Skocz do zawartości

Magdaleny kucharzenie


Gość magdajack

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Po literkach mam zgage :-P

 

aaaa, bo to trzeba sobie te literki samemu napisać :tongue: wtedy nie ma zgagi i głowa na drugi dzień nie boli ;)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 494
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie znasz się na literaturze :tongue: Mamy na forum kolegów tak uzdolnionych literacko, że po ich dziełach głowa wcale nie boli. Można czytać i czytać ... oby tylko wątroba wytrzymała :)

Edytowane przez Maad

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od rana czytam sobie ten Wasz blog... zgłodniałem znacząco, ślinka mi jakoś tak w ustach wezbrała i doszedłem do konstruktywnego wniosku że lepiej niż na nasze forum trafić nie mogliście  :cool: Przekonacie się dlaczego już po pierwszym zlocie  :) Bo tylko coś wspaniałego może wyniknąć ze spotkania pasjonatów, wielbicieli a często i wyznawców dobrej kuchni  :rolleyes:

A spotkań czy zlotów ci u nas dostatek  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadami prawie jesteśmy (ja na Bródnie mieszkam).

 

tak sie nie chwal  bo cie kiedy odwiedze w wakacje,  mieszkalam na Brodnie i zawsze jestem tam jak przyjezdzam do PL 

 

mardem Twoje przepisy sa bardzo zachecajace napewno zostana wykorzystane :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od rana czytam sobie ten Wasz blog... zgłodniałem znacząco, ślinka mi jakoś tak w ustach wezbrała i doszedłem do konstruktywnego wniosku że lepiej niż na nasze forum trafić nie mogliście :cool: Przekonacie się dlaczego już po pierwszym zlocie :) Bo tylko coś wspaniałego może wyniknąć ze spotkania pasjonatów, wielbicieli a często i wyznawców dobrej kuchni :rolleyes:

A spotkań czy zlotów ci u nas dostatek :cool:

Mam nadzieje ze w najblizszym czasie na jakims zlocie wyladujemy. Dziękuję za piekne i mile slowa z samego rana ????

 

Sąsiadami prawie jesteśmy (ja na Bródnie mieszkam).

tak sie nie chwal bo cie kiedy odwiedze w wakacje, mieszkalam na Brodnie i zawsze jestem tam jak przyjezdzam do PL

 

mardem Twoje przepisy sa bardzo zachecajace napewno zostana wykorzystane :thumbsup:

Z przepisami staramy sie jak mozemy. Mamy nadzieje ze niedlugo to nic nie bedziemy musieli kupowac w sklepie tylko sami bedziemy wszytsko wytwarzac. Miesko, nabial i inne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na takim malutkim marginesie przekaż proszę Pawłowi że jego ziom Winc dał ciała.... Skowyt jest zajebisty  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Widze ,ze jajkiem smarujecie chleby.  Nasteponym razem posmaruj piwem , tez bedzie ladna skorka, 

Pokaz ... co jest w srodku  :D , znaczy sie przekroj poprosze :D

http://2.bp.blogspot.com/-UPNDOf8wFoU/VE1mTyoSCcI/AAAAAAAAHH4/85vLqq3y61U/s1600/Chleb%2Bpszenny%2B5.JPG

 

Dopiero teraz udało mi się wrzucić zdjęcie. 120 minut opóźnienia pociągu znacząco psuje plany  :hmm:

Ot taki zwykły, smaczny chlebek pszenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam zobaczyc skorke przy tak mocnym podpieczeniu. Ale to nie wazne.

 Chleby to moje hobby ;)

Edytowane przez ANNAM

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekłam z Waszego bloga wczoraj bułki orkiszowe na mleku (starszak pochłaniał dziś w szkole na drugie śniadanie) i chleb z siemieniem lnianym http://www.chleby.info/2014/06/chleb-pszenny-z-siemieniem-lnianym.html

Chleb mi nie wyszedł, ale to z winy raczej trafionych drożdży i na bank spróbuję jeszcze raz, bo przepis bardzo mi się podoba. Poza tym, ja jako antytalent kulinarny regularnie coś chrzanię - ale nie poddaję się ;-)

Z którego przepisu jest ten chleb z siemieniem i makiem z pierwszej strony??? Mak zachwycił starszego więc trzeba będzie się z ni zmierzyć ;-)


Dobra już doczytałam i już wiem, który to przepis :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piekłam z Waszego bloga wczoraj bułki orkiszowe na mleku (starszak pochłaniał dziś w szkole na drugie śniadanie) i chleb z siemieniem lnianym http://www.chleby.info/2014/06/chleb-pszenny-z-siemieniem-lnianym.html

Chleb mi nie wyszedł, ale to z winy raczej trafionych drożdży i na bank spróbuję jeszcze raz, bo przepis bardzo mi się podoba. Poza tym, ja jako antytalent kulinarny regularnie coś chrzanię - ale nie poddaję się ;-)

Z którego przepisu jest ten chleb z siemieniem i makiem z pierwszej strony??? Mak zachwycił starszego więc trzeba będzie się z ni zmierzyć ;-)


Dobra już doczytałam i już wiem, który to przepis :-)

Podaje przepis bo go na blogu jeszcze nie ma:

 

400 g mąki pszennej

230-250 ml wody

1 łyżeczka soli

1 łyżeczka cukru

2 łyżeczki suchych drożdży

 

Wszystkie składniki łączymy ze sobą i dokładnie wyrabiamy ciasto.(ręcznie lub w maszynie)  Początkowo może się lepić do dłoni, ale im dłużej będziemy wyrabiać, tym mniej będzie się kleiło. Wyrabiamy ok. 20-25 minut. Wkładamy do miski, przykrywamy ściereczką i zostawiamy do wyrośnięcia na 1 godzinę. Po tym czasie wyjmujemy ciasto na wysypany mąką blat i formujemy bochenek. Ponownie przykrywany ściereczką i znowu zostawiamy na 1 godzinę do wyrośnięcia.

Jak ciasto wyrośnie to ostrym nożem (lub żyletką) nacinamy ukośnie wierch w kilku miejscach i smarujemy dokładnie mlekiem.

Pieczemy 35 minut w 200 stopniach.

 

Cieszymy się, że korzystasz z naszych przepisów. A z tymi chlebami to tak jest, że czasem ot tak nie wychodzą.... 

Edytowane przez marderm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.