Skocz do zawartości

Jakie naczynie do peklowania?


jack78

Rekomendowane odpowiedzi

:) Wczoraj wędziłem polędwice i boczki peklowane w workach zamykanych profikukiem.

Peklowałem 3 worki, absolutnie żadnych przypraw, peklosoli na 3 warianty: 20gr/kg; 23gr/kg i 25gr/kg.

Zalety:

- czysta robota, łatwa w obsłudze, bez nastrzyków

- oszczędność czasu, minimalne zużycie peklosoli

- jakby lepsze, intensywniejsze wybarwienie mięsa

- mięso "suchsze"

Wady:

- inny kolor wędzonek ale nie jestem pewien, trzeba kilka razy zrobić

- trzeba przemacać tak co drugi dzień

W sumie to jestem b.zadowolony, będę korzystał, wyroby pyyszne :tongue::thumbsup:

Polecam wypróbować taki system :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:) Doprecyzuję Homian... Po zamknięciu w worku pojawił się wyciek, niewielki. W boczkach prawie żaden. Peklowałem 9-10 dni.

Po rozcięciu elementy wkładałem na ok 1 min do zimnej wody, płukałem na odwal, potem wycierałem ręcznikiem papierowym.

I do osuszania, całe wieszanie zajęło mi kilkanaście min. Jak podpalałem kuchenkę pod mięsem to przypadkiem dotknąłem polędwicy- zgłupiałem bo była prawie SUCHA :yes::w00t:

Tą suchość stawiam po stronie "plusy dodatnie" :D

Po wędzeniu odparzałem do 58*C w środku- polędwice. Wyszły perfekcyjne, wilgotne w przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko jasne :D . Też nastrzykuję zawsze, tyle że odkąd zacząłem intensywniej przeglądać nasze forum robię to troszkę inaczej niż wcześniej, za poradą jednego z użytkowników. Nie powiem jednak jak bo został bym zapewne zlinczowany  :) . Ważne że mnie i znajomym smakują. A wyglądają tak

 

 

post-42102-0-43991600-1489576415_thumb.j

 

post-42102-0-00787000-1489576532_thumb.j

 

Załączone miniatury
  • post-42102-0-62533000-1489576345_thumb.j
Edytowane przez homian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Gregtom taka dyrektywa padła ze strony Użytkowników moich wypocin... :laugh:

Dojrzewające jeszcze się gdzieś przewalają po lodówce, w kiełbasach dojrzewających się ostatnio zatracałem... :D

Dobrze, że mi przypomniałeś trzeba nastawić polędwice na święta Wielkanocne, dzięki Gregtom :):thumbsup:

O tej Lachs sobie muszę przybliżyć... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ziezielony - Tobie Nike się należy......Masłowska może Ci drinki nosić.... :D

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu  :thumbsup:

Aktualnie w Leroy Merlin są w promocyjnych cenach pojemniki, skrzynki, boxy itp. w większości dozwolone do kontaktu z żywnością .

Ceny do przyjęcia np. pojemnik 14 l.z pokrywką  max.wym.zew. 395x300x185    13 zł (!) odpowiednik w Casto w dziale gastro 65 zł.

Kupiłem do peklownia kilka pojemników i skrzynek. Idealnie mieszczą sie w lodówce.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie, pojemniki GN mają pokrywki takie jak zwykłe pokrywki na garnek.

Proponuję pojemniki zamykane pokrywką na zatrzask, takie jakie mają na stoiskach ze śledziami (prostokątne od 1l do 5l), wiaderka z kapustą kiszoną np. 3kg itp. lub większy to fermentator do piwa (30l)

Edytowane przez Papcio

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je szczelnie zamknąć? jak obrócę do "góry nogami" to nic nie wycieknie? pokrywka ma jakieś zaciski? do mocnego uszczelnienia? Nie spotkałem się z takimi pokrywkami - może źle szukałem. Proszę podać gdzie mogę takie kupić, chętnie zakupię.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja właśnie w tej firmie oglądałem pojemniki, czemu nie widziałem tych pokrywek? (sklerozis plaskatis :) )

Właśnie mam za zadanie zakupić pojemniki z poliwęglanu wymiarami jak najbardziej pasującymi do zamrażarki. Półki średnio się sprawdzają.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te pojemniki GN zamykają się szczelnie ?

Pekluję w mieszkaniu- wędzić będę na wsi w czym przewozić co by się nie ulało ?

Jeśli planujesz wędzenie w sobotę a jedziesz w piątek, to nie potrzebujesz wieź w solance, bo i tak na noc musisz rozwiesić do ociekania. A jeśli plan jest inny, to beczka plastikowa.  http://www.browin.pl/biowin/przetworstwo-warzywno-owocowe/beczki-i-worki-do-kiszonek

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tyle informacji, trochę stron, wiele dyskusji ale odpowiedzi która mnie będzie satysfakcjonować, nie ma :/

To odświeżam temat:

Czy mogę peklować w garnku z aluminium(dur aluminium)? Stary gar, ponad 20L pojemności, znalazłem u mamy na strychu. Będzie to zdrowe? Kamionke również mam, ale zdecywanie za mała na 18kg wsadu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mogę peklować w garnku z aluminium(dur aluminium)?

Nie.

Obecnie aluminiowe naczynia z przeznaczeniem do żywności są zakazane ze względu na neuroszkodliwość tego pierwiastka.

A szczególnie te stare  :facepalm:   

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.