Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Salceson ozorkowy produkcji Pawła

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5819 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 05 maj 2020 - 08:25

No tak żeby był miękki ale się nie rozpadał.

Rozumiem więc że tą szyneczkę najlepiej będzie zapeklować w całości i ugotować w jednym kawałku, a następnie pokroić na drobno tak jak normalnie do "cwaniaka", tak myślisz Todek :D ? Ciekaw jestem jak to wyjdzie smakowo, bo świński łeb i pęcherz nadają tego swoistego wspaniałego salcesonowego charakteru i smaku który uwielbiam w tym wyrobie, od biedy zjadam też i w folii oczywista, bo jak kogoś przyciśnie a nie ma akurat pod ręką tego co być powinno i co lubi,  to "kombinuje jak ...." :D .

#42 Todek

Todek

Weteran

• Użytkownicy
  • 1664 postów

Napisano 05 maj 2020 - 09:15

a następnie pokroić na drobno tak jak normalnie do "cwaniaka", tak myślisz Todek

No ja tak myślę i tak bym sam zrobił.

Ale zapewne będą też inne opinie.

i pęcherz

Chyba żołądek?

#43 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5819 postów

Napisano 05 maj 2020 - 11:15

Chyba żołądek?

Nie Todek, osobiście zawsze robię właśnie tylko w pęcherzach, bardziej mi odpowiada ten ich "specyficzny salcesonowy charakter i smak", który daje tylko pęcherz wieprzowy, oczywiście dobrze przedtem wymoczony :D . Teraz jednak jak to mówią "wyszły", a w Szwecji o nie trudno ;) .

https://allegro.pl/o...kera-6808511470

#44 Todek

Todek

Weteran

• Użytkownicy
  • 1664 postów

Napisano 05 maj 2020 - 14:26

Nie Todek, osobiście zawsze robię właśnie tylko w pęcherzach, bardziej mi odpowiada ten ich "specyficzny salcesonowy charakter i smak", który daje tylko pęcherz wieprzowy, oczywiście dobrze przedtem wymoczony

No widzisz. Ja zawsze robię w żołądku. I dla mnie to jest prawdziwy salcesonowy smak. :D

#45 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5819 postów

Napisano 05 maj 2020 - 15:12

No widzisz. Ja zawsze robię w żołądku. I dla mnie to jest prawdziwy salcesonowy smak. :D

I też dobrze :D :thumbsup:. A czy teraz, mając zamykarkę robisz  też "wojskowego cwaniaka" w puszce :D ? Tak się od dłuższego czasu przymierzam, ale jeszcze nie robiłem, nie mniej taki "wojskowy", sterylizowany w szybkowarze, powinien być chyba smakowity :D :thumbsup: ?

#46 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5819 postów

Napisano 15 maj 2020 - 11:59

Zastanawiam się ponieważ nie wiem, jeżeli chciałbym dodać nóżki wieprzowe do salcesonu. Czy można peklować nóżki w całości, i jak, na mokro czy na sucho ?

#47 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 30177 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 15 maj 2020 - 12:23

Sverige, koniecznie w woreczku i na sucho przez 3 dni. :D :D :D Teraz poważnie, o ile pamiętam zarówno 16 jak i zbiór 21 na początku zawierają opisówki, gdzie szczegółowo masz opisane sposoby peklowania m.in. podrobów, łbów i nóżek: https://wedlinydomow...tury-masarskie/

#48 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 30177 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 15 maj 2020 - 12:34

Załączony plik  solenie.jpg   305,88 KB   5 Ilość pobrań

#49 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5819 postów

Napisano 15 maj 2020 - 12:51

Dzięki Szefie :D :thumbsup:.

#50 romk

romk

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 194 postów
  • MiejscowośćPomorze

Napisano 16 maj 2020 - 18:56

Dobry wieczór, mnie zdarza się robić wyroby salcesonopodobne  na bazie golonek, nóżek i ozorów wieprzowych, Cały towar pekluję zalewowo. Nóżki przed peklowaniem nacinam wzdłuż ostrym nożem, Działa.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#51 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 30177 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 16 maj 2020 - 19:07

:thumbsup:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1