Skocz do zawartości

Nadziewarka pionowa Oscar Cook


filip.bakaj

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wysłałem odstąpienie umowy zawartej na odległość bo reklamując mógłbym stracić możliwość zwrotu (upłynął by termin)

a sprzedawca ma trochę negatywów.

Ja za swoją zapłaciłem 139,90 i chyba wszystko jasne, szkoda mi tylko tych dwóch co kupili razem ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Uszczelkę należy wyrzucić do śmietnika. Kanalik tam gdzie przedtem znajdowała się uszczelka, dokładnie oczyścić, odtłuścić, wypełnić silikonem i wkleić również oczyszczoną i odtłuszczoną tubę. Dalej po wklejeniu, położyć dodatkowo silikon wokół tuby, tak jak na prezentowanych przeze mnie fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nałożeniem silikonu dobrze jest zmatowić cylinder papierem ściernym żeby zwiększyć przyczepność.

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej zamiast silikonu zastosować klej do szyb samochodowych i primer, wtedy i bomba tego nie ruszy nie mówiąc o kabanosach ;)

Wada tego rozwiązania jest taka że podstawa z cylindrem robi się jedną całością co utrudnia mycie ;)

 

Wysłane z GT-9500I za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym klejem to fakt, będzie wtedy jak zespawane, nie mniej ja mam swoją sklejoną na silikon i trzyma jak przysłowiowy "Diabeł sołtysa za gromadzkie pieniądze" :D , i również przy kabanosach nie mam najmniejszych problemów, ale jak podaje Roger, z tym klejem do szyb samochodowych będzie pewnie jeszcze mocniej. Odnośnie samego mycia, to ja myję swoją nadziewarkę w normalnym typowym zlewozmywaku kuchennym, to że dno nadziewarki jest zamocowane na stałe nie dla mnie jest jakąś specjalną przeszkodą. Ręka ze szczotką czy gąbką swobodnie wchodzi do wewnątrz. Najważniejsza chyba jednak jest satysfakcja, że przy odrobinie własnej inwencji, i tubce kleju czy silikonu, możemy mieć naprawdę bardzo tani i za razem bardzo sprawny sprzęt :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

odgrzeję trochę temat bo juz rok nikt nic nie pisał ,Życząc Wszystkim Wesołych świąt

Po ostatnim robieniu kabanosów i nabijaniu farszu po przez lejek 14 mm w osłonki 18-20 maszynka reczną 8,

powiedziałem sobie dość i postanowiłem kupić nadziewarkę i mam takie pytanie:

Właśnie zastanawiam się nad tym modelem ,tylko nie wiem czy wybrać wersje 3 czy 5,5 L ,

i tui w zasadzie nie chodzi mi o pojemność tylko wersja większa jest (tak mi sie przynajmniej wydaje ) stabilniejsza na stole,wieksza i równa podstawa i więcej lejków, i jest 14 do kabanosów.

Jakimi lejkami nabijacie kabanosy w wersji 3l.

I Jak sie to sprawuje przy kabanosach ,bo głównie na tym mi zależy

Oczywiście ilości na własne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi lejkami nabijacie kabanosy w wersji 3l.

 

Średnicę lejka dobiera się do kalibru jelita a nie pojemności nadziewarki. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicę lejka dobiera się do kalibru jelita a nie pojemności nadziewarki. 

 

Wiec napisałem ,

jelita mam 18-20 ,a pytanie było która lepiej sie spisze przy kabanosach i  dotyczyło konkretnie tych modeli nadziewarek,ponieważ mniejsza ma lejek 16 mm chyba a większa 14 mm.

 

Z reszta obie różnią się też średnicami tłoków,11 i 15 cm a tu jak wiadomo będzie różnica w siłach nacisku i w praktyce powinno wyglądać to tak że jednak mniejszą teoretycznie powinno nabijać się łatwiej ponieważ jeśli użyjemy takiej samej siły w obu nadziewarkach to siła nacisku tłoka w tej mniejszej zadziała na mniejszą powierzchnię masy farszu.

Dlatego pytam o opinie używających .

Edytowane przez dob12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Cześć

właśnie kupiłem sobie nadziewarkę oscar cook TW 300 piszą

Ciekawe czy od 2015r coś się zmieniło, czy już mam iść do sklepu po silikon.

 

Co do tego odpowietrznika, śruba 8 i w niej mam wywiercić otwór wiertłem fi 1 czy 1.5mm ?

Czy to jest luźna śrubka, swobodnie podnosząca się i opadająca?

Czy mogę zamiast tej śrubki nawiercić np 8 otworków 1mm, albo igłą podziurawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadziewarka wykonana jest fabrycznie.

Nazwy producenta nie pamiętam, kupiona w Houston kilka lat temu.

Tłok wykonany jest z twardego tworzywa sztucznego, odpowietrznik ze stali nierdzewnej.

średnica grzybka 50mm

grubość grzybka 1mm

średnica trzonka  grzybka 5 mm

wysokość (grzybek + trzonek ) 45 mm

No i oczywiście nakrętka.

W górnej pozycji kiedy grzybek dociska do mięsa luz do powierzchni tłoka wynosi około 1-1,5 mm

Poszukaj tokarza, wykonanie zajmie mu zapewne chwilkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy bez odpowietrznika się nie da wszak ktoś to opracował wymyślił i tak jest od lat sprzedawane,a odpowietrzniki są lansowane na naszej stronie,więc jak da się czy nie da nabijać kiełbaski bez niego. Proszę o konstruktywne odpowiedzi, a nie bo nie bo szkoda materii. :)

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powietrze będziesz w osłonki wpychać
:yes: 

 

o konstruktywne odpowiedzi
i spróbuj podnieść zassany tłok w nadziewarce do góry bez napowietrzenia - To działa w obie strony. Powietrze w kiełbasach nie jest pożądane wręcz szkodliwe - czemu -wiesz :yes:  i sławne wykłuwanie powietrza z batonów igłą   ;) - Wszystko w temacie

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.mar,

1 powietrze usuwamy nakładając farsz

2. jeżeli chcesz powiedzieć,że pozostałe powietrze z farszu przemieści się do odpowietrznika to powiem guzik prawda  

 

 

spróbuj podnieść zassany tłok w nadziewarce do góry bez napowietrzenia
a po co?

 

 

To działa w obie strony.
  masz rację

 

 

Powietrze w kiełbasach nie jest pożądane wręcz szkodliwe - czemu -wiesz
wiem

@Muski,Mistrzu to bez ironi i z całym szacunkiem to co inżyniery to głupole? a nacinanie jelit nożem przez masarzy to co lipa?, nawet nasz Dziadek w filmiku to robi więc pytam po co? tylko mi nie pisz że dlatego, ze przez maszynkę bo to wiem.

Odpowietrznik w tłoku pomocnym jest ale nie jest niezbędny co mam nadzieję wykazałem da się nabić kiełbaski bez tego gadżetu też. 

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.