04 lut 2015 - 23:15

Fajnie ale 125,99 USD czyli około 450 zł to cudów nie ma.

No nie te miałem na myśli....  :cool:

#55 zenofon

zenofon

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćKoniaków

Napisano 25 mar 2015 - 11:46

WITAM PO RAZ PIERWSZY NA FORUM  :)  Mam zapytanie czy silikon wklejamy na uszczelkę? (Dotyczy "tuningu" nadziewarki pionowej oscar cook)

Użytkownik zenofon edytował ten post 25 mar 2015 - 11:48

#56 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5780 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 25 mar 2015 - 14:13

Uszczelkę należy wyrzucić do śmietnika. Kanalik tam gdzie przedtem znajdowała się uszczelka, dokładnie oczyścić, odtłuścić, wypełnić silikonem i wkleić również oczyszczoną i odtłuszczoną tubę. Dalej po wklejeniu, położyć dodatkowo silikon wokół tuby, tak jak na prezentowanych przeze mnie fotkach.

#57 boob96

boob96

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 465 postów
  • MiejscowośćZdrój

Napisano 25 mar 2015 - 17:57

Przed nałożeniem silikonu dobrze jest zmatowić cylinder papierem ściernym żeby zwiększyć przyczepność.

#58 roger

roger

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 7235 postów
  • MiejscowośćW-wa & Lubuskie

Napisano 25 mar 2015 - 18:41

A jeszcze lepiej zamiast silikonu zastosować klej do szyb samochodowych i primer, wtedy i bomba tego nie ruszy nie mówiąc o kabanosach ;)
Wada tego rozwiązania jest taka że podstawa z cylindrem robi się jedną całością co utrudnia mycie ;)

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Użytkownik roger edytował ten post 25 mar 2015 - 18:42

#59 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5780 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 25 mar 2015 - 18:57

Z tym klejem to fakt, będzie wtedy jak zespawane, nie mniej ja mam swoją sklejoną na silikon i trzyma jak przysłowiowy "Diabeł sołtysa za gromadzkie pieniądze" :D , i również przy kabanosach nie mam najmniejszych problemów, ale jak podaje Roger, z tym klejem do szyb samochodowych będzie pewnie jeszcze mocniej. Odnośnie samego mycia, to ja myję swoją nadziewarkę w normalnym typowym zlewozmywaku kuchennym, to że dno nadziewarki jest zamocowane na stałe nie dla mnie jest jakąś specjalną przeszkodą. Ręka ze szczotką czy gąbką swobodnie wchodzi do wewnątrz. Najważniejsza chyba jednak jest satysfakcja, że przy odrobinie własnej inwencji, i tubce kleju czy silikonu, możemy mieć naprawdę bardzo tani i za razem bardzo sprawny sprzęt :D.

#60 zenofon

zenofon

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćKoniaków

Napisano 25 mar 2015 - 19:14

Wielkie dzięki za pomoc. Jutro poeksperymentuję. Jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam  :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych