Skocz do zawartości

Magdaleny kucharzenie


Gość magdajack

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ArkoGdynia

 

 

Wędzarka Bronia Nowy członek Marderowej rodzinki
 

 

No to widzę że Mikołaj obfituje w prezenty w tym roku......  :santa:

worek mu się rozsypał jeszcze przed świętami!!  :laugh:

 

Kawał niezłej maszyny.... a instrukcja to pewnie kilka tomów z PWN-u grubości ma  :tongue:

Teraz nic tylko wędzić!!! 

Gratuluję i życzę owocnego Dymienia..... a mięsko już zapeklowane?!

 

Z Dymnym pozdrowieniem..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 494
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość magdajack

 

Wędzarka Bronia Nowy członek Marderowej rodzinki
 

 

No to widzę że Mikołaj obfituje w prezenty w tym roku......  :santa:

worek mu się rozsypał jeszcze przed świętami!!  :laugh:

 

Kawał niezłej maszyny.... a instrukcja to pewnie kilka tomów z PWN-u grubości ma  :tongue:

Teraz nic tylko wędzić!!! 

Gratuluję i życzę owocnego Dymienia..... a mięsko już zapeklowane?!

 

Z Dymnym pozdrowieniem..... 

 

Dzisiaj zasuwam na bazarek po szynki i schaby :D

tylko gdzie ja mam je peklowac jak na dworze non stop na minusie a w lodówce nie ma miejsca? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wędzarka Bronia Nowy członek Marderowej rodzinki
 

 

No to widzę że Mikołaj obfituje w prezenty w tym roku......  :santa:

worek mu się rozsypał jeszcze przed świętami!!  :laugh:

 

Kawał niezłej maszyny.... a instrukcja to pewnie kilka tomów z PWN-u grubości ma  :tongue:

Teraz nic tylko wędzić!!! 

Gratuluję i życzę owocnego Dymienia..... a mięsko już zapeklowane?!

 

Z Dymnym pozdrowieniem..... 

 

Dzisiaj zasuwam na bazarek po szynki i schaby :D

tylko gdzie ja mam je peklowac jak na dworze non stop na minusie a w lodówce nie ma miejsca? :(

 

Spróbuj zrobić sobie taki mały sześcian ze styropianu (tak aby tam wiaderko od fermentatora wchodziło) i do tego jakaś kołdra.

Taki sześcian wystawiasz za balkon, wstawiasz w środek wiaderko, opatulisz kołderką czy kocem i na pewno to się sprawdzi.:) Styropian 10cm grubości.

Są specjalne kleje które kleją styropian także nie bój się o to jak taki sześcian złożysz :)

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wystawiasz za balkon, wstawiasz w środek wiaderko, opatulisz kołderką

 

Proponował bym jednak wystawienie na balkon, bo mogą wystąpić problemy z wstawieniem wiaderka i opatuleniem kołderką. ;) ;) ;)  Pomysł w sam w sobie prosty i tym samym genialny. Sam wykorzystam.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

 

 

 

Wędzarka Bronia Nowy członek Marderowej rodzinki
 

 

No to widzę że Mikołaj obfituje w prezenty w tym roku......  :santa:

worek mu się rozsypał jeszcze przed świętami!!  :laugh:

 

Kawał niezłej maszyny.... a instrukcja to pewnie kilka tomów z PWN-u grubości ma  :tongue:

Teraz nic tylko wędzić!!! 

Gratuluję i życzę owocnego Dymienia..... a mięsko już zapeklowane?!

 

Z Dymnym pozdrowieniem..... 

 

Dzisiaj zasuwam na bazarek po szynki i schaby :D

tylko gdzie ja mam je peklowac jak na dworze non stop na minusie a w lodówce nie ma miejsca? :(

 

Spróbuj zrobić sobie taki mały sześcian ze styropianu (tak aby tam wiaderko od fermentatora wchodziło) i do tego jakaś kołdra.

Taki sześcian wystawiasz za balkon, wstawiasz w środek wiaderko, opatulisz kołderką czy kocem i na pewno to się sprawdzi. :) Styropian 10cm grubości.

Są specjalne kleje które kleją styropian także nie bój się o to jak taki sześcian złożysz :)

 

dzieki za podpowiedz. A jakbym na dzień wystawiała na balkon a na noc do mieszkania  to byłoby ok? zapeklowałabym dziisaj a wedziła w sobotę albo niedziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peklowanie musi odbywać sie w stałej temperaturze. 4-6°C

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz jakiś termometr to wstaw go w solankę, ma być 4-8*, a najlepiej coś pomiędzy czyli 6* ;) a może w piwnicy masz chłodniej ?? polataj z termometrem tu i tam i może znajdziesz jakieś dogodne miejsce, można tak jak mówisz, w dzień na balkon, a w nocy do domku, choć ja nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda nie ma balkonu  :facepalm:  ma za to taras :)

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

jak masz jakiś termometr to wstaw go w solankę, ma być 4-8*, a najlepiej coś pomiędzy czyli 6* ;) a może w piwnicy masz chłodniej ?? polataj z termometrem tu i tam i może znajdziesz jakieś dogodne miejsce, można tak jak mówisz, w dzień na balkon, a w nocy do domku, choć ja nie polecam.

