Skocz do zawartości

Feniksowe dłubanie


januszfeniks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po prostu miód malina. :D


A w niszach jakieś fajne gliniane "skorupy" oświetlone pojedynczymi punktowymi reflektorkami..... 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browo Janusz !!! Więcej wiary w siebie !!! Tyś tu mistrz !!!

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonane- jesteś zdolniacha.

Przy użytkowaniu będzie zbierał się kurz na listkach, kwiatkach i na półkach - ale to urok kominka i popiołu fruwającego przy wybieraniu.

Ciężko Ci będzie tego "stiuka" odrestaurować :tongue:

Co do kominka to pomyśl o DGP :)

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciężko Ci będzie tego "stiuka" odrestaurować

Artur, a po co ma odrestaurowywać? Zrobi sobie nowy wg innego wzoru. :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur to raczej problem inwestora... Pan chce , pan ma... Janusz pewnie może przychodzić co tydzień :D

Janusz jeśli jestem w błędzie to mnie popraw...  ;)

Nie jesteś ;)    Co do kominka to taka dola z kurzem, popiołem itp.   W sumie jak mi sie znudzi to fakt zrobię drugi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulos Prototypos ogrodos :)

 

Pierwsza podświetlana próbna kula ogrodowa- prototyp.

Zmarnowałem dwie sztuki zanim wykluczyłem i usprawniłem złe i dobre metody. Kula w surowym stanie.  Planuję wybarwić ją na wzór granitu. Średnica w granicach 80 cm.Nie ważyłem ale przepuszczam że waży z 35-40 kg.

post-58531-0-45098900-1423827235_thumb.jpg

post-58531-0-95496700-1423827349_thumb.jpg

post-58531-0-47363800-1423827466_thumb.jpg

Edytowane przez chudziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granit--- hmmmm - sam w sobie wygląda ciężko - nie wiem czy o to chodzi a może by tak uderzyć w trawetyn który wygląda lżej -

tylko niech mi ni odpowiadają malkontenci bo już słabo mi się robi na bzdetne  komentarze

Kolory granitu i trawertynu niby podobne a jednak sposób rozbarwienia (rozmieszczenia) robi całkowicie inny efekt - ale "ciężar" zależy od wystroju.

Kula sama w sobie świadczy dobitnie o rzemieśniku - czyli nic dodać nic ująć - qrcze jak TY to robisz ?? i i że masz czas na tworzenie takich bajerów .

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz Ty sobie jawnie w kulki lecisz... Gdyby kształt otworów był inny, to możnaby było pofantazjować a tak to zeczywiscie żeby wyglądało naturalnie to pozostają Ci chyba skalne klimaty. Będzie to stać u Ciebie? To dopasuj do architektury kolorem i wsio :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur moje zamierzenie jest aby zbliżyć kulę do kamiennej więc waga wizualna jest tu wskazana. Co do trawertynu sądzę ze dobry pomysł. Jeśli mi się uda  dopracować materiał bazowy oraz nośny do większej sprężystości wówczas fajnie było by użyć trawertynu. Nada lekkość oraz fajną wizualizację. Jak wspomniałem że to kulos prototypos i na jej podstawie zdobywam doświadczenie.  Następną juz mam w realizacji i  będzie miała cieńsze ścianki. Co do wzorków to pierwsze zrobiłem takie a następne będą bardziej wypracowane. Do tego dążę :)

 

 Tak na marginesie...  Siedzę na forach związanego zdawało by się z moją tematyką. Ale jakaś zazdrość, niezrozumienie, naśmiewanie sie jest wszędobylskie.   Czuję sie jak w innej epoce.  Oczywiście na trollach internetowych nie pozostawiam suchej nitki. Choć nie czuję sie z tym potem dobrze bo jest to nie potrzebne i pozostawia niesmak.  Więcej konkretów i zapytań uzyskuję  oraz rad na WD. Miło mi że normalnie można coś pokazać, wymienić sie na poziomie doświadczeniami , spostrzeżeniami oraz na tchnąć i zainteresować  kogoś do wprowadzenia u siebie pomysłów w ogrodzie itp.  Fora tworzą i reprezentują grupy społeczne i już sie nie dziwie czemu jest tak nie inaczej. To poziom kultury i obyczajów. Dzięki temu są niepowtarzalne klimaty. Jak na WD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojenie z czego zrobiłeś ?

