Skocz do zawartości

Salceson ozorkowy produkcji Pawła


paweljack

Rekomendowane odpowiedzi

Plasterków to już chyba nie zobaczę. :(

Będą, będą ale chwilowo część mam popakowaną na zaś.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Nie znam przepisu żeby w składzie był boczek ,ale słonina już tak

 

Zawsze można eksperymentować.Dodanie słoniny zamiast podgardla do tego wyrobu to też eksperyment.No i boczek można zapeklować a słoninę już nie i będzie brak smaku peklowniczego . :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł piękny przekrój. :clap:

Dziękuję, ćwiczę pilnie pod okiem @arkadiusza.  ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Paweł salceson piękny jak modelka
podpisuje się prawą i lewą :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Magda! Nie żebym chciał "muchomora zadać" ale wizualnie to on mi tak bardziej pod brunszwicki podpada, ale mimo wszystko zjadłbym takie "cuś" bez "zakanszania chlebkiem" :clap:

Bronka to możesz sobie obejrzeć u mnie to sobie porównasz.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam takie pytanko do naszego Mistrza Arkadiusza, ew. do innych SiB-ów również. Otóż wszedłem dziś w posiadanie pięknej golonki o wadze 1,7 kg. oraz szyneczki wagi 1,2 kg. a zackniło mi się akuratnie za "salcefiksonem". Chciałbym zatem zrobić sobie coś na "smaka w stylu cwaniaka", ale tylko z tego co mam, bez reszty podrobowych dodatków, no z ew. małym dodatkiem żelatyny dla wiązania. Poza tym typowe salcefiksowe przyprawy, jak pieprz, czosnek, majeranek kminek, co wy na to SiBaski, jak to widzicie i jak się do tego zabrać ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co wy na to SiBaski, jak to widzicie i jak się do tego zabrać ? Pozdrawiam

Jarek, ja bym się zabrał tak jak do normalnego salcesonu. Mięsa zapeklować. Sparzyć/ugotować. Z kości i skóry z golonki ugotować esencjonalny/kleisty wywar. Mięsa pokroić w wiesze kawałki, skórkę zmielić na drobno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Todek, tak przypuszczałem,  ponieważ jednak golonki gotuję zawsze dosyć długo o. 3-4 godz. lecz nie wiem jak podejść do tego kawałka od szynki  :D ?


 

Masz filmy, masz poradę dla początkujących jak zrobić salceson. Nie wiem czego jeszcze szukasz?

Yes Szefie, toć przecie salecefiksony robię nie od dziś, ciemne i jasne, Mistrz Arkadiusz ma w tym swą dużą zasługę, ale te dzisiejsze mięska nie spełniają warunków pełnowartościowego "cwaniaka", są to tylko dwa rodzaje, bez łba, nóżek i podrobów, a "smaka złapałem, tak mnie jakoś przycisło więc zapytowywuję" :D ?

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak żeby był miękki ale się nie rozpadał.

 

 

Rozumiem więc że tą szyneczkę najlepiej będzie zapeklować w całości i ugotować w jednym kawałku, a następnie pokroić na drobno tak jak normalnie do "cwaniaka", tak myślisz Todek :D ? Ciekaw jestem jak to wyjdzie smakowo, bo świński łeb i pęcherz nadają tego swoistego wspaniałego salcesonowego charakteru i smaku który uwielbiam w tym wyrobie, od biedy zjadam też i w folii oczywista, bo jak kogoś przyciśnie a nie ma akurat pod ręką tego co być powinno i co lubi,  to "kombinuje jak ...." :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba żołądek?

 

 

Nie Todek, osobiście zawsze robię właśnie tylko w pęcherzach, bardziej mi odpowiada ten ich "specyficzny salcesonowy charakter i smak", który daje tylko pęcherz wieprzowy, oczywiście dobrze przedtem wymoczony :D . Teraz jednak jak to mówią "wyszły", a w Szwecji o nie trudno ;) .

https://allegro.pl/oferta/pecherze-wieprzowe-30-35-salceson-pecherz-kera-6808511470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie Todek, osobiście zawsze robię właśnie tylko w pęcherzach, bardziej mi odpowiada ten ich "specyficzny salcesonowy charakter i smak", który daje tylko pęcherz wieprzowy, oczywiście dobrze przedtem wymoczony

No widzisz. Ja zawsze robię w żołądku. I dla mnie to jest prawdziwy salcesonowy smak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzisz. Ja zawsze robię w żołądku. I dla mnie to jest prawdziwy salcesonowy smak. :D

 

 

I też dobrze :D:thumbsup:. A czy teraz, mając zamykarkę robisz  też "wojskowego cwaniaka" w puszce :D ? Tak się od dłuższego czasu przymierzam, ale jeszcze nie robiłem, nie mniej taki "wojskowy", sterylizowany w szybkowarze, powinien być chyba smakowity :D:thumbsup: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sverige, koniecznie w woreczku i na sucho przez 3 dni. :D :D :D Teraz poważnie, o ile pamiętam zarówno 16 jak i zbiór 21 na początku zawierają opisówki, gdzie szczegółowo masz opisane sposoby peklowania m.in. podrobów, łbów i nóżek: https://wedlinydomowe.pl/forum/forum/132-bran%C5%BCowe-receptury-masarskie/

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.