JW Destriction niestety nie pomyślało o piwnicach na moje nieszczęście :(

Magda nie ma balkonu  :facepalm:  ma za to taras :)

Ogródek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Peklowanie musi odbywać sie w stałej temperaturze. 4-6°C

czyli podusia, kołderka i wynocha na ogródek :) albo wyrzuce męża piwo z lodówki :) to zaraz zrobi sie miejsce  :devil:  :devil:  :devil:

 

O to też jest myśl - piwo nie musi stać w lodówce cały czas - możesz je wystawić do kuchni, a do lodówki kup sobie pojemnik (spory pojemnik) który się zmieści. Ja jak mam naprawdę małe kawałki mięsa to taki pojemnik na 3litry daje radę.

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

 

 

Peklowanie musi odbywać sie w stałej temperaturze. 4-6°C

czyli podusia, kołderka i wynocha na ogródek :) albo wyrzuce męża piwo z lodówki :) to zaraz zrobi sie miejsce  :devil:  :devil:  :devil:

 

O to też jest myśl - piwo nie musi stać w lodówce cały czas - możesz je wystawić do kuchni, a do lodówki kup sobie pojemnik (spory pojemnik) który się zmieści. Ja jak mam naprawdę małe kawałki mięsa to taki pojemnik na 3litry daje radę.

 

tylko co na to powie mąż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzarka Bronia :) Nowy członek Marderowej rodzinki :)

No to już na pewno na działce mnie nie odwiedzisz podczas wędzenia przez najbliższe X miesięcy, jak zaczniesz testować.  :D Bronia jakaś wielka jest.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

 

Wędzarka Bronia :) Nowy członek Marderowej rodzinki :)

No to już na pewno na działce mnie nie odwiedzisz podczas wędzenia przez najbliższe X miesięcy, jak zaczniesz testować.  :D Bronia jakaś wielka jest.

 

Bronia malutka jest :) UW70. Tylko taka perspektywa widocznie. A jak Ty nie zapraszasz to na pewno nie odzwiedzę  :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronia malutka jest UW70. Tylko taka perspektywa widocznie.

 

 

Maleństwo :) Mój Bronek UW150  już kilka lat mi służy. Powodzenia na nowej drodze z zabawami z Bronią :)

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

 

Bronia malutka jest UW70. Tylko taka perspektywa widocznie.

 

 

Maleństwo :) Mój Bronek UW150  już kilka lat mi służy. Powodzenia na nowej drodze z zabawami z Bronią :)

 

No i ja mam nadzieje ze mi troche posłuży :) Wiążę z nią duże nadzieje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda jak masz lodowke turystyczna to mozesz wykorzystac ,miecho do solanki w pojemniku opatulic gazetami ,ja tak robilam jak nie mialam miejsca w lodowce ,do niewielkich ilosc mozna kupic pudelka tego typu 

http://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/526/600/600/pl/0/templates/images/products/526/a03ee88c11c9950c7ebca6fb5522e4c7.jpg 3 l mam i wchodzi do niego 2 kg boczku,6 ozorkow wieprzowych (1.5 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

Magda jak masz lodowke turystyczna to mozesz wykorzystac ,miecho do solanki w pojemniku opatulic gazetami ,ja tak robilam jak nie mialam miejsca w lodowce ,do niewielkich ilosc mozna kupic pudelka tego typu 

http://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/526/600/600/pl/0/templates/images/products/526/a03ee88c11c9950c7ebca6fb5522e4c7.jpg 3 l mam i wchodzi do niego 2 kg boczku,6 ozorkow wieprzowych (1.5 kg)

Wiesz co kochana , chyba jednak wyrzuce męża browary. Najwyżej sie nie bedzie przez kilka dni odzywał :):devil:  :devil:  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, moj to juz nawet nie wstawia ,bo wie ze zaraz wyleca  :devil: przestawil sie teraz na whisky ( dalam mu troche miejsca w zamrazalniku na kostki lodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i która płeć tu jest dyskryminowana ? :(

Solidarnosc Ja ........................ "mników"  ..... cholercia ... jak my się weźmiemy za wasze gałgany, buciki i waciki to dopiero bedzie kuku .... ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

 

jak my się weźmiemy za wasze gałgany, buciki i waciki to dopiero bedzie kuku
Roger dobrze prawisz :) 

 

A kto bedzie szyneczkę pałaszował? Boczuś? Polędwiczkę? Sama ja? A kto bedzie przy wędzarce marzł? Sznurował mięso, pelkował? Sama ja! ( kolejność przypadkowa ;))

a w szafie sobie mięsa nie postawię kruca fiks zderenwowałam sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w szafie sobie mięsa nie postawię kruca fiks zderenwowałam sie :)

 

No i masz racje !!!! szafa to idealne miejsce na podnośniki hydraulicze , gadzety elektroniczne, "puzon" i jakaś konsolę , niestety wiecznie pełna gałganów, apaszek, bluzeczek, sukienek, sweterków, topów, płaszczyków itd .... itp ....

I wyszukaj tu człowieku dla siebie kawałek realnej "przestrzeni zyciowej" ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdajack

 

w szafie sobie mięsa nie postawię kruca fiks zderenwowałam sie :)

 

No i masz racje !!!! szafa to idealne miejsce na podnośniki hydraulicze , gadzety elektroniczne, "puzon" i jakaś konsolę , niestety wiecznie pełna gałganów, apaszek, bluzeczek, sukienek, sweterków, topów, płaszczyków itd .... itp ....

I wyszukaj tu człowieku dla siebie kawałek realnej "przestrzeni zyciowej" ;)

 

Doigracie sie chłopaki, oj doigracie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.