Skocz do zawartości

Gena dłubanie


Gen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Jako, że wędzenie jakoś jeszcze mi za bardzo nie wychodzi, to przynajmniej pokażę,  jak tam nieraz sobie w drewnie dłubię.   Na pierwszy ogień niech będzie jeden z moich foteli.
 

Coś pięknego.... masz wielki talent  :clap:  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przede wszystkim talentu, fotele pierwsza klasa :thumbsup:

 

To jest 1 fotel, mogę dorzucić więcej.

 

Skąd Ty takie zdrowe pniaki bierzesz ...

 

No i właśnie w okolicy Wawy jest spory problem z grubszymi pniakami.post-66927-0-30564800-1411842539_thumb.jpg Aby dostać takie cztery, a właściwie jeden długi do pocięcia, musiałem czekać ponad miesiąc w tartaku, nie mówiąc ile kosztował.

 

Fajnie, że Wam się podoba. Dzięki.

Edytowane przez Gen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile na "Ebayach" mogl bys dostac za Takie prace..!!! :rolleyes:

 

Nie myślałem nad tym. Brak drewna w okolicy, profesjonalnych narzędzi i "dłubanie" w wolnych chwilach sprawiają, że jeden powstawał około miesiąca. Na zarobek się nie nadaje.

Takie fotele są bardzo wygodne, pod warunkiem, że są dopasowane do sylwetki siedzącego.

Edytowane przez Gen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak drewna w okolicy

 

 

Jak tutaj sa burze i wielkie powalone drzewa leza, to wielkie pniaki drzew mozna za usmiech dostac/wziasc..

Wielkie pnie klonow lezaly prawie do zgnilosci u mnie pod blokiem.. 

Musialo puzniej miasto posprzatac..  :mellow:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GEN, z jakiego drewna powstają takie cuda, czasami przywożą mi  drewno do kominka, i jest sporo odziomków, bywa brzoza i dębina której nie moge porąbać, myślę że brzoza sie nie nadaje (murszeje) ale dębina była by w sam raz. Już wiem jakie meble wstawie do altany. Dzieki.

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako, że wędzenie jakoś jeszcze mi za bardzo nie wychodzi, to przynajmniej pokażę, jak tam nieraz sobie w drewnie dłubię.

Oj tam ... oj tam ... zaraz nie wychodzi :) nie od razu człowiek wszystkiego w stanie jest się nauczyć ... ale te fotele to jest prawdziwe mistrzostwo... :thumbsup:

ten z liśćmi szczególnie. Dla mnie takie rzeczy mają ''duszę'' Żeby coś takiego zrobić trzeba wiele czasu poświęcić i mieć inwencję twórczą, a tej Tobie nie brakuje.

Mogę prosić o więcej fotek ? :)

Gen... już Cię lubię  :) ... za to co robisz :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anuś, :blush:  Proszę bardzo.

 

@PePe,

U mnie wysokość oparcia mierzona od ziemi wynosi 1 metr.  Ale zależy jak wyprofilujesz pod plecy i dla kogo (wzrost).

Ten pierwszy był robiony pod moje wymiary.

Ten natomiast dla osoby niższej z większymi literami (4), więc szerszy.

 

post-66927-0-36791500-1411848071_thumb.jpgpost-66927-0-64277000-1411848083_thumb.jpgpost-66927-0-20348300-1411848100_thumb.jpgpost-66927-0-73378100-1411848139_thumb.jpg

post-66927-0-07526700-1411848180_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veit Stoss tyle mogę powiedzieć bardzo piękne i pracochłonne prace ;))Bardzo dobrym budulcem była by lipa biała miękka jak plastelina;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam że za taki komplecik to by taki Borniaczek sam i cały byłby rabatem Maćku ;)

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym potem konserwowałeś fotel??

 

 

Drewno było malowane drewnochronem lekko koloryzującym - np. liście zielonym, całość jasny orzech,

następnie woskowane woskami koloryzującymi - w tym przypadku kolor orzech i na koniec potraktowane woskiem patynującym.

Oczywiście po tych zabiegach szczotka do butów i dłuuugie polerowanie wosku.

Gdybym je trzymał na zewnątrz, to bym musiał powtarzać woskowanie np. woskiem bezbarwnym do samochodów, ale w domu tylko czasami poleruję szmatką.

 

Ps. Trzymane w domu wydają się być trochę za ciemne (w stosunku, do wystroju mieszkania), dlatego zastanawiam się jak postąpić z kolejnym.

Chyba jakiś jaśniejszy wosk kupię, albo drewnochron dam bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roger - zdecydowanie masz rację, dobrze więc, że Gen nie przyszedł z fotelem prosić o rabat ;) , byłbym stratny. Chociaż może fotel znalazłby właściwe zastosowanie, np stałby u mnie obok Borniaka lub tradycyjnej wędzarni :) , a ja mógłbym wygodnie oczekiwać na wędzonki.

 

Próbowałem robić coś w drewnie, nie mam jednak talentu, ręka nie ta :mad:

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.