Skocz do zawartości

Jakie naczynie do peklowania?


jack78

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest ten pojemnik GN?

Najprościej wpisać hasło w Google  pojemnik gn i już  :D

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Gastro_Norm

http://www.stalgast.com/category/przechowywanie-i-transport-zywnosci-pojemniki-gn

Edytowane przez Hektor

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak przypuszczałem, chciałem się tylko dopytać. Jedno co mnie dziwi, że norma mówi o rozmiarze, a nic nie mówi o materiale z którego jest to naczynie wykonane. Bo własnie to mnie wprowadziło w błąd, jak widziałem raz naczynia plastikowe, raz styropianowe, a raz z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam jakie mocne pojemniki do peklowania mi polecicie?

 

 

Ja polecam GN-y są różnych rozmiarów , z przykrywkami , można stawiać jeden na drugim . :D

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A są takie ok 25litrów? bo potrzebuje tak na ok 30/40 kilo miecha...
zastanów się czynie lepiej 2 po np. 20 kg mięcha - albo beczka do spożywczych - :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym przypadku trzeba się zastanowić czy nie lepszy by był duży garnek z nierdzewki

 

Piotrek jak masz dużą lodówkę to może i tak . Napisałem może , bo czasami się zdarza  że mięso się pekluje a chcesz robić serki :D

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nic innego to może być. Choć z tego co pamiętam nie było tak dużych garnków z aluminium (tak mi się wydaje).

To chyba ocynkowany gar? Weźmy pod uwagę że często do parzenia wykorzystuje się parniki a one są w ocynku.

Popytaj może ktoś w okolicy ma duży emaliowany gar i pożyczy na ten jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, opinia lekarza z netu:

"Dopóki w aluminiowym rondlu nie zaczniesz dusić kwaśnych potraw, takich jak bigos, kapuśniak, pomidorowa, czy kompot z suszu, nie masz się czego obawiać. Natomiast folia aluminiowa i inne naczynia z tego tworzywa, po kontakcie z kwasami uwalniają do potraw szkodliwy glin."

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jeden raz i w dodatku przy temperaturze ok. 85 st.C. nie powinno zaszkodzić.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta większa ilość to 40szt. Wiadomo że nie na jeden raz.Myślałem sobie że skoro garnek jest wysoki to prosto z wędzarni na kijach do wody.chodzi o to że szyneczki wisiały by w tym ganku.Miało to służyć na dłużej.W szynkach jest trochę soli to dam sobie spokój z tym garnkiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod temat. Czy przy zapeklowaniu na sucho mięso może być w danym pojemniku szczelnie zamknięte np. pojemnik owinięty streczem? Jeśli tak to  się nasuwa kolejne pytanie czy błędem by było zapeklowanie go w worku foliowym szczelnie zamkniętym. Jeśli natomiast powinno być otwarte to może w woreczku foliowym z dostępem powietrza?? Dodam że mam tu na myśli mięso drobne na kiełbasy.

Edytowane przez homian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz smialo peklowac w woreczkach foliowych przystosowanych do stycznosci z pozywieniem.

Ja kozystam z workow do mrozenia, prozniowych, struniwych oraz takich sklepowych w ktore sprzedawca w sklepie pakuje nam mieso.

Peklowanie tym sposobem to czysta przyjemnosc bo widzisz kolor miesa, mozesz zawartosc woreczka masowac codziennie bez otwierania i co najwazniejsze ukladanie w lodowce..

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to układanie w lodówce najbardziej mi chodziło :) . Pytanie wyszło dlatego że czytając forum, gdzieś przypadkiem natknąłem się na dyskusję dostępu powietrza do peklowanego mięsa. Nie pamiętam gdzie i jaki był jej finał, stąd były moje wątpliwości.

Edytowane przez homian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.