Skocz do zawartości

Waga do przypraw


Mirekr134a

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

Mam pytanie jakich wag używacie do przypraw ?

Ostatnio namierzyłem w Conradzie coś takiego

 

http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=124355&channel=conrad-pl&queryFromSuggest=1&refKey=NSX6BxNhp

 

i takiego

 

http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=124216&channel=conrad-pl&queryFromSuggest=1&refKey=NSX6BxNhp

 

Czy znacie ten produkt , ktoś używa jakie macie wrażenia z pracy tymi wagami .

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Andrzej

też tak robię ale przy niedużych ilościach przypraw zaczyna to być upierdliwe .

Ta waga nie koniecznie widzi różnicę 2 a 5 g .

Zrób próbę weź 10 g opakowanie przypraw odważ na niej 2-3 g wysyp na talerzyk odważoną ilośc i obok to co zostało . Możesz sie zdziwić co zobaczysz.

Przynajmniej swoją złapałem na tym , że przy takich ilościach kłamie jak cholera . :tongue:

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta waga nie koniecznie widzi różnicę 2 a 5 g

 

 

 Moja ma dokładność do 1g i mnie to wystarcza . W odwodzie mam taką gramową , kupiłem kiedyś na Allegro dałem chyba 49zł ale już jej prawie do przypraw nie używam . Przy kilku kilogramach wyrobów o gram nie chodzi . :D

 

 Pozdrawiam gorąco

Edytowane przez Kruszynka

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką ... i jestem bardzo zadowolona :)

post-53395-0-31836900-1407266458_thumb.jpg

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moja ma dokładność do 1g

 

... wyświetlania, ale nie pomiaru :tongue:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga którą pokazała Anuś jest tania i dobra :D

Zakres do 200g. Dokładność wskazań 0,01g a dokładność pomiaru, powtarzalnego pomiaru :) na poziomie 0,05g.

Sprawdza się przy ważeniu przypraw, nawet jak się robi małe ilości, np. mieloneczka 0,5kg w osłonce barierowej.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kiedys pisałam -do przypraw mam taką dilerkę  :laugh:http://allegro.pl/waga-jubilerska-elektroniczna-500-g-0-1-g-i4465725970.html

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta akurat jest trochę gorsza, bo ma niepotrzebnie większy zakres, a mniejszą dokładność.

Kilkaset gramów to można zważyć z wystarczającą dokładnością ma wadze do 5kg, a do dilerki naszych "ziółek" warto mieć jednak lepszą dokładność :tongue:;):D

Edytowane przez Maad

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. wyświetlania, ale nie pomiaru :tongue:

 

 

   Moje wyroby to nie apteka . :D :D    Z ciekawości o ile waga  kłamie przy okazji sprawdzę :D  

 

 

 Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje wyroby to nie apteka .

 

Raczej powiedziałbym: Twoje ilości to nie detal ... to i przypraw ważysz o rząd wielkości więcej :D

 

 

 

Z ciekawości o ile waga kłamie przy okazji sprawdzę

 

Moja duża waga o zakresie do 5kg w przedziale 0-5g to robi co chce. Raz pokaże 2g, raz 4g, a najczęściej 0g. Dopiero od jakiś 8g wyniki pomiaru są w miarę poprawne z dokładnością 25%. No i czas pomiaru musi być krótki - położyć i odczytać. Żadne tam powolne dosypywanie aż uzyska się żądaną wagę.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przypraw tak jak poprzednicy używam wagi jubilerskiej kosztuje śmieszne pieniądze a sprawdza się od lat super ;) 

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=waga+jubilerska&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-3-e-0805

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do przypraw tak jak poprzednicy używam wagi jubilerskiej kosztuje śmieszne pieniądze a sprawdza się od lat super  

 

Też używam takiej, zakres 200g dokładność pomiaru 0,01g. Kiedyś handlowałem m.in takimi wagami:) Ważne aby po zakupie od razu wymienić oryginalne baterie w urządzeniu (made in china) na porządne alkaliczne. Baterie te często wylewały i same z siebie grzały się powodując po włączeniu spalenie zakresu pomiarowego, wyskakiwał błąd OUT2. Dla ciekawości producent do każdego zamówienia dołączał 30% więcej urządzeń, awaryjność na takim poziomie:)

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobicie jak Wam baterie padną albo "ukradną"? braknie prądu i nie można naładować aku a solarnego panela brak?

Ja mam wagę szalkową do 10kg, ważyłem moje dzieci na niej. A do małych ilości mam wagę laboratoryjną - takie były w szkołach dawno temu. Teraz to nie wiem czy chemii uczą tak jak dawno temu, w salach było odczynników jak w niejednym dobrze wyposażonym laboratorium. Mam odważniki  laboratoryjne - tylko po co? Kiedyś używałem wagi do przypraw, teraz to mam łyżeczki. Dawno przestałem bawić się w aptekę.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papciu Jednak waga to waga, łyżeczka raz się nabierze więcej raz mniej, a chodzi o powtarzalność wyrobu, w przypadku malej ilości wędliny zapewnia to praktycznie tylko waga z duża dokładności. Na przykład  jeżeli mamy dodać 1 gram  a dodamy 2 gramy to mamy różnicę 100 %  , jeżeli na ten przykład  na 10 kg dodać 10 łyżeczek  a dodamy 11 to tylko 10 % różnicy

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.