Skocz do zawartości

Magdaleny kucharzenie


Gość magdajack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 494
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chleb rósł rósł i wyrósł - pyszny :) .

Dwa poprzednie błędy - niedziałające już chyba drożdże instatnt i użycie płatków owsianych błyskawicznych zamiast zwykłych.

:D Cieszymy się że Ci się udał!  :)

W razie co, masz już nasz numer to dzwoń  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chleb rósł rósł i wyrósł - pyszny :) .

Dwa poprzednie błędy - niedziałające już chyba drożdże instatnt i użycie płatków owsianych błyskawicznych zamiast zwykłych.

:D Cieszymy się że Ci się udał!  :)

W razie co, masz już nasz numer to dzwoń  :)

 

 

Planuje kolejne więc....szykujcie się :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe tam serek, ze srem to se może każdy gupi... ja se zara nakroję wędlinki co to mnie była i ładnie dojrzała  :cool:

To se nakroiłem... zjadliwe nawet  :tongue:

 

post-44979-0-90872500-1414655666_thumb.jpg

 

No dobra, chlebek pyszniutki jest nad podziwianie wszelakie ...

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe tam serek, ze srem to se może każdy gupi... ja se zara nakroję wędlinki co to mnie była i ładnie dojrzała  :cool:

To se nakroiłem... zjadliwe nawet  :tongue:

 

attachicon.gif20141030_084953.jpg

 

No dobra, chlebek pyszniutki jest nad podziwianie wszelakie ...

Eee tam chleb, jakie fajne mięcho tam masz  :clap:  :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a u ans mięcha dostatek ale z chlebkiem zawsze problem był... Ile to już zakwasów słońce moje zamordowało to nawet nie zliczę  :cool: Nawet wizyta latającej piekarni ze samej stolycy na niewiele się zdała  :)

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a u ans mięcha dostatek ale z chlebkiem zawsze problem był... Ile to już zakwasów słońce moje zamordowało to nawet nie zliczę  :cool: Nawet wizyta latającej piekarni ze samej stolycy na niewiele się zdała  :)

 

Zdała się zdała jeno na krótko :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A keczuk ;) robię tak:  

 

500 g dojrzałych pomidorów (ewentualnie z puszki - poza sezonem)

1 posiekanej cebuli

1 posiekany ząbek czosnku

1 szczypta słodkiej papryki

100 ml octu winnego

100 g cukru pudru

1-2 łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu (zależy jak bardzo ostry keczup chcemy)

sól

 

Pomidory myjemy i zalewamy wrzątkiem. Obieramy ze skórki. Kroimy na małe kawałki usuwając gniazda nasienne. Wkładamy do garnka, dodajemy cukier, ocet winny, cebulę, czosnek, paprykę, sól i pieprz (czyli wszystkie składniki). Gotujemy na małym ogniu około 2 godziny. Przez 1,5 godzimy mieszamy od czasu do czasu, potem keczup powinien zacząć intensywnie gęstnieć. Wtedy musimy mieszać dość często żeby się nie przypalił. Jak już pomidory są dostatecznie rozgotowane, a keczup odpowiednio gęsty to zdejmujemy z palnika i miksujemy blenderem. Gorący przekładamy do słoiczka. My zrobiliśmy od razu podwójną porcję, a co będziemy sobie żałować :)

 

http://3.bp.blogspot.com/-0zBs-Q1R8PI/U8l3JjV1AoI/AAAAAAAAFVs/KD2Slwx_RbU/s1600/keczup+domowy+2.jpg

Edytowane przez marderm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marderm,apropo twojej bulionetki ,probowalas ja zamrazac w takich pojemniczkach na kostki lodu?

bo ja kurcze myslalam taka zrobic tylko ze u mnie w lodowce staly brak miejsca :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile to już zakwasów słońce moje zamordowało to nawet nie zliczę 
 

 Tusiaczkowa jak ty to zrobilas?

 

My też kilka zabiliśmy... A bo to dokarmić zapomnieliśmy, a bo nie wiedzieliśmy że kranówką nie można...

@marderm,apropo twojej bulionetki ,probowalas ja zamrazac w takich pojemniczkach na kostki lodu?

bo ja kurcze myslalam taka zrobic tylko ze u mnie w lodowce staly brak miejsca :)  

Kochana, nie próbowałam właśnie, bo robie ją w litrowym słoiku i mi otwarta stoi kilka miesiecy i sie nie psuje. Ale jeżeli będziesz robiła i zamrażała to daj znać jak wyszło bo ciekawa jestem. A poza tym jak gorące wlejesz i zassiesz to w chłodnym miejscu może postoją długo, w piwnicy czy gdzie tam trzymasz weki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w piwnicy czy gdzie tam trzymasz weki

Electra ma schowek w lodzie wykuty.  :D

 

A co do keczupu, to łagodny będzie bez pieprzu?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak ja mam garderobe obok szybu windy i tam zima to nie ma wiecej jak 15 stopni tylko ze tam to juz nawet sloiczka z dzememem nie wcisnea nie mowiac o litrowym sloiku 

Pawel u nas zimy lagodniejsze niz w PL ,przynajmniej ja je lepiej znosze w Pl bylam raz na swieta BZ, to przeziebiona caly tydzien bylam.

Jak zrobie taka bulionetke to czesc zamroze i dam znac jak sie zachowuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak ja mam garderobe obok szybu windy i tam zima to nie ma wiecej jak 15 stopni tylko ze tam to juz nawet sloiczka z dzememem nie wcisnea nie mowiac o litrowym sloiku 

Pawel u nas zimy lagodniejsze niz w PL ,przynajmniej ja je lepiej znosze w Pl bylam raz na swieta BZ, to przeziebiona caly tydzien bylam.

Jak zrobie taka bulionetke to czesc zamroze i dam znac jak sie zachowuje :-)

Koniecznie daj znać, choć u mnie problem taki, że do zamrażalnika nawet pojemniczka czy torebeczki z czyms nie wcisnę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.