Skocz do zawartości

SMAKI WARMII, MAZUR ORAZ POWIŚLA NA STOŁACH EUROPY..pdf


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Chyba nie ma na to przepisu
I właśnie podałeś - ot taki szybki z głowy naturalny i smaczny  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilam kiedys ale to wyszlo mi jak taki gumiak zelatynowy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak ziemniaka ma naprawde wielkie znaczenie , u mnie, sa ziemniaki takie zwykle dostepne wszedzie tak paskudne ze nie wiem czy polska swinia by chciala jesc , pyzy robione przez ta sama osobe w PL i tutaj to 2 rozne potrawy smakowe , na niekorzysc tutejszych.

 

Smak ziemniaka ma naprawde wielkie znaczenie , u mnie, sa ziemniaki takie zwykle dostepne wszedzie tak paskudne ze nie wiem czy polska swinia by chciala jesc , pyzy robione przez ta sama osobe w PL i tutaj to 2 rozne potrawy smakowe , na niekorzysc tutejszych.

 

Electro, musisz kupić odmianę King Edward (Mjölig), są wspaniale sypkie, i pyszne, od lat tylko tych ziemniaków w Szwecji używam. To dokładnie odpowiednik ziemniaka polskiego odmiany "Irga". spróbuj, a na pewno będziesz zadowolona. Są doskonałe do zup, jak i do wszelkiego rodzaju klusek :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kupuje gdy musze ale wedlog mnie sa paskudne, i nijak im do najgorszych polskich :)  

ogolnie to my malo jemy ziemniakow , 1 kg na tydzien to nieraz za duzo , a takich gotowanych to na sypko, wogole malo

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Smak ziemniaka ma naprawde wielkie znaczenie
:thumbsup:  :yes: i użytej wędliny

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Electro, widocznie tam u Was w Stockholmie nie dostarczają dobrych odmian :D . Jako facet mający co nieco pojęcia w tej materii, z całą odpowiedzialnością twierdzę, a żyjąc w Skåne czterdzieści kilka lat, to wiem o czym piszę.  Skåne to region rolniczy, i King Edward który mamy możliwość nabywania tutaj jest naprawdę wspaniały, jest powtarzalny i  zdecydowanie bardzo dobry w swej klasie, zarówno smakowo jak i w konsystencji. Na pewno to odmiana ziemniaka nie gorsza niż ziemniaki jakie można nabyć w Polsce, zapewniam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige u was sa duzo lepsze ziemniaki , mam znajama jest z Kungsbacka i mieszka w Sztochholmie i ona tez twierdzi ze sloliczne ziemniaki to paskuda , nim sprowadza bo przeciez z poludnia troche trwa bo u nas na skale to nic nie urosnie :)  Ja praktycznie swoje dorosle zycie gotuje tylko w Szwecji wiec tez mam pojecie  :tongue:  :D  

W Polsce tesciowa kupuje u jednej i tej samej pani i te ziemniaki sa super ...nie wiem jakie sa markietowe bo pewnie to jak i u nas :)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ciechocinku spotkałem takich ludzi którzy prowadzą gospodarstwo ekologiczne, jak jestem w kraju to biorę u nich mleko świeże, nieodciągane, oraz śmietanę (śmietana jak krem) i czasami ser biały. Ten pan, na własne potrzeby uprawia bo ma zachowaną od lat odmianę której już dawno nie ma na rynku, sypką i białą niczym śnieg, naprawdę wspaniałą smakowo, ten ziemniak nazywa się "Alma", jadałem go parędziesiąt lat temu wstecz, kuzyni mieli je w swym gospodarstwie. Ale niestety już nie ma ani gospodarstwa, ani też kuzynów, ale odmian ponoć wraca. Autentyczny rarytas. Ten pan "po koleżeńsku", znając moje hobby, bo sobie gawędzimy przy każdej okazji, obdarowuje mnie tym rarytasem :D .

Tak ona wygląda : http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/wreszcie-ziemniak-o-bialym-miazszu,45924.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige tesciowa tez kupuje i u  babki co ma swoje , nie wiem co to za odmiana bo nie pytalam ale ziemniaki kupuje tylko u niej z roku na rok i sa wlasnie bialutkie puszyste mozna jesc praktycznie same tak dobrze  smakuja ,  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja baba 

 

                    attachicon.gifba1zm.jpg

 

                    attachicon.gifba2zm.jpg

 

                    attachicon.gifba3zm.jpg

 

 

Oj jaka piekna, nie szara  :clap:  :clap:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.