Skocz do zawartości

"Zrzynki" schabu (poledwicy).. Mizdra..


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

też zawsze miałem ten problem, i kiedyś psina miała wyżerkę :) a teraz robię tak że warkocze puszczam przez 8, przyprawiam i ładuję w słoiki, pasteryzuję, i mam pyszną mieloneczkę na kanapeczki,

z reszty ścinek, błon, gotuję wywary, przyprawiam standardowymi przyprawami i mam świetną bazę na zupkę, a jak trochę odparujesz to baza na sosy do mięs świetna wychodzi, mrożę w plastikach i mam zawsze pod ręką,

warkocze można też zesmażyć na "maczankę" do chlebka, a taki wywar z resztek ma spore właściwości żelujące i sam się zastanawiam czy można go dodać do kiełbas zamiast wody ??

robię to wszystko ze świeżych, niemrożonych resztek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sam się zastanawiam czy można go dodać do kiełbas

 

Ja  do kiełbas (i oczywiście mielonek)  zawsze robię taki ... :rolleyes: ... "rosołek"  - dodatkowo "miksuję"  z nim  przeciśnięty przez praskę czosnek /dla lepszego rozprowadzenia/.

Edytowane przez Wirus
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg  :) tak jak pisze osid dobrze smakują w konserwach słoikowych ,też tak robię .Propozycja Wirusa też się sprawdza w kiełbasach  :) pozdrawiam

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mizdra..?

W zasadzie to IV klasa, więc do kaszanek, pasztetów można wkręcić, ale użyłem kiedyś zamiast III wp. i też się fajnie kleiło.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ostatnio (z 2 tygodnie temu) robiłem pasztet (kupuje boczek z zebrami, żebra,mizdrę i inne nie potrzebne ścinki gotuje razem) pasztet super,zebrany tłuszcz z garnka idzie do smażenia jajek,dodaje prze smażoną cebulę i robię smalec z cebulą :tongue:

 

post-41869-0-66772400-1410858589_thumb.jpgpost-41869-0-05613600-1410858597_thumb.jpg


:) tak wygląda smalec zebrany z garnka :)

 

post-41869-0-03183200-1410858850_thumb.jpg

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kupuje boczek z zebrami, żebra,mizdrę i inne nie potrzebne ścinki gotuje razem) 

Myślałem, że mizdra występuje tylko na polędwicy.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljack  :) dobrze myślałeś EL GREGOROWI zapewne chodziło o mizdrę z polędwic którą miał z obróbki polędwicy, a nie boczku z żebrami

Edytowane przez Wiesław_65

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Kochani.. Sprobuje zrobic z moich zrzynek kiszke pasztetowa podwedzana.

Mam zamrozone jak pisalem ok. 2 kg. warkoczy i mizdre. Watroba wp. taniocha w tym tygodniu.

Polecacie dokupic jeszcze jakis fragment miesa, czy to juz wystarczy..?

Pasztetowa robilem tylko w sloiczkach a teraz chce w jelitach bydlecych..  :)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam zamrozone jak pisalem ok. 2 kg. warkoczy i mizdre. Watroba wp. taniocha w tym tygodniu. Polecacie dokupic jeszcze jakis fragment miesa, czy to juz wystarczy..?

A gdzie "tłuste" jest?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie "tłuste" jest?

 

 Anko.. Mam jeszcze "pod domem" swieza slonine..

Wczesniej robilem "leberki" w sloiczkach z boczku, ale teraz przy posiadanych warkoczach, wystarczy chyba sama sloninka jako tluste.. Tak.?

 

:)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.