Skocz do zawartości

Jakie naczynie do peklowania?


jack78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się zapytac w czym wolno, a w czy nie wolno peklować?

Wiem że najlepiej było by mieć naczynie szklane lub kamionkowe, a one sa trudno dostępne i drogie. Czy mozna np. peklować w garnku z nierdzewki, lub skrzynce plastikowej z atestem do celów spożywczych (takie białe jak są na masarniach)?

Czas peklowania na mokro 10-14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poszukaj sobie pojemników GN. Najbardziej chyba praktyczny jest rozmiar 1/2, 20 cm. Wchodzi naprawdę dużo mięsa i ładnie się ustawia w lodówce itp. Używane na OLX kupowaliśmy chyba po 25 zł z pokrywką.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynia szklane, garnki kamienne, beczki i antałki drewniane (z twardego drewna z drzew liściastych), emaliowane garnki lub wanienki itp..

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnek z nierdzewki jest ok- zwróć uwagę na mocowanie uszu. W tanich garnkach nit "źle znosi" bezpośredni kontakt z solanką.

Sam jeżdżę na wiadrach plastikowych- z przeznaczeniem do spożywki-  uważam je z najpraktyczniejsze...

Kiedyś robiłem w kamionkach ale to wk..irytujące powiedzmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

Pojemnik plastikowy nie jest dobrym naczyniem do peklowania.
 

 

Możesz rozwinąć swoją myśl??

 

Ja takowych używam i do peklowania na mokro i na sucho i nie zauważyłem jakiś niepożądanych objawów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak kolega zazielony używam wiader plastikowych, wyjmuję z lodówki dwie dolne szuflady i jedną półkę na czas peklowania i wchodzą mi wtedy 4, 10-cio litrowe wiadra, czyli cały wsad do mojej małej wędzarenki :)

Edytowane przez osid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poprzeglądać oferty sklepów i firm sprzedających sprzęt dla masarń. Są tam rożnego rodzaju pojemniki plastikowe, ale tylko do transportu lub przechowywania mięsa. Na pewno peklowanie mięsa na kiełbasę w takim pojemniku nie przyniesie większych szkód, ale już peklowanie wielodniowe, mokre może być problemem.   

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowo bezkonkurencyjne są wiadra z castoramy, te białe z atestem do spożywki.

Te do farby?  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie pojemniki (33 litry) są pakowane śledzie solone. Ja kupowałem je u sprzedawcy ryb po 5zł. Sprzedawane są jako fermentatory piwowarskie ale już dużo drożej. Jak mam większe ilości do peklowania, to go używam. Myślę, że się do tego nadają.

http://piwodomowe.pl/a/b/pojemnik30l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak kolega zazielony używam wiader plastikowych, wyjmuję z lodówki dwie dolne szuflady i jedną półkę na czas peklowania i wchodzą mi wtedy 4, 10-cio litrowe wiadra, czyli cały wsad do mojej małej wędzarenki

Osid,chlopie daj fotke tej twojej lodowy i tej malej wedzarenki ;)

 

Ja  czasami tez uzywam pojemnikow "plastikowych",zalezy ile miesa pekluje.

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisano dziś, 20:48 W takie pojemniki (33 litry) są pakowane śledzie solone. Ja kupowałem je u sprzedawcy ryb po 5zł. Sprzedawane są jako fermentatory piwowarskie ale już dużo drożej. Jak mam większe ilości do peklowania, to go używam. Myślę, że się do tego nadają.
 

Popularne są także po paście BHP, to te same hoboki.

 

 

Kosztowo bezkonkurencyjne są wiadra z castoramy, te białe z atestem do spożywki.

Te do farby?  :)

 

http://i.pinger.pl/pgr87/b7f13787002cee654f7aa00b/e.JPG

Jak się użyje to już zależy od użytkownika.

Kieliszek i widelec mają czyli można z nich i się napić i zjeść:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W takie pojemniki (33 litry) są pakowane śledzie solone. Ja kupowałem je u sprzedawcy ryb po 5zł. Sprzedawane są jako fermentatory piwowarskie ale już dużo drożej. Jak mam większe ilości do peklowania, to go używam. Myślę, że się do tego nadają.
 

 

 Ja podobne tylko odrobine mniejsze biore jesli potrzebne w sklepie ,gdzie sprzedaja sery feta. Do nich przywoza w wiadrach a wiadra do wyrzucenia. Wiem tez ,ze pojemniki od lodow sa rowniez przez znajomych brane od lodziarzy  :D  JA nie place tylko padnie podziekuje i mam.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najbardziej chyba praktyczny jest rozmiar 1/2, 20 cm. Wchodzi naprawdę dużo mięsa i ładnie się ustawia w lodówce

 

Też w ten sposób robię. Można się jeszcze pokusić o dobranie wysokości, aby do maxa wykorzstać półki w lodówce.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to szczesliwa jestem jak 2 pojemniki plastikowe 3 l zmieszcze do mojej lodowki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja takowych używam i do peklowania na mokro i na sucho i nie zauważyłem jakiś niepożądanych objawów..

Bo i nie zobaczysz, tak sobie myślę no bo jeżeli są dopuszczone do kontaktu z żywnością i do tego słoną jak w przypadku śledzi o których wspominał kol Andy, no i pytanie czy my aby nie przesadzamy ździebko, fakt to co pisze Maxell to sama prawda tylko jak to się ma do takiego codziennego zadymiacza bo jak sobie pomyślę latanie po mieszkaniu z garnkiem kamiennym np 20 l to mnie przerażenie ogarnia, że mnie zmiecie i będzie po kompocie a o reakcji mojej Lp to nie wspomnę strach się bać :facepalm:  


Małe pytanko do Tusiaczka o te pojemniki 1/2 i 20 o co chodzi z tym szyfrem oświeć mnie biednego, :blush:

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baco, jest demokracja i każdy może sobie peklować w czym chce. :D Jednak forum ma za zadanie wskazywać prawidłowe kierunki. Solone śledzie, to trochę inna bajka niz kilku- lub kilkunastodniowe peklowanie mięsa w roztworze soli i nitrytu. To tylko tak, informacyjnie. ;)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświeć mnie

nie @Tusiaczek (gdzie mi tam do Niego) ale se pozwalam

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gastro_Norm

https://www.google.pl/#q=pojemniki+gn

i sznurek dystrybutora ... pierwszy z brzegu http://www.tanake.com.pl/sklep/pojemniki-gn

pozdr

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maxell, Wiesz cieszę się, że jest demokracja w tym przypadku na forum.

 

Solone śledzie, to trochę inna bajka niz kilku- lub kilkunastodniowe peklowanie mięsa w roztworze soli i nitrytu.

prawda ci to prawda :D 

bwie dzięki a tak na marginesie skromniś z Ciebie oj skromniś :angel:  

Edytowane przez Baca

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.