Skocz do zawartości

Chleby, chlebki, bułki i inne pieczywo.


paweljack

Rekomendowane odpowiedzi

Pawel, piekarnia nie jest polska piekarnia. To jest jedna z kilku , a glowna piekarnia jest na Tasmani.  Tu gdzie mieszkam, jak niedawno sie dowiedzialam, jest grupa Polakow. Ale klijentela jest rozmaita, glownie rodowici Australijczyczy( wiadomo, Austarlijczycy to pierwsza emigracja wiezniow z wysp Brytyjskich) , jest duza grupa Aborygenow no i z innych nacji mieszanki. 

 Ja nie mieszkam w miescie juz, wyprowadzilam sie na wies, a prace mam dwie miejscowosci dalej od siebie.

 

 Pawel, tu gdzie jestem zatrudnio, to troche inaczej niz myslisz a za duzo tlumaczenia, bez wejscia na tematy , jakich ja nie powionnam przekazywac. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Pawel, tu gdzie jestem zatrudnio, to troche inaczej niz myslisz a za duzo tlumaczenia, bez wejscia na tematy , jakich ja nie powionnam przekazywac. 

Zabrzmiało jakbyś pracowała nie w piekarni lecz w służbach specjalnych :D

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sporo napisała ;)
Technologia nieco przypomina mi piekarnię z Arizony -  Proof Bread
Artisan Sourdough Bread Process from Start to Finish
 
Bardzo wiele można podpatrzeć na ich kanale:


 

 
A dodatku ta piekarnia ma ciekawą historię. Parę lat temu (2013), gdy ulubiony piekarz przeszedł na emeryturę, to para polsko-libańskiego pochodzenia Jonathan Przybyl i Amanda otworzyła piekarnię w garażu. Zaczęli od wypieków na weekendowe jarmarki. Potem, gdy rzucili pracę w korpo, a działalność się rozwijała, to sąsiedzi oprotestowali, że dużo samochodów dostawczych przed ich posesją. Dziś biznes się rozwija: dwie  piekarnie i punkty sprzedaży.
https://www.thesourdoughpodcast.com/episodes/2020/2/9/jon-and-amanda-of-proof-bread
https://www.abc15.com/news/were-open-arizona/proof-bread-finds-its-new-home-in-downtown-mesa-opens-main-street-harvest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.