Skocz do zawartości

Zamykarka do puszek


hwat

Rekomendowane odpowiedzi

Wielka maszyna

 

Właśnie Jacku, bo to sprzęt przemysłowy, ale w produkcji konserw, czy jakiejś rzemieślniczej wytwórni na pewno sprawdzi się doskonale, gdyż maszyna jak widać bardzo fajna i solidna, tyle że nie zamyka automatycznie jak nasze "Dixie" :D  :thumbsup: . Myślę że po dodaniu napędu tak jak to zrobił Tusiaczek, zamykarka Dixie staje się doskonałym rozwiązaniem, nawet na potrzeby tzw. "małej gastronomii", bo to przecież kawal solidnej maszyny, jak to się mówi "nie do zajechania" :D:thumbsup::clap: . "Dixie" doposażona w napęd od wspomagania "Nisan Note" cz inny 12v. jest sprzętem że tak powiem absolutnie bezkonkurencyjnym :thumbsup: :clap: !

 

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ten czas zamykania nie na moje nerwy. Wolę coś w tym stylu: https://youtu.be/-rcrfLmTN1k 

 

To normalka, tak przecież było zawsze i ciągle nadal jest, że "Jeden lubi synową, a drugi teściową", i niech tak pozostanie, a te wszystkie "Garażowe Wek Maszyny", też nie są złe, tyle że nie każdy przecież od razu przydomową fabrykę przetworów mięsno warzywnych otwiera, więc spokojnie, bo jak to mówią, "Każdemu według potrzeb" :D:thumbsup: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli ktoś jest w posiadaniu zamykarki takiej jaka ostatnio na forum była nagrodą mam prośbę, czy byłby skłonny zwymiarować wszystkie elementy z systemu zamykania, bo wiertarka stołowa z Lidka jako napęd nadaje się idealnie... Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odświeżam temat ręczna zamykarka do puszek poszukiwana!!! ktoś? coś?

 

 

 Mogę załatwić trzy rodzaje do wyboru kolega poddaje renowacji wychodzą jak nówka, dostosowane do puszek pl 99 mm za miesiąc może dwa Dixe 3200zł ,,All American  2700 zł oraz Ives 2200zł . Dla przykładu pokażę jak odnowił Dixe ze stanu beznadziejnego totalnie zardzewiałego i brakujących części.

post-72431-0-17838600-1621192559_thumb.jpgpost-72431-0-63993100-1621192567_thumb.jpgpost-72431-0-51827900-1621192576_thumb.jpgpost-72431-0-93545800-1621192591_thumb.jpgpost-72431-0-47322800-1621192598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką zamykarkę dostępną na naszym rynku warto kupić na własne potrzeby i jest ona godna polecenia.

 

Mogę załatwić za jakiś czas jeszcze są robione najlepsze z trzech kolega zajmuje się renowacją i dopasowaniem do polskich puszek 99 mm

Dixe 3200zł 

post-72431-0-36472400-1621259773_thumb.jpg

 

All American  2700 zł

post-72431-0-46351600-1621259935_thumb.jpg

 

Ives 2200zł

post-72431-0-05058300-1621260016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ceny poszybowały hmmmm. Jest popyt, jest podaż (czytaj cena), ale takie są prawa rynku

 

No niestety nie ma nic za darmo ;) widziałem, miałem w rękach robotę kolegi maszynki jak nówki wychodzą piękna robota , nawet hartuje części które tego wymagają. W sumie on części nie dorabia jakiś wielki zakład mu robi na tokarkach CNC ,sprawdzali które części są hartowane z kompletnej maszynki i też to robią jak ich nie ma w innych modelach nowo nabytych. Czyli pełna profeska :thumbsup: Okazało sie że ja też w swojej AMERYKANIE nie mam małej podkładki hartowanej która jest ważna, a znajduje się tam gdzie wchodzi górny talerzyk. Kolega rozbiera i wykonuje szkiełkowanie daje smar olej i składa.  A ceny muszą być inne niż rok czy dwa lata temu to normalne tak myślę . Zwłaszcza że teraz Dixe wyrwać to graniczy z cudem, a to też się liczy, dwie pozostałe można kupić nowe w usa ale sam wiesz lie kosztują + koszty transportu zabijają i wyszło było by  jeszcze drożej. Owszem czasami można trafić perełkę nową lub prawie nową za małe pieniądze ale to naprawdę bardzo rzadko. Myślę że chętni się znajdą w końcu te trzy zamykarki to jak Trzej Królowie  :D  ;)

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie tak dawno przecież, kompletne sprawne DIXIE, tyle że z talerzykiem do puszek 83 mm. które zresztą zakupił nam w Szczytnie wiadomo kto, (dzięki mu wielkie za to) w ubiegłym roku chciałem uwolnić do ludzi za prostego tysiaka, ojjjj to było, że nie odnowiona, że nie na 99 mm, i w ogóle, a nawet byli oferenci z konkurencyjnego forum, że owszem, czemu nie, ale nie więcej jak pięć stówek i ew. browar, zresztą są chyba jeszcze gdzieś posty, a teraz to najzwyczajniej wypucuję kolubrynę na błysk, machnę pędzelkiem co trzeba, nooo i wychodzi na to że warto było poczekać  :D:thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem w Toruniu kogoś kto to kocha (renowacje). Wykonuje renowacje pojazdów, motocykli, i różne inne rzeczy zabytkowe. Po okazaniu mu swojego DIXIE, ocenił że aby wyglądała tak jak ta na fotkach u Jacka, to gdzieś w okolicach 200 -250 polskich złotych, ale różni ludzie różnie liczą, i spotkałem się też z takimi co to "śpiewali" min. tysiaka, a zresztą tak dokładnie too, to trudno precyzyjnie zgadnąć :D. Więc jak widać stworzył się tzw. "rynek" na zamykarki, a ludzie chcą zarabiać, i wszystko jest możliwe  :D  :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile taka usługa kosztuje dla All Americana?
 

Teraz na chwilę obecną zajmuje się sprzętem co ma zakupione ma go sporo więc raczej komuś nie będzie odnawiał, ale zapewne jak nie będzie miał co robić podejmie się i takich prac tak myślę. Ile by chciał za taką usługę nie mam pojęcia. Popytam sie dam znać. 


[Dodano: 17 maj 2021 - 18:53]

 

 

ale nie więcej jak pięć stówek i ew. browar
 

Przesyłka ,cło wychodzi więcej niż 500 zł .Osobiście jakieś ponad rok temu jedną swoja Dixe sprzedałem za 2000 zł odnowiona z dorobionymi dystansami do czterech wysokości puszek 99mm. 


[Dodano: 17 maj 2021 - 19:09]

tak jak ta na fotkach u Jacka

 

 

Zwróć uwagę jak sprytnie, fajnie zrobił dixe, że dystansów nie trzeba tylko przesuwasz do wysokości puszki, blokujesz motylkami i dociskasz dźwignią. Sprawdzałem zrobiłem nią kilka puszek sprawdza się system. Tylko na tej fotce w tej zamykarce jest to jeszcze odwrotnie założone i wyższych puszek nie zrobi, ale to nie problem jak obrócił wchodzą i wysokie. 

post-72431-0-19470900-1621271327_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Raczej jednoznacznie. Jeszcze jeden taki Twój wpis i żegnamy się. Tutaj nie tolerujemy niekoleżeńskich postaw i prób zadym.

  • Like 2

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.