 

Tak mi wpadło do głowy - piłka wielgachna napompowana - na to warstwami zaprawa, materiał (może być siatka podtynkowa czy ta na ocieplenie) i zaprawa - jak wystygnie to powietrze z piłki i nowy model. Ot takie tam moje bredzenie :)

Wersja z żywicą i matami też może być do rozważenia - ale żywiczna skorupa tylko jako szkielet bo to za lekkie by było i chyba za sztuczne.

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojenie z czego zrobiłeś ?

 

Tak mi wpadło do głowy - piłka wielgachna napompowana - na to warstwami zaprawa, materiał (może być siatka podtynkowa czy ta na ocieplenie) i zaprawa - jak wystygnie to powietrze z piłki i nowy model. Ot takie tam moje bredzenie :)

Wersja z żywicą i matami też może być do rozważenia - ale żywiczna skorupa tylko jako szkielet bo to za lekkie by było i chyba za sztuczne.   

Trafione zatopione  ;)   Co do żywicy unikam tego materiału. Wiele możliwości daje mi Press... i można modelować do woli z żywicą nie bardzo się da modelować i mnie nie kręci  ;) . Włókna celulozowe oraz fibra jako zbrojenie ;)

Edytowane przez januszfeniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widać mnogość projektów u Ciebie to już "standard"  :clap:

Jestem ciekawy co z tego wyjdzie :thumbsup:

 

Brawo!!

Dziękuję :)    

Nie mam jeszcze planu na nią ale coś powoli się w tunelu pokazuje....na razie widzę światło ;)   A między czasie wrzucę zdjęcia ze spier.... kominka. Masakra. Brak wyobraźni.  Na szczęście właściciel w czas zauważył i był w domu. Więc rozbiórka i na szybkiego cos uradziłem. Na dniach wybarwię i finito. Kominek musiałem rozebrać całkowicie.  Wpuszczona instalacja elektryczna potopiona, serownik spalony oraz belka zajęła się płomieniem. Poniżej krytyki ;(

post-58531-0-65021300-1431330251_thumb.jpg

post-58531-0-34991600-1431330329_thumb.jpg

post-58531-0-60011800-1431330410_thumb.jpg

post-58531-0-56101700-1431330422_thumb.jpg

post-58531-0-92096200-1431330501_thumb.jpg

post-58531-0-01976000-1431330577_thumb.jpg

post-58531-0-20496300-1431330662_thumb.jpg

post-58531-0-00562800-1431330745_thumb.jpg

post-58531-0-93662900-1431330821_thumb.jpg

post-58531-0-40887900-1431330911_thumb.jpg

post-58531-0-29741200-1431331089_thumb.jpg

post-58531-0-42279300-1431331160_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

No już myślałem....;)

Ale ufffff.... Swoją drogą to inwestor powinien obciążyć kosztami Twojej pracy tamtego wykonawcę.... Dodatkowo powinien "z płaskiej" na otrzeźwienie dostać co by mu więcej takich pomysłów do głowy nie przychodziło!!!

Masakra normalnie:(

Ale Twoja realizacja "na szybko".... Ehhh co tu dużo mówić :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już myślałem.... ;)

Ale ufffff.... Swoją drogą to inwestor powinien obciążyć kosztami Twojej pracy tamtego wykonawcę.... Dodatkowo powinien "z płaskiej" na otrzeźwienie dostać co by mu więcej takich pomysłów do głowy nie przychodziło!!!

Masakra normalnie:(

Ale Twoja realizacja "na szybko".... Ehhh co tu dużo mówić :clap:

W to już ja się nie wtrącam :)  ich sprawa jak z tego wyjdą ....  A z płaskiej to sądzę ze dostał w przenośni. Bo dla mnie coś takiego to policzek mało...  

Zrobiłem to tańszym sposobem nie znaczy gorszym ;) .  Za materiał co do imitacji kamienia ,drewna i konara wyszło w granicach 80 zł. Pressbeton, 100ml gruntu szczepnego, impregnatu 1l oraz pigment.  Sądzę ze to malizna ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.