Skocz do zawartości

Wędzoneczki Małgoś


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wygląda przepięknie a smakuje zapewne jeszcze lepiej  :clap: Muszę zrobić taki w osłonce bo dawno nie robiłem, tylko jak sobie pomyślę ile mnie nerwów ostatnie pakowanie w osłonkę kosztowało to mi się odechciewa :)

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś , zdradż proszę jak zapakować sztukę mięsa w taką osłonkę. Moja chłopięca intuicja nic mi nie podpowiada... :facepalm:

Przede wszystkim musimy wybrać dość wąski kawałek karkówki ,aby zmieścił się w osłonkę białkową(ja używam większej -czyli 100.)

Moczymy osłonkę białkową przed nabiciem w 10% roztworze soli. Później należy dokładnie wycisnąć wodę z osłonki i wkładać mięso do jej środka.Przyznaję jest z tym troszkę zabawy ..trzeba uzbroić się w  cierpliwość . ;)

"Bez rurkie PCV hydrauliczne" - znając życie ;)

 a nie ..bo ręcznie :D. Rurki nie używałam

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Małgoś , zdradż proszę jak zapakować sztukę mięsa w taką osłonkę. Moja chłopięca intuicja nic mi nie podpowiada... :facepalm:

Przede wszystkim musimy wybrać dość wąski kawałek karkówki ,aby zmieścił się w osłonkę białkową(ja używam większej -czyli 100.)

Moczymy osłonkę białkową przed nabiciem w 10% roztworze soli. Później należy dokładnie wycisnąć wodę z osłonki i wkładać mięso do jej środka.Przyznaję jest z tym troszkę zabawy ..trzeba uzbroić się w  cierpliwość . ;)

"Bez rurkie PCV hydrauliczne" - znając życie ;)

 a nie ..bo ręcznie :D. Rurki nie używałam

 

Panowie ,nigdy nie dorównamy kobiecym dłoniom ;)

Małgosiu jaki rozmiar osłonki wykorzystałaś ?

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu jaki rozmiar osłonki wykorzystałaś ?

 

100 - napisałam wyżej

----------------------

 

 

Coś mi z tą 100 nie pasowało i poszłam zmierzyć..osłonka ma 15,5 cm..czyli 150 ?? 

Zaraz poprawię wyżej ,aby nie wprowadzać w błąd. Wcześniej używałam 100 .

post-39887-0-37575500-1415112774_thumb.jpg

 

Jak ona wpływa na smak? I tak sobie myślę dlaczego akurat karkówkę pchamy w osłonki a nie szynkę czy polędwice?

Moim zdaniem jest to zabieg ,który jest stosowany, aby wyrób był kształtniejszy.

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi z tą 100 nie pasowało i poszłam zmierzyć..osłonka ma 15,5 cm..czyli 150 ?? 

Zaraz poprawię wyżej ,aby nie wprowadzać w błąd. Wcześniej używałam 100 .

Nie poprawiaj, bo szerokość to nie fi.

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

osłonka ma 15,5 cm..czyli 150

 

Czyli użyłaś 100-i Małgosiu  ;)  

 

obwód= 2 x r x Pi - przy tym pomiarze /2 i wyjdzie Ci przy setce 157mm ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś , zdradż proszę jak zapakować sztukę mięsa w taką osłonkę. Moja chłopięca intuicja nic mi nie podpowiada... :facepalm:

Pakowałem teraz takie kawałki ponad 1kg o średnicy ok 12-14cm z pierwszym walczyłem bo nie namoczyłem osłonki jakoś weszło :devil: , drugą porcję "wpychałem" już w namoczoną  bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej taka karkówkę zapakować w kątnicę wołową, ale jest ona trudna do zdobycia.Ja używam do nadziewania w osłonki białkowe wazonu do kwiatów w kształcie stożka z obciętym dnem.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.