Skocz do zawartości

Mąka ,drożdże i dodatki ...czyli Electra w kuchni.


electra

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj postanowilam zrobic bulki do hamburgerow, kupne sa wprawdzie ok, ale takie domowe najlepsze.

Juz jakis czas temu znalazlam zupelnie inny przepis niz wszystkie dotychczasowe na takie bulki, ale jakos nie bylo kiedy przetestowac... do dzisiaj  :)

Bulki sa super mieciusienkie ,co prawda jeszcze cieple wiec nie wiem jak w przekroju .

 

Bulki pochodza z przepisu z tej strony  http://www.hamburgare.org/hamburgerbrod-utan-dess-like-videoinlagg/

,przepis  jak opisuja nie jest jeszcze w 100% doskonaly ale wedlog mnie wystarczajacy na super domowe hamburgery, 

A tak wyglada to u mnie:

post-58387-0-48918600-1422545526_thumb.jpg

post-58387-0-85128400-1422545546_thumb.jpg

post-58387-0-76818300-1422545558_thumb.jpg

Po wystygnieciu pojda do zamrazalnika w oczekiwaniu na "smaka na hamburgera" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 562
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bulki sa super mieciusienkie ,co prawda jeszcze cieple wiec nie wiem jak w przekroju .

Ładne równiutkie, mogłabyś te 3 składniki na krzyż przetłumaczyć.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze moge :)

25 g maslo temp pokojowa

 

 

30 g maka +150 g mleko w garku podrzac az sie zrobi taki budyn dodac 100 g mleka ,schlodzic i w temp 37 st C rozpuscic 10 g drozdzy

reszte suchych produktow wymieszac

250 g maki

20 g cukru

5g soli 

dodac rozczyn 

mieszac 5 min  a pozniej  10 min dac ciastu odpoczac 

znow mieszamy 5 min dodajemy stopniowo maslo

mieszamy 15 min.

po tym czasie dzielimy ciasto na kawalki 65 g (wazne zeby nie odrywac kawalkow tylko kroic)

formujemy kulki spaszczamy do srednicy ok 6-7 cm

odstawiamy do wyrosniecia na jakies 2,5 godziny.

pieczemy w 175 st ok 8 min 

To tak w skrocie  :)

 

a tak wyglada w przekroju

post-58387-0-32013000-1422555918_thumb.jpg

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu sa bardzo delikatne ,na wierzchu nie zrobila sie zadna skorupka czyli idealne na hamburgery ,juz trafily do zamrazalki ,teraz bede trenowac z serem bo ten kupny do hamburgerow to porazka :)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annam odparowywaly na kratce pod scierka ,zadnej skorupki. Ta stronka co podalam do przepisu jest swietna, chlopaki caly czas udoskonalaja zeby byly jak najlepsze, maja tez bardzo duzo dodatkow i jak zrobic zolty ser taki do hamburgerow,t ez musze wyprobowac ,zanim sezon grylowy sie zacznie :)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj postanowilam zrobic bulki do hamburgerow,
 

Electra... choc nie jadam białego pieczywa, bułeczki podrażniły moje kubki smakowe. :clap: . przepiękne i takie okrąglutkie. Czym je wykrawałas ??

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieze  :)

Halusia niczym ,robilam kulki tak samo jak sie zwija paczki i docisnelam dlonia ,ciasto jest bardzo elestyczne i wogule mi sie nie lepilo do rak ,wazne jest zeby maka zawierala duzo glutenu

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Halusia niczym ,robilam kulki tak samo jak sie zwija paczki i docisnelam dlonia ,ciasto jest bardzo elestyczne i wogule mi sie nie lepilo do rak ,wazne jest zeby maka zawierala duzo glutenu
 

To wyszły Ci pięknusie równej wielkości..  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halusia i wagowo rowniez wszystkie mialy 65-68 g :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzis mnie naszlo na takie maslane rogaliki .dzemow mam narobionych a w zasadzie nie ma ich z czym jesc ..wiec rogaliki beda pasowaly

Forma rogali nie zadowalajaca ale mam nadzieje ze kolejny wypiek bedzie lepszy wizualnie  :)

post-58387-0-95695600-1424269672_thumb.jpg

 

A tak sie robily:

post-58387-0-95110500-1424269696_thumb.jpg

rozwalkowane i posmarowane maslem

post-58387-0-08184100-1424269745_thumb.jpg

zawiniete -i tu wlasnie poleglam

post-58387-0-66091700-1424269808_thumb.jpg

pozniej bylo jeszcze wyrastanie ale fotki nie ma ,bo robione tel a akurat rozmawiam z niego i nie bylo mozliwosci ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jeszcze troszke za cieple zeby skonsumowac ...nastepnym  razem dam im chyba ciut dluzej podrosnac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Forma rogali nie zadowalajaca ale mam nadzieje ze kolejny wypiek bedzie lepszy wizualnie 
 

Electra.. a może następnym razem robiąc rogaliki zrób z ciasta koło a potem podziel je np na 8 części i myslę że będziesz bardziej zadwolona. Mi tam sie podobają Twoje rogaliki i już  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przepisie bylo podane zeby tak robic ,ale sposob z kolem tez musze przetestowac albo kupic dzielarke do rogali, mialam kiedys ale gdzies sie zawieruszyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny chlebek na zakwasie ,wypiekany w koszyku ( u mnie w durszlaku ) jeszcze sie nie dorobilam koszyka ale juz wiem ze bedzie taka potrzeba.

post-58387-0-30875900-1424786712_thumb.jpg

 

wczesniejszy moj wypiek z tego samego przepisu jest tutaj  a przeis na 1 stronie.

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11120-testowanie-koszyczkow-do-chleba/?p=405670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny chlebek na zakwasie 

E tam, to samo zdjęcie trochę przyciemnione.  :laugh:  ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel nie prawda  :D troszke inne ciecie mi wyszlo :tongue: 

@Baca, coraz bardziej mi sie podoba to pieczenie ...i juz wlasnie szukam takich malutkich koszykow co by mozna bylo upiec male chlebki na podanie zuru wielkanocnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca,trzeba kuc zelazo poki gorace :)

a tu moj chleb w przekroju 

post-58387-0-51033900-1424798703_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis znow sobie poszalalam ...precle jadlam  hmm oj tak dawno ze juz nawet nie pamietam kiedy :)

Co prawda ksztaltem nie przypominaja ..ale smak ten sam :)

post-58387-0-09833100-1424868671_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.