Skocz do zawartości

Pasztet "słoikowy" BonAir`a


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy najwyższy słoik w garnku może wystawać z wody 1,5 cm poniżej wieczka?

jeżeli to jest najwyższy to najniższe są schowane pod wodą? :rolleyes:

A w czym to przeszkadza? Ja nieraz ustawiałem dwie warstwy, przekładając ścierkami, i nigdy nie było problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy najwyższy słoik w garnku może wystawać z wody 1,5 cm poniżej wieczka?

jeżeli to jest najwyższy to najniższe są schowane pod wodą? :rolleyes:

 

Tak, reszta byłą pod wodą, ale szczelna. W największym zmieniłem nakrętkę i wszystko wyszło super. Podczas śniadania została przeprowadzona "kontrola jakości" :thumbsup: Muszę tylko dokładną wagę sobie kupić do przypraw, bo na "oko" to można przeholować. Na szczęście u mnie tylko lekko pieprzny wyszedł - taki jaki lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregtom napisz ten sposób pasteryzacji w piekarniku z termoobiegiem
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym to przeszkadza?

zawsze myślałem że słoiki powinny być zalane max ok 1-2 cm poniżej nakrętki :rolleyes:

Od młodych lat pamiętam że tak się się w domu robiło.

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo, na pewno wykorzystam ten sposób

ciekawe czy tak można też pasteryzować przetwory owocowe i warzywne na zimę ?

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazi na pewno spróbuje, ponieważ pasteryzuje ogromne ilości przetworów, a ten sposób wydaje mi się lepszy i więcej naraz słoików wchodzi do piekarnika niż do garnka

Dzięki :wink: :wink:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował tego przepisu BonAira

 

http://wedlinydomowe.pl/wedliny-podrobowe/pasztety/1561-konkursowy-extra-smarowny-pasztet-sloikowy-bonair-a

 

Ze strony głównej, właśnie zrobiłem składniki i teraz sie zastanawiam czy nie za mało mięsa dałem, bo wg przepisu z forum jest 80% a tu tylko 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób z tego http://wedlinydomowe.pl/w...oikowy-bonair-a i będzie dobrze.Ja nie daję kaszy a smarowność reguluję ilością wywaru.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Dzieki robie

Składniki:

 

 

wieprzowina kl.II - 0,3 kg (waga po ugotowaniu)

wątróbki kurze - 0,3 kg (waga po sparzeniu)

słonina - 0,4 kg

 

i dorzucam plaster karkówki bo sie ugotowała już.

Wcześniej miałem tylko ćwiartki z kury, będzie mieszane :)

 

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witaj. Tutaj masz wszystko: https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=764

Teraz jest nowe okienko wrzucania i zaznacz z lewej u góry opcję - wielkość zdjęcia: 500 px.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dzień dobry , mam pytanie odnośnie mieszanki , którą dostałam gratis przy zakupie "blondynki" w masarni :-) jest to mieszanka "pasztet domowy" i skład : papryka ostra,pieprz czarny , gorczyca biała , bazylia , cebula , czosnek , majeranek , jałowiec , kolendra , cząber , mięta , tymianek , ziele angielskie , kwas cytrynowy , sól , cukier . kurka i nie wiem teraz czy dodawać np.soli czy tylko ileś tej mieszanki ? może ktoś robił pasztet słoikowy i dodawał gotowca ? ćwiartki  kuraka przygotowane , watróbka moczy się , skórki też a dylemat dotyczy przypraw :-( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry wszystkim :-) no i dodałam tej przyprawy z postu powyżej na "palec w wyrób i do ziapy" , zrobiłam trochę zwyczajnego pasztetu , troche pomidorowego i trochę paprykowego , wczoraj był pierwszy etap tyndylizacji i jak tak zaglądam w ten gar to masa w sloiku nie jest stała tylko wolno przelewa się , dziś drugi etap tyndylizacji a zrobie pelną bo wyszło 10 słoików  :) i nie zje się za szybko . Moje pytanie dotyczy tej masy w środku i czy po zakończeniu tyndylizacji jak słoje pójdą w lodówę to powinien być stały ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.