Skocz do zawartości

Wyroby wróbla


wróbel75

Rekomendowane odpowiedzi

Boczek z kminkiem

 

Inspiracja zaczerpnięta od: Marek z Bielska https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/13464-marek-z-bielska/page-6?do=findComment&comment=642992

 

post-67266-0-63238400-1578953471_thumb.jpg

 

post-67266-0-84098900-1578953489_thumb.jpg

 

Następnym razem odważniej posypię kminkiem i będzie idealny.

Z dzieciństwa mam uraz do kminku ale o dziwo chyba dojrzałem bo zaczyna mi smakować :facepalm::laugh:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Boczek wygląda pięknie. Dla mnie kapusta kiszona zasmażana,bigos czy ser smażony bez dodatku kminku to potrawy pozbawione odpowiedniego smaku.
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie kapusta kiszona zasmażana,bigos czy ser smażony bez dodatku kminku to potrawy pozbawione odpowiedniego smaku.
do bigosu nie dodaje ale do gulaszu wegierskiego to obowiazkowo 
[Dodano: 14 sty 2020 - 16:58]

@wróbel75, zamiast kminku sypmik szalwia , tez jest pysznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia teraz mam zagwozdkę. :facepalm:

Jemy go z LP właśnie pierwszy raz na zimno i ... nie wiemy która wersja jest lepsza. Na ciepło czy zimno. Obie są zaje....e! :thumbsup::clap:

Boczek wchodzi do menu na stałe i będziemy szokować znajomych na każdej imprezie :D

 

 

 

zamiast kminku sypmik szalwia , tez jest pysznie :)

Na pewno wypróbuję rożne "wariacje"

 

Kminku nie lubiłem i wydłubywałem go z pieczywa za dzieciaka.

Potem był epizod w wojsku gdzie smakował mi na warcie, ale byłem wtedy głodny i nic innego nie było  :D 

Teraz zasmakował mi w wędlinie i coraz mniej się go boję i odważniej dodaję :thumbsup:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do bigosu nie dodaje ale do gulaszu wegierskiego to obowiazkowo 

Kminek jest podstawową, niezrównaną przyprawą trawienną. 

Jej dodatek do wszelkich kapustnych i tłustych, mięsnych potraw jest kluczowy dla dobrego, bezproblemowego ich strawienia.

Osobiście dodaje łyżeczkę nawet do gotujących się ziemniaków.

A młodych bez kminku i baldachu kopru to sobie nie wyobrażam.

Kminek trzyma w ryzach florę bakteryjną szalejącą w jelitach z miłości do kapustnych  :laugh:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kminek jest podstawową, niezrównaną przyprawą trawienną. 

Ja po zjedzeniu nie mam jakis sensacji trawiennych a kminek mi w tej potrawie poprostu nie smakuje . W domu po ciezszych potrawach zawsze jest buteleczka Jägermeister 'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buteleczka Jägermeister 'a

Elektro, zamiast Jägermeister spróbuj Fernet Branca, w/g mnie jest lepsza na ciężkie trawienie.  :thumbsup:

 

 

Sezon wędzenia 2020 rozpoczęty

Pięknie Wróbelku  :thumbsup: 

Edytowane przez witt

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witt, musze sprobowac , moze nie koniecznie na trawienie :) Jedynie ze ja nie przepadam za mietowym smakiem  ..dla mnie to jak bym zeby myla pasta z ziolami :)

Jägera czasem lubie sie napic ale jako skladnikiem drinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedynie ze ja nie przepadam za mietowym smakiem

Elektro, to nie ma miętowego smaku, zawiera ponad 40 różnych ziół i jest jedynie jak dla mnie na trawienie. Tego nie da sie pić w dużych ilościach.

Żółta etykieta, nie zielona.

Polecam.

P.S. Przepraszam Wróbelku, że zaśmiecamy Ci temat.

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to musze poszukac tej innej bo w naszym monopolowym pokazalo mi taka z mietowym smakiem , ja czasem pije ale tylko jako dodatek do roznych drinkow ,A tak wogole to ja malo % jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przyszedł Nowy Rok i przyszła pora na posprzątanie zamrażalki.

Szykując wędzonki na święta pozostało mi "trochę" ścinek. W związku z tym, że nie miałem czasu ich od razu przerobić, postanowiłem je poklasyfikować wstępnie, zapeklować i po 72h zamrozić. Po wygrzebaniu wszystkiego z czeluści zamrażalki i odmrożeniu otrzymałem 18kg zapeklowanego surowca na wędlinę. Dokupiłem kilogram wołowiny i kilogram słoniny, a co z tego wyszło przedstawiam tutaj:

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18048-kie%C5%82basa-%C5%9Bcinkowa/

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.